Тема: Повторення таблиці множення та ділення на 8
Мета:
формування предметних компетентностей: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 8; розвивати вміння самостійно розв’язувати задачі, рівняння; вдосконалювати обчислювальні навички, використовуючи таблицю; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку,розв’язувати проблемні питання, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
Обладнання: картки, відео - фізкультхвилинки,
Хід уроку
I.Організація класу.
Рефлексія
Зараз сядьте всі рівно .
Заплющіть очі і повторюйте за мною:
Розплющіть очі. Посміхніться. Сьогодні я вам бажаю успіху і очікую цікавої, плідної праці, щирого обміну думок.
- Що очікуєте ви від уроку?
II Повідомлення теми і мети уроку
- Давайте прочитаємо тему нашого уроку. Допоможуть нам знання таблиці ділення.
я |
в |
н |
п |
р |
о |
т |
е |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
20:5=4 п 49 :7=7 т 48:6=8 е
24:4=6 о 54: 9=6 о 21:7=3 н
18:9=2 в 35:7=5 р 15:5=3 н 9:9=1я
Отже, ми будемо повторювати таблицю множення та ділення на 8, закріпимо вміння розв’язувати задачі та рівняння.
1.Робота в зошиті
- Яке число? Який місяць?
- Чому грудень так назвали?
-Зима багата на свята?
- Які свята ми святкуємо у грудні?
А без чого не обходиться свято Нового року?
Відгадайте загадку.
Зелену сукню маю.
Ніколи не міняю
Один єдиний раз на рік
Її я прикрашаю.(Ялинка).
Сьогодні ми прикрасимо ще одну ялинку, виконуючи завдання, ви будете за правильне роз в’язання отримувати кульки та прикрашати ялинку.
2.Каліграфічна хвилинка
8 88 888 8888 87< 89
- На скільки 87 менше, ніж 89?
- Яке правило знаєте? ( кулька)
Усний рахунок. ( Робота з картками окремих учнів)
Пригадаємо, що вивчали на уроках ЯДС.
Задача
На лісовій галявині посадили 3 ряди ялин по 8 дерев у кожному та 4 ряди сосен по 7 дерев у кожному. Скільки всього ялин та сосен посадили?
Ялини - 3р.по 8д.
Сосни-4р.по7 д.
1.)8х3=24(д)-посадили ялин;
2.) 7х4=28(д.)- посадили сосен;
3.) 24+ 28=52 (д.)
В: 8х3 +7х4
Відповідь:всього посадили 52дерева.
Фізхвилинка.
№ 599,с. 92(смугасті приклади) З коментуванням
|
30 |
__ |
18 |
+ |
24 |
= |
36 |
: 6 |
5 |
__ |
3 |
+ |
4 |
= |
6 |
Х8 |
40 |
__ |
27 |
+ |
32 |
= |
65 |
|
72 |
__ |
56 |
+ |
32 |
= |
58 |
: 8 |
9 |
__ |
7 |
+ |
4 |
= |
6 |
Х7 |
63 |
__ |
49 |
+ |
28 |
= |
42 |
№619( РІВНЯННЯ, повторення компонентів)
Робота в парах
3 |
4 |
9 |
11 |
5 |
0 |
2 |
7 |
7 |
16
2 |
4 |
3 |
5 |
4 |
0 |
2 |
1 |
6 |
9
Підсумок уроку
Розкажіть про результати власних навчальних досягнень, починаючи речення словами:
«Я знаю…», «Я розумію…», «Я вмію…», «Я прагну…», «Мені ще слід попрацювати…».
1