Математика 4 клас
Тема уроку: Одиниці маси. Співвідношення між одиницями маси. Робота над задачами.
Мета: Актуалізувати знання учнів про одиниці вимірювання маси, та їх співвідношення; формувати вміння перетворювати одиниці маси; удосконалювати вміння розв’язувати задачі, вирази зі змінною; розвивати словниковий запас; виховувати працьовитість.
Тип уроку:урок-подорож «В пошуках скарбів»
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Сьогодні на уроці ми вирушаємо в подорож на пошуки скарбів.
-А що таке скарби?
Скарби- таємно приховані в землі або заховані іншим способом коштовні речі: гроші, золото, ювелірні вироби.
Але,щоб відшукати ці скарби нам потрібна карта скарбів.
Нашою картою будуть наші підручники .Вони вкажуть нам шлях .
2.Основна частина.
1)Актуалізація знань
а)Бесіда
Подорожувати будемо сторінками підручника с.76-78.
Б) Усний рахунок
Щоб дізнатись яка маса нашого скарбу потрібно знати одиниці вимірювання маси.
(Повторення одиниць вимірювання маси №412 і 413 с.76).
В) Каліграфічна хвилинка.
Запишіть найменшу одиницю вимірювання маси із №413.
Г) Повторення співвідношення різних одиниць маси №414
2)Формування вміння перетворювати одиниці маси.
А) Робота в парах с.76-77,№415
Б) Усне виконання завдань №416 і №417
3.Фізкультхвилинка
4. Удосконалення вміння розв’язувати задачі.
-Щоб знайти місце, де знаходиться скарб,потрібно вміти читати карту (підручник), розв’язувати задачі.
А) Робота над задачею №418 с.77
5. Закріплення знань про одиниці вимірювання довжини і маси.
В пошуках скарбів знадобиться вміння відрізняти одиниці маси і одиниці довжини.
А) Виконання завдання №419 на с.77
Робота в парах.
Б) Завдання №420 на с.77
Робота в командах.
В) Завдання №421
Самостійне виконання завдання.
ІІІ.Заключна частина
1.Домашнє завдання
С.77, №421 і №422.
2.Підсумок уроку
- Що ми повторювали на уроці?
-Де можна використати ці знання?
-Чи знайшли сьогодні ми скарб?
- А що таке скарб?
- А де люди тримають скарби?
- А що треба мати ,щоб відчинити скриню зі скарбами? (треба мати ключик, а ключик знань –це навчання).
Уміння вчитися- це той ключик,який відкриває скарб і дає людині світло.
У школі діти здобувають знання, вчаться творити, розкривають свої таланти і здібності.
Тому знання- це світло,це великий скарб, маючи який, людина завжди здобуватиме перемогу, чудово буде жити, усе буде вміти, ніколи не буде бідувати.