Тема: Узагальнення та систематизація знань з вивчених тем.
Мета:
-
Узагальнити та систематизувати знання учнів з основних математичних тем, вивчених протягом року.
-
Закріпити вміння розв'язувати приклади, задачі, рівняння.
-
Розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість.
-
Виховувати інтерес до математики.
Обладнання:
-
Карта подорожі (на дошці або у вигляді роздаткових матеріалів).
-
Картки із завданнями для кожної "станції".
-
Ілюстрації казкових персонажів або транспортних засобів.
-
Кольорові олівці або фломастери (за бажанням).
Хід уроку:
1. Організаційний момент
-
Привітання.
-
Перевірка готовності учнів до уроку.
-
Створення позитивного настрою.
2. Мотивація навчальної діяльності
-
Вчитель: "Сьогодні у нас незвичайний урок – урок-подорож! Ми вирушимо у цікаву математичну мандрівку різними станціями, де на нас чекають цікаві завдання. Чи готові ви до пригод?"
3. Основна частина уроку
-
Вчитель демонструє карту подорожі. Кожна зупинка – це певна математична тема або вид завдань.
Зупинка 1: "Лічильна галявина"
Завдання: Усний рахунок.
26 ∙ 3 56 : 4 15 ∙ 8
42 : 3 230 ∙ 3 160 ∙ 6
400 : 200 600 : 20 ∙ 4 200 + 80 ∙ 9
Зупинка 2: "Задачна річка"
-
Завдання: Розв'язування простих і складених задач.
-
Приклади завдань (на картках):
-
У кошику було 15 яблук і 12 груш. Скільки всього фруктів у кошику?
-
Для шкільної їдальні купили 4 сітки картоплі по 5 кг у кожній. Скільки кілограмів картоплі купили?
-
Марійка прочитала 20 сторінок книги, а Петрик – на 7 сторінок більше. Скільки сторінок прочитав Петрик? Скільки сторінок вони прочитали разом?
-
У майстерні було 36 м тканини. Четверту частину тканини залишили . для дитячих костюмів . З решти тканини пошили 9 чоловічих костюмів. Скільки метрів тканини треба на 1 чоловічий костюм?
Зупинка 3: "Геометричний острів"
-
Завдання: Розпізнавання геометричних фігур, знаходження периметра.
-
Приклади завдань:
-
Назвіть зображені геометричні фігури (квадрат, прямокутник, трикутник, коло).
-
Накресли прямокутник,довжина якого 8см . а ширина – у 4 рази менша. Обчисли периметр.
Зупинка 4: "Рівняння-гора"
-
Завдання: Розв'язування рівнянь.
-
Приклади завдань (на картках):
-
x+15=30
-
y−8=12
-
z ∙ 4=20 ∙ 20
Зупинка 5: "Одиниці вимірювання"
-
Завдання: Порівняння іменованих чисел
-
Приклади завдань:
-
5 м 4 см ___ 504 см 6 ц 20кг _____ 602 кг
-
3 м 5 см ___ 350 см 4 ц 30кг ____ 430 кг
Зупинка 6: "Хвилинка відпочинку"
Відео-руханка для дітей
Зупинка 7: "Магічні стовпчики"
-
Завдання: Письмова додавання та віднімання.
-
Приклади завдань (можна використовувати малюнки або записи на картках):
-
547 – 329 = 729+185 = 853 – 197 = 453+292=
Зупинка 8: "Логічна стежка"
-
Завдання: Розв'язування логічних задач.
-
Приклади завдань (на картках):
-
Три брати: Андрій, Борис і Віктор навчаються в різних класах початкової школи. Андрій не наймолодший, а Борис старший за Віктора. Хто з братів наймолодший?
-
На столі лежало кілька цукерок. Двоє дітей взяли по 3 цукерки, і на столі залишилася ще одна цукерка. Скільки цукерок було на столі спочатку?
Зупинка 9: "Ділення з остачею"
-
Завдання Обчислення прикладів з остачею.
-
63 : 7=____(:
-
ост___) 56 : 9 =____(ост___) 35 : 4 =___(ост___)
-
83 ꓽ 9 =___(ост__) 42 ꓽ 8 =____(ост___) 26 ꓽ 3 =___(ост____)
Зупинка 10: "Прибуття"
-
Завдання: Вибери правильну відповідь.
-
Кіносеанс розпочався о 15 годині і тривав 55 хв. Який годинник показує час закінчення сеансу?
-
Після виконання завдань на кожній станції, вчитель разом з учнями підводить підсумки, обговорює правильні відповіді та можливі труднощі. Можна використовувати елементи гри, наприклад, за правильні відповіді учні отримують "квитки" для подальшої подорожі.
4. Підсумок уроку
-
Вчитель: "Наша математична подорож добігла кінця. Ми успішно подолали всі станції та виконали всі завдання. Що вам найбільше сподобалося сьогодні на уроці?"
-
Обговорення вражень учнів від уроку.
5. Домашнє завдання
-
Повторити вивчені правила та формули.