Урок "Повторюю все про речення."

Про матеріал
Конспект містить цікаві завдання, які допоможуть учням повторити тему "Речення".
Перегляд файлу

Українська мова (дистанційний урок)

4 клас

Тема. Повторюю все про речення.

Мета: закріплювати та систематизувати раніше вивчений матеріал; формувати поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (окличні, неокличні) відпрацювати навички інтонування речень різних за метою висловлювання; виробляти вміння знаходити їх у тексті і складати самостійно; формувати вміння встановлювати зв’язок слів у реченні, розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова.

Тип уроку: урок закріплення та систематизація знань.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Створення позитивного психологічного клімату в класі.

https://www.youtube.com/watch?v=TFdm1Rzjkgs&ab_channel=CozyRelaxing

(Під час демонстрації відео звучить вступне слово вчителя)

Вступне слово вчителя.

Зима – єдиний час року, коли всі можуть проникнути в казку і вірити в чудеса. У ній є щось загадкове, неймовірно затишне, тихе, легко падаюче на землю. Все навколо покривається білим шаром снігу, створюючи неймовірні відчуття.

 Зима – час будувати плани і бачити перспективи.

Зима для того і створена в  білих  тонах, щоб починати своє життя з чистого аркуша.

Я сподіваюсь, що у вас зараз чудовий настрій і ви налаштувалися на плідну співпрацю зі мною.

( В чаті, за допомогою смайликів, діти демонструють свій настрій).

 

  1. Актуалізація опорних знань.

Для підняття вашого настрою я використала промову. За допомогою якої граматичної конструкції я скористалася? (Речення)

 

  1. Робота над темою уроку.

На сьогоднішньому уроці ми повторимо і узагальнимо знання по темі «Речення».

  1. Хмаринка слів «Що я знаю про речення?»

https://answergarden.ch/create/

 

C:\Users\rozumniki\Desktop\Screenshot_10.png

  1. Практичні вправи.

Сьогодні ми будемо досліджувати речення, які  в використовують в різних жанрах творчості.

 https://www.youtube.com/watch?v=9NMBgQOU7-I&ab_channel

  • C:\Users\rozumniki\Desktop\Screenshot_16.png
    Звучить пісня «Така зима лише на Україні» (1 куплет)
  • Які речення використав автор? Запишіть розповідне речення.
  • Яке речення називаємо розповідним?
  • C:\Users\rozumniki\Desktop\Screenshot_17.png
    Звучить пісня «Така зима лише на Україні» (приспів)
  • А які речення  ми зустрічаємо в приспіві? Запишіть спонукальне речення.
  • Що ви знаєте про спонукальне речення?
  • Гра «Трансформер»
  • Трансформуйте  розповідне речення в спонукальне.
  • C:\Users\rozumniki\Desktop\Screenshot_16.png
    Загадка.
  • Які речення використані з загадці? Запишіть питальне речення.
  • Фізкультхвилинка.

(Вчитель читає з різною інтонацією вірш, а діти імітують рухи)

  • При виконання зарядки, діти, зверніть увагу на мовну інтонацію.

За вікном хурделиця,

Білая метелиця…

Вітерець усе біжить,

Не зупиниш. Ні на мить!

Виє, виє, завиває,

Морозенка заганяє.

Щоб не бродив він без роботи,

Малював на вікнах ноти.

 

  • З якою інтонацією я читала речення? (Окличною, неокличною).
  • Проговоріть свої речення з різною інтонацією.
  • Вправа «Пошир речення».
  • Яка відгадка до нашої загадки? (Зима).
  • Це речення?
  • Що є основою в реченні? (Підмет та присудок).
  • Зима (Що?)
  • (Що зробила?) зима.
  • (Куди?) прийшла зима.
  • (Яка?) зима.
  •  Установлення зв’язку між членами речення.
  • В останньому реченні установимо зв’язок слів між членами реченнями.
  • Чи є в останньому реченні слова, які відповідають на те саме питання, відносяться до того самого слова?
  • Що це за слова? (Однорідні члени речення).
  • За допомогою чого поєднуються однорідні члени речення?
  • Зарядка для очей.

https://www.youtube.com/watch?v=9znAKmoG9tg

  • Звертання

Звучить пісня Н.Май «Новорічна пісня» (за вікном…)

C:\Users\rozumniki\Desktop\Screenshot_17.png
- А яке за метою висловлювання речення зустрічається в цій пісні? (Спонукальне)

- Чим  особливе це речення? (Звертанням).

- Що таке звертання?

- Складіть речення із звертанням.

3. Висновок.

- Так які речення ми зустріли в різних творах?

III. Підсумок уроку.

1. Самооцінювання.

- Я хочу похвалити себе за те, що на сьогоднішньому уроці...

               - На уроці мені особливо сподобалося ...

               -Знання із сьогоднішнього уроку мені знадобляться ...

               - На сьогоднішньому уроці мене здивувало ...

2. Слово вчителя.

Хай сьогодні нам щастить,

Хай нам завтра пощастить,

Хай скоріше буде мир!

Хай завжди усім щастить.

  1. Домашнє завдання.

Виписати прислів’я та приказки про зиму. Визначити речення за метою висловлювання і перебудувати розповідне речення в питальне та спонукальне.

docx
Додано
24 грудня 2022
Переглядів
548
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку