Конспект уроку з математики 1 клас НУШ за Типовою програмою О. Я. Савченко
Тема: Повторення вивченого. Числа 1- 10
Мета: Узагальнити знання учнів про числа 1-10; повторити спосіб утворення попереднього і наступного чисел; перевірити рівень обчислювальних умінь і навичок; формувати уявлення про арифметичні дії додавання і віднімання; вчити складати вирази за малюнками; повторити многокутники, відрізки, промені, розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: Зображення: їжачка, лісу, дятла, жолудів , дуба, корзинка з яблуками, посібник « Математика « НУШ для 1 класу частина1, автори М. Козак, О. Корчевська.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Сьогодні я ішла до школи і зустріла Їжачка, який сумував. Він заблукав і не міг знайти дорогу додому. Я запросила його в школу до нас на урок. Допоможемо знайти їжачкові стежинку додому. Для цього нам потрібно виконати всі завдання на уроці математики.
То ж часу усі не гаймо, працювати починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
« Гімнастика розуму» :
Їжачок пробігав біля дуба і побачив жолуді: ( малюнки жолудів з цифрами , деякі без цифр 1, ?, 3, ?, 5, 6, ?, ?, 9, 10).
- Назвіть пропущені числа(2,4,7,8,).
- Назвіть сусідів числа 5 (4,6).
- Назвіть наступне число після 3 (4).
- Назвіть число попереднє до 8 (7).
Гра на увагу.
На дубі сидів дятел, він стукав дзьобом по стовбурі. Полічіть скільки разів він стукнув.- Назвіть число(5).
-Назвіть число на один більше, ніж стукнув дятел (6)
-Назвіть число на один менше, ніж стукнув дятел (4).
Завдання «У темряві». – Опустіть голови, заплющте очі. Слухайте уважно. Їжачок задумав число, яке складається з 8 і 2 . Покажіть пальчиками це число. (10).
-Яке число перебуває між числами 4 і 6 ? (5).
Гра « Цікава лічба»
Їжачок по лісу йшов,
На обід гриби знайшов,
Під березою - один,
Дев’ять – під дубочком.
Скільки буде в їжачка
В кошику грибочків? (10).
-На гілці сиділи 3 горобчики. Два полетіли . Скільки горобчиків залишилось? (1).
- У білочки в дуплі було 10 горішків, а жолудів на 1 менше. Скільки жолудів у дуплі? (9).
- У норі блищало 6 очей. Скільки мишей було в норі? (3).
- Молодці діти , справились. Скоро їжачок буде вдома.
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Один, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата, скоки – скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сім!
Час рушати нам усім!
ІV. Робота над темою уроку. Робота у посібнику.
Самостійна робота.
Завдання 2 і 3 в посібнику с.78 . Записати сусідів чисел, знайти попереднє і наступне числа. Робота з геометричним матеріалом. Пригадайте які фігури називаються многокутниками? Завдання 4 в посібнику с. 78.
Завдання 5 – пригадуєм промені і відрізки.
Складання і записування рівностей за малюнками.
Завдання 7 с.79.
-Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки.
В посібнику завдання 8 с. 79. Пригадаєм як пишуться цифри 7,10, 8.
Ось вже і видніється хатинка їжачка. Залишилось одне завдання. Якщо виконаєм правильно їжачок буде вдома.
Виконання завдання 9 с.79.
V. Підсумок уроку.
Ось і добрався їжачок до своєї хатинки. Він радіє і дуже дякує вам, за те що ви були дуже працьовиті ,старанні. За таку хорошу роботу їжачок передав вам корзинку з яблучками.
Тож урок закінчений. - Сподобався вам? - Що було цікавим?