Урок № 41.
Тема. Повсякденне життя українців у міжвоєнний період: спільне й відмінне.
Мета: на підставі знань з’ясувати відмінності повсякденного життя українців під владою різних держав у 1920-1930-ті рр.
Тип уроку. Практична робота.
Домашнє завдання. Конспект;
-
Робота з таблицею Заповніть порівняльну таблицю.
Риси повсякденного життя українського населення в складі
Період Польщі Румунії Чехословаччини УСРР/УРСР
1920-ті рр.
1930-ті рр.
-
Повт. «Проголошення незалежності УНР»
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка Д/З.
Запитання.
-
Осадництво?
-
Пацифікація?
-
Русини?
-
Східні креси?
-
Національна кооперація?
-
Інтегральний націоналізм?
-
Український націоналістичний рух?
-
Карпатська Січ?
-
Рішення ради послів країн Антанти про входження Східної Галичини до складу Польщі? (14 березня 1923 р.)
-
Утворення УНДО? (Липень 1925 р.)
-
Створення ОУН? (Січень 1929 р.)
-
Пацифікація? (1930 р.)
-
Татарбунарське повстання? (Вересень 1924 р.)
-
Угорщині відійшла Карпатська Україна? (2 листопада 1938 р.)
-
Федеративний устрій в Чехословаччині? (22 листопада 1938 р.)
-
Августин Волошин?
-
Володимир-Сергій Залозецький-Сас?
-
Євген Коновалець?
-
Василь Мудрий?
-
Андрей Шептицький?
Запитання на повторення.
-
Коли було утворено Народний Секретаріат? (25 грудня 1917 р.)
-
Яку територію визнавала за УНР «Інструкція Тимчасового уряду»? (Київська, Волинська, Подільська губернії)
-
Що таке УНР?
-
Розкажіть зміст ІІІ Універсалу УНР.
-
Розкажіть зміст «Маніфесту до українського народу з ультимативними вимогами до Української Ради».
ІІІ. Практична робота.
Переглянути зміст статей до Вікіпедії (якщо будуть в роздрукованому вигляді, дати 5 хв. на їх опрацювання).
-
Розглянути повсякденне життя українських регіонів у складі Польщі.
-
Розглянути повсякденне життя українських регіонів у складі Чехословаччини.
-
Розглянути повсякденне життя українських регіонів у складі Румунії.
-
Порівняйте життя в західних регіонах із життям в УСРР.
Додаткові запитання.
-
Якою була участь ОУН у державотворчих процесах у Закарпатті в 1938-1939 рр.?
-
Чому Августина Волошина вважають лідером українського руху в Закарпатті?
-
К Карпатська Україна боролася з угорською агресією?
-
Яким чином Карпатська Україна була втягнута в міжнародні відносини к.1930-х рр.»
ІУ. Підсумки уроку.
У. Домашнє завдання.