Тема: Порівняння чисел другого десятка. Задачі на зменшення числа на кілька одиниць. Творча робота над задачею.
Мета: повторити утворення і назви чисел другого десятка, вчити порівнювати числа другого десятка, удосконалювати вміння складати й розв’язувати задачі, закріплювати знання учнів про сантиметр та вимірювання відрізків за допомогою лінійки; розвивати увагу, виховувати акуратність, працьовитість.
Хід уроку
І Організаційна частина(1хв)
ІІ Актуалізація опорних знань
-Звуки ворона…. Кар кар (з’являється Воро-Крук) (1хв)
-Привіт , я шукаю собі друзів, оце літав навколо школи і не зрозумів, чи день зараз чи ніч? Допоможете мені розібратися? Так..
1)Гра «День – ніч» (1хв) – усний рахунок
До 6 додати 4, буде 10.
5 плюс 5, дорівнює 10.
7 збільшити на 3, буде 10.
І доданок 8, ІІ – 2, сума – 10
Скільки десятків у числі 10????
-Я, хочу, щоб такі розумники стали моїми друзями і були хоч трошки на мене схожі….. абра –кдабра…бац: відкривається кошик з клювиками, діти беруть в руку їх! (1 хв)
- Ви знаєте, діти, я трошки ходив до школи і мене вчили утворювати числа другого десятка… ану нагадайте мені
2)Колективна гра «Кубик» учні перекочують кубик один одному і утворюють числа другого десятка +1 (2хв)
11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
3)Робота в зошиті (4хв)
Пальчикова гімнастика «Сорока білобока»
Запис цифр 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Зорова гімнастика 1 хв
ІІІ Вивчення нового матеріалу (1 хв)
Давайте разом будемо засвоювати правило. Порівнюємо рідини.
Якщо порівнювати числа, то двоцифрове число більше, ніж одноцифрове.
4) Практична робота(5-7хв)
А тепер порівняємо числа другого десятка. Учні накладають в стаканчики кульки
Запишимо утворені нерівності
11<12 15>13
Висновок :щоб порівняти числа,треба порівняти їхні одиниці.
5)Робота з підручником с.78 (3хв)
Порівнювати можна і відрізки, вимірючи їх лінійкою, а у мене чарівна лінійка теж є…
Презентація
Порівняння відрізків
6)Робота над задачею. (10хв)
-Щось я зголоднів. Полетіли в кафе всі разом, треба набратись енергії нам.
Давайте глянемо меню! Гляньте , сьогодні тільки бутерброди . Але нічого , шеф повар цього закладу дуже смачно готує.
Читаємо умову задачі……паралельно презентація + картка
Бутербродів з ковбасою- шт.
Бутербродів з сиром - ?, на шт. >
= (шт.) – з сиром.
В.: бутерброди з сиром.
Виготовлення з ліпаки ковбасу і сир.
ІV Підсумок уроку
Картка. Порівняй числа
12 5 14 7 9 11 10 15 1 11
Якщо порівнювати числа, то двоцифрове число більше, ніж одноцифрове.
Висновок :щоб порівняти числа,треба порівняти їхні одиниці.
Рефлексія
Воронич не може дістати м’ячик. Як йому допомогти???? Ідеї учнів. Відео
Якщо вам сподобався урок, киньте камінчик в колбу.