Урок. Поняття папки. Вкладені Папки.

Про матеріал
УРОК 8. ПОНЯТТЯ ПАПКИ. ВКЛАДЕНІ ПАПКИ. Цілі:  навчальна: сформувати уявлення про папки, вкладені папки, алгоритм їх створення; навчитися створювати папки, сортувати файли;  розвивальна: розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, словниковий запас;  виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника, поважати думку інших.
Перегляд файлу

УРОК 8. ПОНЯТТЯ ПАПКИ. ВКЛАДЕНІ ПАПКИ.

 

Цілі:

  •              навчальна: сформувати уявлення про папки, вкладені папки, алгоритм їх створення; навчитися створювати папки, сортувати файли;
  •              розвивальна: розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, словниковий запас;
  •              виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника, поважати думку інших.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, зошити, навчальна презентація.

Хід уроку

  1.                      Організаційний етап
  2.                      Актуалізація опорних знань (слайд 2-4)

Робота над загадками

Прочитати слова, що позначають засоби збереження інформації.


СДКИ   (диск)

ШТИОЗ   (зошит)

КГНИА   (книга)

ЛІПКАВ   (плівка)

КАШФЛЕ   (флешка)


Бесіда

— У вигляді чого зберігається інформація на комп’ютері, флешці, диску?

— Що таке файл?

— Що має кожний файл?

— Як створити файл на комп’ютері?

  1.                      Мотивацій навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Робота в парах (слайд 5)

Завдання на картках. Знайди та підкресли слова, пов’язані з інформатикою.


КНИГА

СТІЛ

ПАРТА

ЗБЕРЕЖЕННЯ

МОНІТОР

ПРИНТЕР

РУЧКА

ОЛІВЕЦЬ

ПАПКА

ЛЯЛЬКА

МОДЕМ

ІНФОРМАЦІЯ

ОБРОБКА

ФАЙЛ

ПЕНАЛ


— Чи швидко знайшли потрібні слова?

  •            Що треба зробити, щоб швидше шукати потрібні слова (пригадайте бібліотеку, словники, щоденники)?
  •            Як упорядковуються слова в словнику? Це зручно чи ні?
  •            Як упорядковується інформація у вашому щоденнику?
  •            А в бібліотеці?
  •            Як нам шукати потрібні файли на комп’ютері, в папках?
  •            Сьогодні  на уроці ми навчимось створювати папки, правильно надавати папкам імена та працювати з папками.
  1. Засвоєння нових знань (слайд 6-10)

— Коли файлів на комп’ютері стає дуже багато, нам важко в них орієнтуватися. Тому важливо не просто їх зберігати, а й упорядковувати так, щоб легко знайти потрібне.

— Файли на комп’ютері також можна упорядковувати (майже як книжки у бібліотеці). Ми можемо групувати файли (наприклад, за призначенням) та розкладати їх у папки.

Папки — це групи файлів, які зберігаються під одним іменем. Значок папки виглядає ось так (демонстрування на екрані).

Усі папки мають однаковий значок. Відрізнити їх можна лише за іменем.

Для того щоб переглянути вміст папки, потрібно спочатку відкрити папку (двічі клацнувши), а потім вибрати необхідний файл.

— Як ви вважаєте, чи можна помістити в папку іншу папку?  

Крім файлів, папки можуть містити інші папки. Наприклад, папка  Пори року може містити папки Зима, Весна, Літо, Осінь. А папки з даними про кожну пору року можуть містити файли з інформацією: Природа, Погода, Праця людей тощо.

На робочому столі завжди існує спеціальна папка з іменем Мої документи. Ця папка містить спеціальні папки для зберігання зображень, аудіо- і відеозаписів: Мої малюнки, Моя музика, Мої відеозаписи.

  1.                      Фізкультхвилинка (слайд 11)

Руки в боки.
Нахились вперед,
Нахились назад.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири –
Набираємося сили.
Нахились, повернись,
До товариша всміхнись.


 

  1.                      Формування вмінь і навичок

Робота з підручником: § 8, завдання і запитання: ст. 40 №3,4.

Робота з зошитом: ст. 12 №1,3.

Робота за комп’ютером: (слайд 12).

  1.               Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2.               Інструктаж учителя.

Підручник ст. 40-41

Вправи для очей «Буратіно»


Спершу очима всі дружно «стріляємо» -

Потім їх з боку в бік повертаємо.

Вдивляючись при цьому вліво-вправо якнайдалі,

А потім – вгору-вниз, так само й далі.

Потім очі закриваємо

І до себе промовляємо:

«Я неначе Буратіно,

Носом напишу картину».

Малюємо картини і картинки,

Звісно, якщо маємо хвилинку.

Так ми з очей напругу знімаємо.


 

VІІ. Підсумок уроку (слайд 13).

— Яка з послідовностей правильна?

  •                 Папка «Вірші» → файл «1».
  •                 Папка «3-А»  → вкладена папка «Вірші» → файл «1».
  •                 Файл «3-А»  → папка «Вірші» → файл «1».

— Для чого потрібні папки в комп’ютері?

— За яким правилом надають імена папкам?

— Для чого створюють вкладені папки?

VII. Домашнє завдання

  •              Підручник: § 8 чит., відповідати на запитання.
  •              Зошит: ст. 12 №2.
docx
Додано
28 січня 2019
Переглядів
2296
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку