Урок "Повторення вивченого матеріалу. Додавання та віднімання в межах 5. Склад чисел 2 – 5. Узагальнення та систематизація знань учнів.

Про матеріал
Мета: різнобічний розвиток особистості дитини та її світоглядних орієнтацій засобами математичної діяльності, формування математичної й інших ключових компетентностей, необхідних їй для життя та продовження навчання повторення утворень чисел 1 - 5; закріплення вмінь написання цифр 1 - 5, навичок порівнювати числа в межах 5; вправності учнів у порядковій і кількісній лічбі; розвиток мислення; формування спостережливості, допитливості, довільності поведінки, міжособистісної позитивної комунікації, відповідальності, діяльнісного і різнобічного освоєння навколишньої дійсності та ін. формування вміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами.
Перегляд файлу

Тема: Повторення вивченого матеріалу. Додавання та віднімання в межах 5. Склад чисел 2 – 5. Узагальнення та систематизація знань учнів.

Мета:

різнобічний розвиток особистості дитини та її світоглядних орієнтацій засобами математичної діяльності, формування математичної й інших ключових компетентностей, необхідних їй для життя та продовження навчання

повторення утворень чисел 1 - 5;

закріплення вмінь написання цифр 1 - 5, навичок порівнювати числа в межах 5; вправності учнів у порядковій і кількісній лічбі; розвиток мислення;

формування спостережливості, допитливості, довільності поведінки, міжособистісної позитивної комунікації, відповідальності, діяльнісного і різнобічного освоєння навколишньої дійсності та ін.

формування вміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами.

 

Досягнення поставленої мети передбачає виконання таких завдань:

- формування у дітей досвіду використання математичних знань та способів дій для розв’язування навчальних і практичних задач;

- розвиток математичного мовлення учнів, необхідного для опису математичних фактів,  відношень і закономірностей;

- формування в учнів здатності міркувати логічно, оцінювати коректність і достатність даних для розв’язування навчальних і практичних задач.

 

Формування таких ключових компетентностей:

математична: виявлення простих математичних залежностей в навколишньому світі, моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань, усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

вільне володіння державною мовою: уміння усно висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти, усвідомлення ролі мови для ефективного спілкування та культурного самовираження, готовність вживати українську мову як рідну в різних життєвих ситуаціях;

компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій: формування допитливості, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї, самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати, формулювати припущення і робити висновки на основі проведених досліджень (склад чисел), пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження

інформаційно-комунікаційна компетентність: використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях;

навчання впродовж життя: опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання, організацію власного навчального середовища, отримання нової інформації з метою застосування її для оцінювання навчальних потреб, визначення власних навчальних цілей та способів їх досягнення, навчання працювати самостійно і в групі;

громадянські та соціальні компетентності: співпраця з іншими для досягнення спільної мети, активність в житті групи, повага до прав інших осіб, уміння діяти в конфліктних ситуаціях, дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей, дотримання здорового способу життя;

культурна компетентність: залучення до різних видів мистецької творчості (образотворче, музичне мистецтво) шляхом розкриття і розвитку природних здібностей, творчого вираження особистості;

підприємливість та фінансова грамотність: ініціативність, готовність брати відповідальність за власні рішення, вміння організовувати свою діяльність для досягнення цілей, усвідомлення етичних цінностей ефективної співпраці, готовність до втілення в життя ініційованих ідей, прийняття власних рішень.

Обладнання:

клас, прибраний відповідно до уроку; таблиці; підручники, зошити, пенал з канцелярським приладдям; презентація: «уявний» мікрофон;

зона з килимом;

таблиці, картки з завданнями

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організація класу (у колі) 0,5хв СЛ 1

Задзвенів для всіх дзвінок –

Час почати нам урок.

А зараз, оберіть собі друга з яким працюватимете і займіть килимок.

ІІ. Актуалізація опорних знань 2,5хв

1.Гра «Лічба» 0,5хв

Порахуйте від 1 до 7, від 8 до 2, від 4 до 10, від 9 до 4, від 9 до 15, від 15 до 20.

2.Викладання цифр з ЛЕГО 1хв СЛ 2

- Порахуйте квадрати і т.д. Скільки їх? Якою цифрою позначаємо число…? Викладіть з ЛЕГО.

3. Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми 1хв СЛ 3

 ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Діти, я сьогодні отримала повідомлення від Маші. Вона загубила ключик від дверей Палацу Знань, де мешкає цариця всіх наук Математика. А ключик знайшли лісові звірята і вирішили, що віддадуть його Маші, коли вона доведе, що знає математику.

Країна Математика знаходиться дуже далеко в лісі. Ліс цей незвичайний , математичний. Маша просить, щоб ми їй допомогли подолати різні перешкоди, труднощі та завдання.

- Чи готові ви, діти?

