Тема |
Повторення матеріалу за 6 клас за (українська зброя) |
Мета: Формування компетентностей:
|
повторити зміст дії множення і ділення, назви компонентів цих дій, правила знаходження невідомих компонентів; тренуватися у виконанні дій множення, ділення, додавання та віднімання чисел; розвивати вміння висловлювати очікування щодо уроку та аналізу результатів роботи. |
|
спілкування державною – грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; поповнювати свій словниковий запас; математична компетентність – оперувати числовою інформацією; уміння вчитися впродовж життя – визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети. |
|
здоров'я і безпека - здатність вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище; підприємливість і фінансова грамотність, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань. |
Тип уроку: |
узагальнення та систематизація знань. |
Обладнання та наочність: |
Мапа України і Донецької області, прапорець на голці. |
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
Учитель повідомляє, що предмет математики – це обчислення, розв’язання рівнянь, побудова геометричних фігур, розв’язування задач, що знайомлять нас з історією держави, усвідомленням того, що ми українці і цим пишаємося. Також на уроках математики формується вміння правильно і грамотно висловлювати свої думки українською мовою, вміння застосовувати математичні знання в житті.
Сьогодні ми з вами поговоримо про українську зброю.
1) Чи знаєте ви швидкість польоту протикорабельното комплексу
« Нептун»? Цікаво! Тоді знайдемо цю відстань:
1) відстань на карті – 9см (за картою України)
2) масштаб: в 1см – 100км
9 х 100 = 900 (км/ год)
Відповідь: 900 (км/ год). Подивимося в таблиці основні характеристики «Нептуна»
2). До дошки з кожного ряду виходить по одному учневі. Після того, як хтось з них розв’яже приклад, на зміну йому виходить інший учень.
І команда |
І І команда |
||
|
13-20 р |
|
-49: 7 г |
|
-18: (-3) в |
|
0,5-(-5,5) а |
|
-1100: 100 у |
|
15+(-26) о |
|
-4,5·4 б |
|
2-20 б |
|
-7·0 е |
|
0: (-14) д |
|
-40: (-5) і |
|
-2· (-4) н |
|
-4- (-14) й |
|
-100· (-0,1) а |
Прочитати від меншого до більшого значення виразу. Подивимося в таблиці основні характеристики .
Основні характеристики «Стугни»
Працює з лазерного наведення – це означає, що оператор повинен за вказівкою вести ракету до цілі протягом усього шляху до неї. Київ |
Основні характеристики «Вільхи»
Це український тактичний ракетний комплекс із коригованим боєприпасами калібру 300 міліметрів |
Основні характеристики «Нептуна»
-готовність до стрільби – 15 хв
Це протикорабельний комплекс. Знищення флагмана Чорноморського флоту росії ракетного крейсера «Москва» – однієї з найяскравіших і найпам’ятніших сторінок цього етапу російсько-української війни. Київ |
Основні характеристики «Буревію»
Це реактивна система залпового вогню калібром 220 міліметрів. Її розробив «Шепетівський ремонтний завод». |
Основні характеристики «Булата»
Танк. Харків |
Характеристики «Корсара»
Це український протитанковий ракетний комплекс, який розробило Державне київське конструкторське бюро «Луч» після «Стугни». Його призначення – ураження танків та інших броньованих цілей. |
Основні характеристики «Богдани»
Це перша українська самохідна артилерійська установка з натовським калібром 155-міліметрів. Зокрема, за її активної участі провели операцію зі звільнення острова Зміїний від російських окупантів. «Богдана» завдавала ударів під час коригування безпілотника. В єдиному екземплярі. Кременчуг. |
|
ІІІ. Розв’язування задач.
1.За підрахунками фахівців, «Стугна» може коштувати приблизно 20 тисяч доларів, а, скажімо, «Джавелін» – 75 тисяч доларів. Волонтери зібрали 65 тисяч доларів. Скільки можна виготовити протитанкових ракетних комплексів « Стугна»?.
2.Використовуючи таблицю, побудувати стовпчасту діаграму дальності стрільби на комп’ютері
3. Використовуючи таблицю, побудувати кругову діаграму дальності стрільби, максимальної швидкості.
4. Учням класу роздати мапу України і прапорець України на голці. На мапі позначити міста, де виготовляється українська зброя, використовуючи таблицю.
4.
VІ. Фізкульхвилинка . https://www.youtube.com/watch?v=jTWryZ8fDww&ab_channel=%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F%D0%B7%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%8E%D0%9A%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE%D1%8E
5.На 15.08.2023 року за тиждень звільнили 3 км2 в Бахмутському районі Донецької області, а загальна деокупована площа складає 40 км2.
А) Скільки в середньому км2 звільняли ЗСУ за день?
Б) Перевести 3 км2 в га, а, м2 ( Перевірити за підсказкою)
В) Знайти 3 відсотка від 40.
6.Російські війська з 25 липня року 2022 пішли в наступ на Бахмут, а наступ ЗСУ на цьому напрямку розпочався 09.05.2023. Скільки днів , місяців тривала оборона фортеці Бахмут.?
7. Використовуючи таблицю, перевести для кожного виду зброї швидкість в м/с.
V. Рефлексія
- Що ви вважаєте основною метою сьогоднішнього уроку?
- Які цікаві питання сьогоднішньої теми залишаються для вас без відповіді?
VІ. Повідомлення та пояснення домашнього завдання.
«Стугна»
«Нептун».
«Булат»
«Богдана»
«Вільха»
«Буревій»
«Корсар»