Урок "Повторення та вивчення звуків та букв. Читання складів, слів та речень з вивченими буквами"

Про матеріал
Тема: "Повторення та вивчення звуків та букв. Читання складів, слів та речень з вивченими буквами" Мета: Закріплення знань і навичок читання з вивченими буквами (а-ш). Удосконалення фонетичного слуху, розвитку мовного апарату, логічного мислення, зв’язного мовлення та уважності. Стимулювання інтересу до навчання за допомогою ігор та інтерактивних вправ. Збагачення словникового запасу. Виховання дружби та любові до читання. Тип уроку: Закріплення вивченого матеріалу. Форма проведення: Гра-мандрівка. Обладнання: Набір букв, складові таблиці, речення для гри «Додай слово», слова для роботи в парах, кружечки-сніжинки. Короткий зміст: На уроці діти разом зі «сніжинкою-мандрівницею» повторюватимуть звуки, букви, складатимуть слова та речення. Урок проходитиме у вигляді подорожі із завданнями: Фонетична мандрівка: звукові ігри, чистомовки. Робота зі словами: звуко-буквений аналіз, поділ на склади. Читання: склади, слова, вправи на розширення кута зору. Ігри: групові завдання, фізкультхвилинка «Один до одного», інтерактивна гра «Додай слово». Казкові гості: білочка-пустунка та герої улюблених казок. На завершення уроку діти підбивають підсумки, обговорюють успіхи та отримують гостинці від казкових героїв. Особливості: Урок поєднує навчання, розвиток навичок читання і мовлення з цікавими іграми та творчими вправами, які створюють захоплюючу атмосферу.
Перегляд файлу

Тема. Повторення вивчених звуків та букв. Читання складів, слів та речень з вивченими буквами.

Мета. Повторити і закріпити знання та уміння учнів читати склади, слова, речення з вивченими буквами (а -ш), удосконалювати навички читання; розвивати мовний апарат, фонетичний слух, логічне мислення, зв'язне мовлення, уважність. Викликати інтерес до вивченого, використовуючи дидактичні ігри, цікаві творчі вправи, інтерактивні технологій Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати почуття дружби, любов до читання.

Тип уроку: Закріплення вивченого матеріалу.

Форма проведення: Гра - мандрівка.

Обладнання: Набір букв, складів, складові таблиці для читання, для розширення кута зору, променеві таблиці, речення для гри «Додай слово», слова для роботи в парах, кружечки - сніжинки.

План уроку «Сніжинка, - мандрівниця».

Завдання для роботи в групах: «Поміркуй слова», «Прочитай текст»,

   «Чарівний колосок» (утвори слова).

В гостях у героїв казок, скоромовка, чистомовка.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

- Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаю всім вам здоров'я й добра.

- Дітки, подивилися на мене, Усміхнулися усі:

Чи готові до уроку? Всі уважні? Молодці!

II. Мотивація навчальної діяльності.

1. Знайомство з планом уроку.

а) Відгадування загадки.

З неба падають зимою

І кружляють над землею

М'якенькі, як пушинки Білесенькі ...

(Сніжинки)

Ану, дітки, подивіться:

Це сніжинка - мандрівниця.

Не сама вона прийшла,

А подружок - сестричок привела.

Ми із ними помандруєм, попрацюєм, поміркуєм, почитаєм, повторимо вивчені звуки і букви.

III. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

  1. Фонетична мандрівка.

З 1 - ю сніжинкою здійснимо фонетичну мандрівку до зимового лісу.

а) - Щоб наш ротик слухняним був

Ми відправимося в гру «Відтвори звуки».

- На деревах шелестять поодинокі засохлі листочки, як ... ш- ш - ш

- Гуде завиває у вітах дерев сердитий вітрюган: у - у - у

- Розкричалась ворона: кар - кар - кар

- Дятлик дзьобом дуб лікує: тук - тук - тук

- Пищить у нірці мишка: пі - пі - пі

б) Скоромовка.

Про мишку вивчимо скоромовку.

Тишком - нишком вийшла мишка із нори.

(тихо, повільно, хором швидше «долоньки», ще швидше ніби тікає мишка).

в) Повторення вивчених (голосних) букв.

- Йдемо вузенькою лісовою доріжкою. Швиденько називаємо букви

а я о у ю и і е

г) Читання складів і складання чистомовки.

Читаємо склади.

Доріжка стає ширшою.

ша - ша -ша (2 р.) - поскакало в ліс лоша

ше - ше -ше - як у лісі хороше

ши - ши -ши - ти додому поспіши.

Із завданням 1 —ї сніжинки ми впорались.

Наш ротик став слухняним.

2. Мандрівка в гості до звуків.

- З 2 - ою сніжинкою побуваємо в гостях у звуків. Зробимо звуко-буквенний аналіз слова.

- Поміркуємо трішки.

а) Відгадування загадки.