- Тоді вирушаємо в дорогу. Ми сьогодні повторимо цифри, які вивчили, як вони пишуться, їх склад, дії додавання та віднімання.

IIІ.Основна частина. 28хв

А ось на нашій стежці з'являються Вовчики. Вони не пропустять нас поки ми не виконаємо їхні завдання. СЛ 4

  1. Математичний  кубик. 1хв

Я передаватиму кубик і до кого він потрапить виконуватиме дію, яку я назву.

Покажіть число 3(3)

Покажіть попереднє число до 2 (1)

Покажіть наступне до числа 3 (4)

Позкажіть результат дії додавання 4 та 1(5)

Покажіть результат дії віднімання 3 та 1 (2)

Покажи число (5)

Покажи попереднє до 5 число (4)

Покажи на кубі найменше число.

Покажи на кубі найбільше число.

Молодці , ви добре впорались із цим завданням. Тож рушаємо далі.

 А ось  нас зустрічає Зайчик, який для Маші приготував задачі. Допоможемо їй впоратись?  До вирішеної задачі скласти вираз на дошці.

2. Віршовані задачі  3хв СЛ 5

Прибирали три синиці,

Свою хату – годівницю.

Їм ще дві допомагали –

Відром воду подавали. (3 + 2 = 5) ЩЕЛЧ СЛ5

По дорозі вовчик біг

Ніс п’ять яблук на пиріг.

Чотири впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? (5 – 4 = 1) ЩЕЛЧ СЛ5

Гляньте, білочка одна

Визирає із дупла.

Ще одна стрибнула з гілки.

А за нею ще дві білки.

Я прошу вас, діти милі,

Щоб ви білок полічили. (1 + 1 + 2 = 4) ЩЕЛЧ СЛ5

Молодці, і з цим завданням ви впорались. Зайчик дякує вам за допомогу.

 3.Розігрування вистави. Лічба 2хв СЛ 6

А назустріч нам Їжачок. Він хоче подивитися, які всі уважні і пропонує розіграти невеличку виставу.

Я читатиму вірш, а вам необхідно піднімати той малюнок, про який іде мова.

У п’ятірки – п’ять малят,

П’ять гарненьких кошенят,

В неї клопоту багато:

П’ять обідів зготувати,

Молочком всіх напоїти,

На прогулянку сходити,

А як втомляться малята –

В п’ять колисок вкласти спати.

Які всі молодці. Були дуже уважні.

А далі на лісовій стежині зустрілась Білочка. Вона готує запаси на зиму та хоче перевірити, як ми знаємо склад числа.

4. Робота з предметними малюнками та математичними матеріалами. 3хв СЛ 7

Діти, закрийте очі і викладіть таку саму кількість цеглинок, як я називатиму грибочків.  У білочки було … грибочків. А тепер докладіть стільки цегликок, щоб їх стало 5 і т.д.

Білочка побачила, що ми розумнички.

Але ми всі заморилися і нам час відпочити.

5. Фізхвилинка музична 2хв

Діти, займіть, будь ласка, свої місця за партами.

6.Математика самостійно 2хв СЛ 8

А зараз Пандочка пропонує вам попрацювати самостійно.

Впишіть у клітинки число, яке разом з написаним утворить число, яке написане посередині.

Коментування.

Молодці. Впоралися.

7. Робота в групах 5хв СЛ 9

А тепер завдання від Тигра.

І група – викласти числа у порядку зростання і сказати, що вийшло.

ІІ група – викласти числа у порядку спадання і сказати, що вийшло.

ІІІ група – побудувати будиночок для Тигра.

IV група – вирішити нерівності і сказати, що любить Тигр.

V група – скласти транспорт для Тигра.

8.Математика письмово –10хв СЛ 10

Пані Ведмедиця каже, що не пропустить нас далі, поки ми не покажемо, що вміємо писати і рахувати.

З підручника цифри, 4 приклади. СЛ 10 ЩЕЛЧ

VІ. Підсумок уроку. 4хв

А Ведмедик вирішив перевірити, які ми всі були працьовиті.

1.Естафета-відпочинок 2хв

Покладіть червону цеглинку, зліва зелену, справа від червоної жовту. Що нагадує? Побудуйте башточку. З інших зробіть таку саму. А тепер, зробіть так, щоб всі башточки були різної висоти.

Рефлексія 2хв

- Що вас найбільше зацікавило?

 - Які труднощі у вас виникли ?

Діти тепер звірята віддали ключик Маші і вона потрапила до Палацу Знань! СЛ 11

- А у вас є малюнки Маші на сходинках. Найважче було Маші, яка на 1 сходинці, а найлегше тій, яка на 3. А та Маша, яка посередині все виконувала, але відчувала невеличкі труднощі. Намалюйте себе поруч з Машою з якою були ви. СЛ 12

СЛ 13

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 листопада 2019
Переглядів
1297
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку