Математика. 1 клас
Тема. Позначення чисел другого десятка цифрами. Вимірювання довжини відрізків.
Мета: ознайомлення учнів із записом і читанням чисел другого десятка; формувати свідоме засвоєння учнями по місцевого значення цифр та десяткового складу числа; закріпити значення учнів про дециметр, вміння вимірювати довжину відрізків; розвивати творче мислення.
Обладнання: таблиця, геометричні фігури.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
1.Продовж речення.
«12 – це 10 і …».
«16 – це 10 і …».
«18 – це 10 і …».
2.Накресли два відрізки. Довжина першого 1 дм, а другого – 1 дм 2 см.
3.Розв’язання задачі (усно).
Іванко поклав у корзину 1 десяток груш та ще 3 груші. Скільки всього груш у корзині?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота з демонстраційним матеріалом.
- Відрахуйте 10 трикутничків. Відкладіть їх.
- Скільки трикутничків ви відложили? (10, 1 десяток).
- Запишіть це число за допомогою цифр.
- Якими цифрами запишемо число 10?
- Число десятків записане 1, а одиниць немає, то пишемо 0.
- Покладіть біля стопочки трикутників 1 квадрат.
- Скільки паличок тепер? (11, 1 десяток і 1 паличка).
Число 11 записуємо цифрами 1 і 1. Цей запис означає, що в числі 1 десяток і 1 одиниця.
- Покладіть поруч стопочки з трикутниками 10 квадратів.
- Скільки всього паличок?
- Як можна по - іншому сказати? (Десять трикутників – це 1 десяток).
- Скільки всього трикутників і квадратів? (Двадцять, два десятки).
- Число 20 записується цифрами 2 і 0. Запис 20 означає, щов числі 2 десятки, а одиниць немає.
- Подивіться на запис чисел 11, 20.
- Де в числах записані десятки?
- Де в числах одиниці?
Висновок: якщо лічити справа на ліво, то одиниці записують на першому місці, а десятки – на другому.
2.Робота з таблицею.
3.Робота з підручником.
ІV. Фізкультвилинка.
V. Робота в зошитах.
VІ. Підсумок уроку.
Математика. 1 клас
Тема. Задачі та вправи на закріплення понять «літр», «сантиметр», «дециметр». Ознайомлення з об’ємними геометричними фігурами (куб, куля).
Мета: закріпити і поглибити вміння і навички розв’язувати задачі та вправи; формувати обчислювальні навички учнів; розвивати увагу і навички самоконтролю, творче мислення учнів.
Обладнання: таблиця, нетбуки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
1.Усний рахунок.
2 10
5 7 9 8
2.Полічити від 9 до 15; від 12 до 19.
3.Гра «Хто швидше»
Діти працюють з квадратами, виграє той, хто швидше назве кінцевий результат.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Робота з підручником.
а) Розв’язування вправ та задач.
б) Робота в зошитах.
ІV. Фізкультхвилинка.
в) Творча робота над задачею.
Три білих кроликів зустріли 6 сірих кроликів. Скільки кроликів зустрілоя?
На слайді малюнки звіряток і записи:
6 + 3 6 – 3
- Хто із звірят правильно розв’язав задачу?
Як треба змінити запитання задачі, щоб розв’язати її дією віднімання?
V. Підсумок уроку.
Розташуйте літери в порядку зростання чисел. Прочитайте ім’я казкового героя.
О О И Ш О Р К К О Т Г
15 20 13 18 11 16 10 19 17 12 14
(Котигорошко).
- Що цікавого ви дізналися на уроці?
- Яке завдання вам сподобалося найбільше?