Тема уроку: Поняття і види стресу. Реакція організму на стрес
Мета уроку: поглиблювати знання учнів про стрес та його види, дати уявлення про можливі реакції організму на стрес та вплив стресу на здоров’я ; вчити розпізнавати ознаки стресу; розвивати навички самоконтролю; виховувати в учнів мотивацію дбайливого ставлення до збереження та зміцнення психічної складової здоров’я .
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Привітання, створення позитивного настрою
Вправа «Добрий день усім!»
2. Вправа «Відображення емоції»
Візьміть кожен дзеркальце і, дивлячись на своє відображення, зобразіть РАДІСТЬ, СПОКІЙ, ЗДИВУВАННЯ, ЗАХОПЛЕННЯ, ЗАДОВОЛЕННЯ, ЩАСТЯ.
ІІ. Перевірка Д/З
1.Сенкан до слів: 1) емоції; 2) почуття;
2.Робота з перфокартами
ІІІ Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети та завдань уроку
Обговорення – чи на всі питання ви б відповіли так, як це робили ваші однокласники?Чому?
Складіть перелік вимог до власних умінь, знань і навичок на кінець уроку (Знати: що таке стрес; причини виникнення стресу у підлітків; методи запобігання стресу.
Уміти: контролювати свої емоції, стани та поведінку; володіти собою; виходити зі стресового стану.
ІV. Робота над новим матеріалом
С-
Т-
Р-
Е-
С-
СТРЕС
Ганс Селье
Які події можуть спричинити стрес? На вести приклади неприємних і приємних подій, що спричиняють стрес. Це - стресори – чинники, що викликають стрес
3.Робота з ілюстративним матеріалом
- Прочитайте підручник на с.129 про види стресу і скажіть, який вид стресу, на вашу думку, зображено?
У будь-якій незвичній для людини ситуації його організм автоматично починає реагувати на зовнішні збудники. Під впливом стресу в організмі відбуваються:
прискорене серцебиття;
нестача повітря;
підвищення артеріального тиску;
посилення нервовій збудливості;
посилення обмінних процесів;
|
збільшення м'язової активності. |
|
|
|
Першочергова реакція організму на стрес неминуче веде до ослаблення життєдіяльності, зниження активності та погіршення якості життя. Насамперед страждає нервова система і, як наслідок, весь організм
5.Результати тесту на самооцінку стресостійкості
6.Хвилинка релаксації «Диригент»
Встаньте, потягніться і приготуйтеся слухати музику, яку я зараз включу. Зараз ми будемо не просто слухати музику – кожен з вас зможе уявити себе диригентом, який керує великим оркестром (включається музика). Уявіть собі енергію, яка тече крізь тіло диригента, коли він чує всі інструменти і веде їх до чудесної загальної гармонії. Якщо хочете можете слухати з закритими очима. Зверніть увагу на те, як ви самі при цьому заповняєтеся життєвою силою. Вслухуйтеся в музику і починайте в такт їй рухати руками, як ніби ви керуєте оркестром. Рухайте тепер ще й ліктями і всією рукою цілком ... Нехай в той час як ви диригуєте, музика тече через усе ваше тіло. Диригуйте всім своїм тілом і реагуйте на чутні вами звуки кожен раз по - новому. Ви можете пишатися тим, що у вас такий хороший оркестр! Зараз музика скінчиться. Відкрийте очі і влаштуйте собі самому і своєму оркестру бурхливі оплески за настільки чудовий концерт.
7.Робота з інформаційним матеріалом «Стадії стресу» - робота в парах – прочитати інформацію і скласти за нею запитання однокласникам
8.Повідомлення учнів (випереджувальне завдання ) «Хвороби, пов’язані зі стресом»
V. Осмислення, узагальнення та систематизація знань
1. Крос-тест «Що ти знаєш про стрес»
Інструкція
Обираючи ту чи іншу відповідь, ви перестрибуєте на новий пункт тесту, позначений відповідним номером. Таким чином, відповідаючи правильно, ви можете швидко виконати завдання, або, у разі неправильної відповіді, щоразу повертатися назад.
Запитання
2. Робота в групах:
1 група – довести позитивний вплив стресу на організм
2 група – довести негативний вплив стресу на організм
3 група – Вправа «Займи позицію» - ТАК – НІ
«Стрес – це не те, що з нами трапляється, а те, як ми це сприймаємо» Г. Селье
VІ. Підсумок уроку
VІІ. Д/З опрацювати с. 129-130