Ми ростемо на деревах, що мають голки

Люблять нами ласувати зимуючі пташки а ще білочки

Що де?                        (Шишки)

- Ось подивіться, це чарівний кошик, а в ньому шишки.

- Поділимо слова на склади. Скільки їх.

- Поставимо наголос (погукаємо слово). Назвемо по порядку звуки в слові.

Назвемо по рядку звуки в слові.

- Запишемо фішками звукову модель (на картках чорним фломастером).

-о-

шиш - ки    Підпишемо звуки буквами

(1 - учень біля дошки, решта - на кратках)

- Справились із завданням 2 - ї сніжинки.

3. В гостях у Білочки - Пустунки.

- Шишки ми приготували для лісової гості.

- Хто це? (Білочка. - Пустунка)

- Ми завітаємо до неї в гості з 3 - ою сніжинкою. Почастуємо Білочку шишками.

а) - Хто знає про білочку вірш?

(Вивчимо його у вигляді діалогу)

Одні - запитують Інші - відповідають

- Де ти, білочко, живеш?

- Що ти, білочко, гризеш? Я живу в лісочку.

А гризу горішки і гриби, і шишки.

- Білочка хоче дізнатися, чи вміємо ми читати.

- Щоб успіхи чудові мати Треба гарно всім читати!

б) Читання складів (прямих, обернених) (хором)

ош аш  шам шом

уш иш  шум шим

іш еш  шім шем

аш ош  ши ші

- Що змінилось у 1 і останньому ряду?

ка ка ка

ка ка ки

ки ки ко

на ша ша

ша на са

- Який склад зайвий?

в) Читання складів з нарощуванням

ва во

ва во ву

ва во ву ви

ва во ву ви ві

ва во ву ви ві ве

г) Читання складів ППГ і ПГП (по рядах)

І каш кош куш кеш киш кіш

ІІ шпа шпо шпу шпе шпи шпі

III шна шно шну шне шни шні

д) Вправи для розширення кута зору.

 Читання слів ( хором)

 

 ш пак

 шко ла 

 шаш                          ки

 шиш                               ка 

 шип шина 

 

 

ж) Робота за променевою таблицею (індивідуально).

 

 шиш шка

 

 шаш шкет

 ка

                                     миш                                  штан

 

 кіш

 

Білочка вами задоволена. Гарно читаєте. А ці шишки для нашої гості

4. Робота в парах.

- А 4 сніжинка завітала до вас на парту.

- Хочете стати чарівниками?

- Попрацюємо в парах. Слід поміркувати, а перед цим сказати чарівні

слова.

- Повторили за мною.

«Ти сніжинко, повернись,

ціле слово утворись!»

- Яке слово утворилось із 2 - х сніжинок - подруг? Підніміть руку хто

готовий.

5. Фізкультхвилинка

Гра - забава «Один до одного!»

- А ось 5 сніжинка пропонує нам відпочити, погратись.

- А чи вмієте ви дружити?

- Швиденько подумайте, хто у класі ваш друг.

- За моєю командою шукаємо друга. Приготувались:

- Один до одного!

- Праву ручку до правої руки друга.

- Взялись за обидві руки.

- Спинка до спинки.

- Носочок до носочка.

- Вушко до вушка.

- Плече до плеча.

- Носик до носика.

- Лікоть до ліктя.

- На свої місця сіли.

- Відпочивати вміємо, дружити вміємо. Молодці! 

6. Робота за Букварем.

- А чи вміємо працювати з Букварем? 

Сніжинка хоче дізнатись.

а) Читання слів мовчки.

б) Читання слів за «диктором» (Луна) з дошки.

в) Словникова робота.     (показ)

порт   писанка

старт    вишиванка

ряст    шовкові

шпарка   плюшеві

г)  Вибіркове читання (показ)

(найкоротше слово, найдовше)

7. Гра «Додай слово»

(читання речень вчителем, а діти додають слово, на узагальнення)

8. Робота в групах:

- Чи вміємо працювати в групах?

І ряд - «Поміркуй слова»

II ряд - «Прочитайте тест»

III ряд - «Утворіть слова «Чарівний»

9. В гостях у казки.

Відгадування кросворду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1

 2

 3
 

1)  Її допомогла втягнути із грядки мишка.

2)  Цей герой допоміг своєму господарю стати багатим.

3)  Він плавав на човнику, ловив рибку і годував маму з татом.

10. Підсумок уроку.

- Ось закінчилась наша мандрівка із сніжинками.

Гра «Вихваляка»

- Похваліться один одному, що вам сподобалось на уроці.

- А тепер мені похваліться.

- Чому вчились?

- А я похвалюся вам.

Я вам вдячна за урок. Гарно працювали, читали, думали. Всі ви молодці!

А в подарунок від Білочки гостинці.

 

1

 

docx
Додано
24 листопада
Переглядів
2
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку