Урок з математики. 1 клас. "Взаємне розміщення предметів (зліва, справа, посередині). Число 6. Утворення числа 6. Шестикутник. " НУШ

Про матеріал
Урок з математики у 1 класі (НУШ). Використані різноматні форми навчання, які допоможуть дітям розрізняти предмети за розміщенням.
Перегляд файлу

Тема. Взаємне розміщення предметів (зліва, справа, посередині). Число 6. Утворення числа 6. Шестикутник.

Мета.  Навчати учнів розміщувати предмети у просторі. Вчити розрізняти предмети за розміщенням. Ознайомити з напрямками руху: зліва направо, справа наліво. На основі практичних дій з предметами розкрити утворення числа 6. Ознайомити учнів з характерними особливостями шестикутника. Виховувати  пізнавальний інтерес до вивчення математики, самостійність.

Обладнання :    таблиці,  комп’ютер, презентації, навчальна гра, індивідуальний лічильний матеріал.

 

Хід уроку

І. Організаційний  момент

            Пролунав дзвінок –

            починається урок!

 

            ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Підготовчі вправи
  1. Мозкова гімнастика

а) масаж вух і одночасно круги ногами по підлозі

б) права рука забиває цвяхи, а ліва - прасує

  1. Гра «Чи знаєш ти свій клас»

- А тепер гра на увагу. Закрийте очі і скажіть:

Скільки вікон у класі?

Вони розташовані ліворуч чи праворуч?

Де знаходиться дошка?

Де знаходяться двері?

 

  • Багато з вас плутались – де ліворуч чи праворуч. А щоб ви добре знали і не плутались, ми сьогодні будемо розташовувати предмети у просторі.

 

- Згадаємо правила на уроці:

1. Не викрикуй, не крутись,

           На учителя дивись.

     2. Якщо хочеш щось сказати –

             Треба руку піднімати.

 

     ІІІ. Актуалізація  і систематизація опорних знань

1.Математична розминка. Усна лічба

- Увага! Зараз у нас  цікава хвилинка – математична розминка.

 

  • Назвіть пропущені числа

1

 

 

4

 

 

2

3

 

5

 

4

 

 

1

 

5

 

 

 

1

 

 

 2.Гра «Засели будиночок». 

Картинки по запросу склад числа завдання

 

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Бесіда
  • Покладіть перед собою дві руки. Що ви бачите? Чим вони відрізняться? (одна – права, друга - ліва)
  • Як визначити та запам’ятати де яка рука? (Правою рукою ми пишемо. Вона багато працює. Працьовита. Ліва рука ледача. Зліва знаходиться серце)
  1. Гра
  •  Зараз ми пограємо у гру
  • Лівою рукою торкніться носика. Правою рукою торкніться лівого вушка. Лівою рукою – правого плеча. Правою рукою – лівого коліна. Потисніть руку сусідові справа. Посміхніться сусідові зліва.
  • Всі великі молодці!
  1. Робота з підручником

Завдання 1

  • Скільки крапочок на крайній зліва грані кубика? На якій грані крапочок більше? Чому?

Завдання 2

  • Як із числа 5 утворили число 6? Яке число більше 5 чи 6?

Завдання 3

  • Скільки дітей на малюнку? Чим вони відрізняються один від одного?

Завдання 4

  • Скільки кругів на малюнку? Скільки синіх квадратів? Скільки тут не синіх фігур? Яка фігура посередині? Якого вона кольору?

Завдання 5

  • В який бік рухаються чоловічки? Чоловічок якого кольору повинен іти за крайнім зліва чоловічком?
  1. Каліграфічна хвилинка.

Зошит навскіс кладемо,

В руки ручки беремо,

Сіли рівно всі на диво,

Дітки, пишемо красиво!

 

   Виконання завдань 6,7 підручника

    Геометричний диктант

 

  1. Фізкультхвилинка. 

 Я всміхаюсь сонечку –

Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квітоньці –

Хай вона росте.

Я всміхаюсь дощику –

Лийся, мов з відра.

Друзям посміхаюся,

Зичу їм добра.

 

6. Гра з лего цеглинками

1. Покладіть по центру парти червону цеглинку.

2. Зліва від неї жовту

3. праворуч від неї – синю

4. Під червоною – блакитну

5. Над жовтою – зелену

6. Праворуч від синьої – помаранчеву

- А тепер згадайте, яку цеглинку ми поклали першою, а яку останню

 

V. Геометричний матеріал

Гра «Знайди шестикутник» 

 

Похожее изображение

 

  • Розгляньте фігури. Які фігури ми вже знаємо? Полічіть їх зліва направо. Який за порядком шестикутник? Чому він має таку назву?

 

VІ. Підсумок уроку

 

-          Що найбільше вам сподобалося на уроці?

-          Які завдання  вам було цікаво виконувати?

     -   Підніміть ліву руку вгору! А тепер правою погладьте себе по голівці! 

Спасибі за старання

Адже головне – бажання.

Учіться новому щодня –

і отримуйте похвалу зрання.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 листопада 2019
Переглядів
3070
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку