Технологічна карта дистанційного уроку з математики в синхронному режимі у 1 Б класі Вчитель Панченко Н. І.
Тема уроку. Порівнюємо числа
Мета уроку. Математичні компетентності. Порівняння чисел. Читання числових нерівностей. Складання виразів за малюнками. Знаходження їх значень.
Ключові компетентності. Уміння добирати варіанти розв’язання проблеми. Ознайомити учнів із знаками “< “ і “ >” та їх застосуванням при порівнянні чисел. Учити порівнювати числа на основі їх місця в числовому ряду, розвивати прийоми розумових дій: порівняння, просторову уяву. Виховувати інтерес до вивчення математики, акуратність під час письма.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Освітні галузі: математична, мовно-літературна.
Форма проведення: онлайн-конференція на платформі Google Meet.
Обладнання: ноутбук з доступом до мережі Інтернет, інструкційні карти, презентація до уроку.
Інформаційні навчальні матеріали: електронний варіант підручника Математика Скворцова С.О., комп’ютерні навчальні системи (Google Meet), презентація вчителя, відеоматеріали. Використовується навчальне програмне забезпечення Мозабук.
№ з/п |
Навчальний матеріал уроку |
Посилання на застосунки |
Спосіб зворотного зв’язку: обговорення в режимі відеоконференції на платформі Google Meet, чат, обмін приватними повідомленнями, навчальна платформа HUMAN, месенджер Viber, електронна пошта. Організація спільної діяльності учнів у шкільному середовищі: відеоконференція, чат в Google Meet. , месенджер Viber.
Використана література та інтернет-ресурси 1. Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я.
2. Підручник Математика 1 клас. Автор: С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко Видавництво: Харків, «Ранок», 2018:https://tinyurl.com/2rx5bzpc
3 Інтерактивні технології навчання у початкових класах / авт.-упор. І. Дівакова.— Тернопіль : Мандрівець, 2008.— 180 с.
4. Матоніна Р. Д. Розвиток критичного мислення учнів початкових класів.— Х. : Вид. група «Основа». 2013.— 174, [2] с.— (Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання; Вип. 12 (120)).
5. https://urok-ua.com/
6. http://kdnz257.dnepredu.com/uk/
7. http://klasnaocinka.com.ua/uk//
8. https://lib.pedpresa.ua/
9. https://urok.in.ua/content/dydaktychni-igry-z-pryrodoznavstva 10. https://studfiles.net/preview/5253192/
Хід уроку
І. 1. |
Вступна частина. Організація класу. Привітання Добрий день, часу не гаймо, Наш урок розпочинаймо. Побажаймо успіхів багато Всім, хто починає працювати. Одне одного вітаєм, Промінці всім посилаєм: І від сонечка ясного, І від вітрика швидкого, І від кожного із нас. Всіх вітає перший клас! |
Презентація до уроку; (Слайд 2) |
|
2. |
Повторення правил онлайн уроку. |
|
|
3. |
Вправа “Кольоровий день” |
Презентація (Слайд 3) |
до уроку; |
4. |
Усна лічба. Сьогодні ми помандруємо на лісову галявину, на якій росте великий дуб. Що ви бачите під дубом ? Полічіть їх. Ці листочки виросли на нашому дубі. Розкладемо і полічимо їх від найменшого до найбільшого, а тепер від найбільшого до найменшого. Що змінилося при лічбі? Відгадайте, діти, хто Має носик – долото? Ним комах з кори виймає, Про здоров’я лісу дбає. Так. Дятел стукає дзьобом по корі . Скільки разів він стукнув? |
Презентація (Слайд 4)
Презентація (Слайд 5)
|
до уроку; до уроку; |
5. |
Пальчикова гімнастика Сіли рівненько за столами. Записано в зошиті числа від 1 до 6. Від 6 до 1. |
Презентація (Слайд 6, 7)
|
до уроку; |
6. |
Шкала оцінювання Покажіть цеглинками LEGO як вам працювалося під час повторення вивченого матеріалу. |
Презентація (Слайд 8)
|
до уроку; |
7. |
Фізкультхвилинка . |
|
ІІ.
1. |
Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу Робота з дидактичним матеріалом Під дубом ми знайшли 4 жолуді і 3 листочки з дуба. Чого більше жолудів чи листочків? Чому? Про це можна не тільки сказати, але й записати 4 > 3. |
Презентація (Слайд 9)
|
до |
уроку; |
2. |
Робота з геометричним матеріалом. Порівняйте геометричні фігури й запишіть нерівності. |
Презентація (Слайд 10)
|
до |
уроку; |
3. |
Робота з числовим променем Числа можна порівнювати і за допомогою числового променя. Дивимося на числовий промінь і порівнюємо числа. |
Презентація (Слайд 11)
|
до |
уроку; |
5. |
Шкала оцінювання Покажіть цеглинками LEGO чи легко вам порівнювати числа? |
Презентація (Слайд 12)
|
до |
уроку; |
6. |
Фізкультхвилинка
|
|
||
ІІІ.
1.
|
Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу Розв'язання задачі. Хто до нас завітав на галявинку? Пухнастий клубочок Виліз на дубочок, Жолуді зриває І в дупло ховає. Скільки жолудів назбирала білочка у дупло? Скільки жолудів принесла в дупло? Хто нам скаже умову задачі? Записуємо розв'язання. |
Презентація до уроку; (Слайд 13, 14)
|
||
2. |
Робота з підручником. На лісовій галявині розсипалися приклади. Треба розв'язати і красиво записати. Відкрили стор. 25 № 5. Перевірте виконання завдання. |
Презентація до уроку; (Слайд 15, 16)
|
||
3. |
Шкала оцінювання Покажіть цеглинками LEGO як вам працювалося під час розв'язання задач. |
Презентація до уроку; (Слайд 17) |
||
|
|
|
|
|
ІV 1. |
Підсумок уроку Рефлексія Вправа “Чарівна галявина” Уявіть, що ви на нашій осінній галявині. Ця галявина чарівна — на ній всі бажання здійснюються! Але не людські, а тільки тваринок. Тож уявіть себе тваринками і загадайте осіннє бажання від їх імені. Якби я був / була зайчиком восени, я б… .Якби я був / була білочкою восени, я б… .Якби я був / була їжачком восени, я б… . |
Презентація (Слайд 18)
|
до |
уроку; |