Тема. Повторення письмового додавання та віднімання. Знаходження значень виразів з дужками. Творча робота над задачею.
Мета. Формувати уміння знаходити значення виразів з дужками. Закріплювати навички письмового додавання та віднімання. Розвивати уміння творчої роботи над задачею. Виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання. Таблиці усних обчислень; таблиця каліграфічного написання цифр; картки з диференційованими завданнями; роздатковий матеріал для усних обчислень; індивідуальні сигнальні картки;математичний квітник; запис фізкультхвилинки та пісні «Квіти для мами».
Хід уроку
І. Організація класу. Привітання гостям.
Любі діти, до нас у клас
Завітали гості щирі
Привітайте ж в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
Ми вам раді, гості любі
І вітаєм щиро вас,
Та запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас.
ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
На сьогоднішньому уроці на вас чекає цікава робота , яка дозволить вам повторити письмове додавання та віднімання двоцифрових чисел сформувати уміння знаходити значення виразів з дужками та творчо працювати над задачею.
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Незабаром настане день 8 Березня. В цей день кожен з вас привітає своїх найрідніших жінок з цим чудовим святом весни .Звичайно це свято не проходить без привітань, подарунків, сюрпризів, квітів. Наш сьогоднішній урок також має відношення до цього свята, так як кожен з вас приготує сюрприз для своєї матусі. В нашому класі сьогодні панує справжня весна. Я дуже люблю квіти, тому перетворила нашу класну кімнату на справжній квітник. Та квіти в ньому не прості, а чарівні. Кожна квіточка таїть у собі несподіванку. Квіти у моєму квітнику-завдання нашого уроку ,а у вас на партах-квіти оцінки вашої роботи на уроці. Від вашої уважності, активності, працелюбності залежить і краса вашого майбутнього сюрпризу для матусі. Тож бажаю всім успіхів.
ІV.Контроль, корекція та закріплення знань.
1 КВІТКА Усні обчислення.
Гра «Сонечко, посміхнись.»
Весняне сонечко поспішало посміхнутись квіткам та густі хмаринки закрили його і воно не може яскраво світити. Хмаринки згодні відкрити шлях сонечку, якщо хтось зможе звільнити їх від чарів зими.
Для цього потрібно обчислити вирази, записані на них.
--Допоможемо сонечку посміхнутись?
2х9+7=25 18:2+10=19 3х5+9=24
16:2+17=25 3х9-12=15 2х8-4=12
(Обчислюємо вирази записані на хмаринках, відповіді записуємо на індивідуальних сигнальних картках)
2КВІТКА Хвилинка каліграфії.
Цифра 5 пропонує нам розпочати роботу в зошитах
а)прописати цифру 5 та двоцифрове число в записі якого є дана цифра;
5------------------------------------------------------------------------
55-----------------------------------------------------------------------
б)записати числа, які є результатами таблиць множення, записаних на пелюстках ваших квіток;
3 5 3 5
9 4 9 4
2 3
7 6 7 6
8 8
6, 10, 8, 12, 16, 14, 18. 9, 15, 12, 18, 24, 21, 27.
(читання записаних результатів)
Наступне завдання потребує вашої максимальної уваги та уміння швидко обчислювати вирази.
в) Математичний диктант
1.Розв’язування прикладів за хвилину
4+9=13 27-7=20 27+52=79
15-5=10 60-2=58 36+43=79
7+8=15 68-20=48 57-30=27
2*4=8 35-30=5 2*4+12=20
2.Перевірка виконаного
1 ст. - 2 ст. - 3 ст. -
Хто обчислив приклади першого стовпчика? (зриває листочок)
Хто обчислив і приклади другого стовпчика? (зриває квіточку)
Хто обчислив всі приклади? (зриває листочок і квіточку)
V. Розвиток математичних знань.
3 КВІТКА
Індивідуальна робота (робота біля дошки)
(25+15)-30=10 75-(45-20)=50
3*7+27=48 2*9+12=30
12:2+18=24 25+2*5=35
Виконання завдання 740 (за варіантами)
Ів.3*(2+2)=12 (11-8)*2=6 3*4+45=57
ІІв.2*(3+5)=16 (12-9)*9=27 3*8+12=36
4 КВІТКА
|
Розв’язування прикладів з коментування.
Завдання 738
_84 +35 _80 +12 _75
16 28 24 78 18
68 63 56 90 57
Завдання 739(додатково)
3*а, якщо а=5, а =4, а=7
Якщо а=5, то 3*а=3*5, 3*5=15
Якщо а=4,то 3*а=3*4, 3*4=12
Якщо а=7,то 3*а=3*7, 3*7=21
VII. Розв’язування задач
1.Усне розв’язування задач 741
а)12-9=3(р.)
Відповідь:3 роки тому хлопчикові було 9 років.
б)40-25=15(м.)
Відповідь:15 метрів хлопчикові пливти до протилежного берега.
2.Творча робота над задачею 742
18+22-стільки пального у двох каністрах;
22-18-на стільки більше пального у другій каністрі;
(18+22)-30-стільки пального залишилось у каністрах.
Поставте запитання до задачі, щоб її розв’язання відповідало третьому виразу.
(Скільки літрів пального залишилось у каністрах?)
Запишемо розв’язання задачі способом складання виразу.
(18+22)-30=10(л.)
Відповідь: залишилось 10 літрів пального.
3.Робота над задачею 743
1)Читання і аналіз задачі.
І гр. – 10 к.
поклали в 2 кошики
ІІ гр. – 8 к.
Скільки кабачків поклали в один кошик?
2)Записати розв’язання задачі.
а)окремими діями;
1)10+8=18(к.)
2)18:2=9(к.)
Відповідь: в один кошик поклали 9 кабачків.
б)способом складання виразу;
(10+8):2=9(к.)
Відповідь: в один кошик поклали 9 кабачків.
VІІІ. Домашнє завдання.
1.Розв’язати задачу745.
2.Обчислити вирази746.
ІX.Підсумок уроку.
Підсумуємо наші досягнення на уроці.
Прийшла пора створити сюрприз для матусі та зібрати свої надбання в пишний букет.
На завершення виконаємо пісню «Квіти для мами.»