Числові та буквені вирази

Про матеріал
Урок для 5 класу з розділу "Узагальнення та систематизація знань за курс початкової школи".
Перегляд файлу

Урок № ___.       ТЕМА:   Числові і буквені вирази.

Мета: повторити  поняття  «числові вирази» та «буквені вирази»; навчити розпізнавати числові і буквені вирази, читати їх; виробити вміння знаходити значення виразів за умови різних значень змінної.

Очікувані результати: учні вільно виконують арифметичні дії, розпізнають числові і буквені вирази; знаходять значення числових виразів.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної діяльності :

Складіть асоціативний кущ до поняття вирази.

Повідомлення теми.

  1. Актуалізація опорних знань:

-         Розглянемо задачі:

 Задача 1. Оленка прочитала книгу за  2 доби. За першу добу вона прочитала 180 сторінок, а за другу — на 60 сторінок більше. Скільки сторінок у книзі ?

Задача 2. Оленка прочитала книгу за  2 доби. За першу добу вона прочитала 180 сторінок, а за другу — на k сторінок більше. Скільки сторінок у книзі

Питання

         Чим схожа умова задачі на задачі 1 і 2?

         Що спільного будуть мати вирази для розв'язання?

         А чим будуть відрізнятися ці записи?

180+(180+60)=420(ст.)                        180+(180+k) (cт.)

Отже, який висновок можна зробити?

Вирази поділяються:

Буквені

Числові

Вирази, які містять букви, числа, знаки дій та дужки називають буквеним виразами.

 

Вирази, які складаються із чисел, знаків дій та дужок називають числовими виразами.

 

а : t,

298 + d;

(а + в) – с;

70 : а+15

 

(5834 - 4958) · 26

10259 – (891 + 4876 : 2)

 

 

Значення числового виразу:

22 776

6 930

 

 

  1. Повторення вивченого матеріалу:

1.Поділіть вирази на буквені та числові          https://learningapps.org/view15040759             

 

2. Cкладіть вираз. 1)суму добутку чисел a i b, і числа с;    a ∙ b + с;

 2) різницю числа с і частки чисел a i b;                                с – a : b;

3) добуток різниці чисел х і у та їх суми;                           (х – у) ∙ (х + у);

4) частку суми а і b та їх різниці.                                         (а + b) : (а – b).

5) У класі навчається a дівчаток і 15 хлопчиків. Скільки всього учнів у класі? а+15

 

3. Виконайте самостійно: 1) Різниця чисел 5а та 7b

 2). Піврізниця добутку чисел 2 та 14 та числа 8.

3) У саду росте 50 дерев. Із них a яблунь, решта — груші. Скільки груш у саду?

 

4.Заповніть таблицю(самоперевірка):

a

24

98

334

b

52

108

498

a+b

76

206

832

2·a +b

100

304

1166

 

  1.               Фізкуль.хвилинка для очей: https://www.youtube.com/watch?v=qWPw0h4KPLQ

 

  1. Ціна цукерок  t грн. за 1 кг, а ціна печива  h грн. за 1 кг.

  Запиши у вигляді виразу:

  на скільки разів 3 кг цукерок дорожче за 6 кг печива   3·t-6·h

 

8. Виконай дії і дізнайся який із автомобілей  подолав більшу відстань? Значення змінних подані у км.

 

 

Молния Маквин - YouTube

Тачки на белом фоне из мультика (92 фото) » ФОНОВАЯ ГАЛЕРЕЯ КАТЕРИНЫ АСКВИТ

Чико Хикс | Тачки вики | Fandom

m+n·p;

m=180;

 n=15; p=4.

 

(d-k)·t;

d=40; k=8;  t=5.

 

a:b+c;

a=800; b=25; c=88.

 

240

160

120

 

9. Що означають вирази?

У Сашка  m апельсинів.

У Павла  – n апельсинів,

У Назара – k апельсинів.

Прочитайте вирази і поясніть, що  вони означають?

m+n;                       (m+n) – k;                   n – k;

         m – (n + k);              m + n + k;                  m : k.

 

  1. Закріплення вивченого:

Вправа «Мікрофон»:

  1. Числовими виразами називається ...
  2. Значення числового виразу називається...
  3. Буквеним виразом називається ...
  4. Прочитайте вирази:

       13 + а;          13 + 7;             13 – а;           35 · а;

        23 : а;          23 – 23;           93 – 39;              ab.

  1. Які з наведених виразів буквені?
  2. Які з наведених виразів числові? Які значення мають ці вирази?

 

 

  1. Підсумок
  2. Рефлексія.

Розкажіть про результати власних навчальних досягнень:

-Я розумію…

-Сьогодні я дізнався…

-Я вмію …

-Мені ще слід попрацювати над

-Я можу пояснити…

-Найбільше мені сподобалось…

-Я хочу похвалити себе за…

 

  1. Завдання для домашньої роботи.

Вивчити означення.

Виконати задачу

 У Білочки  було m горішків. Зайчик подарував їй ще 24 горішки. Білочка розколола   n горішків. Скільки цілих горішків у неї після цього залишилось? Скласти буквений вираз .Обчисліть значення отриманого виразу, якщо m = 67, n = 15.

 

 

docx
Додано
17 листопада 2023
Переглядів
557
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку