Урок позакласного читання

Про матеріал
Казки народів Європи. Сорочаче гніздо ( англійська народна казка). Урок з використанням технології критичного мислення
Перегляд файлу

Тема: Казки народів Європи. Сорочаче гніздо ( англійська народна казка)

Мета:

1.Продовжувати ознайомлювати учнів з казками народів Європи.

2.Формувати читацькі компетентності: удосконалювати техніку свідомого

виразного читання, учити учнів стежити за логікою описування подій

вміння визначати головну думку та пояснювати її.

3.Розвивати критичне мислення, увагу та пам’ять.

4.Виховувати спостережливість, терпіння, вміння слухати, доводити справу

до кінця.

Обладнання: підручник « Літературне читання « О. Савченко, картки з

завданнями, дидактичний матеріал.

Хід уроку

І Організаційний момент. Розминка.

Ви всі прийшли на урок зі своїм настроєм.Перед вами лежать зображення

сонечка.

- Позначте настрій, з яким ви розпочинаєте урок. Щоб до кінця нашого

заняття ваш настрій став ще кращим, давайте налаштуємося на плідну

працю.

Психологічний настрій. Читаємо хором вірш

 

Люблю я свій розум, увагу і пам’ять,

Працює мій мозок і вчусь я старанно.

Сприймаю все нове і мислю критично,

учителя слово здійсню я практично.

 

- Ми з вами налаштувалися на позитивне сприйняття уроку, а для того,

щоб він пройшов плідно нам потрібно провести розминку.

ІІ Мовленнєва розминка. Обґрунтування навчання.

Отже, прочитаємо скоромовку у різному темпі.

 Робота над скоромовкою

 

Ворона сороці намисто купила,

в намисті сорока намистинки лічила.

Продовжуємо нашу розминку, перевіримо вашу уважність.

Попрацюємо в парах.

У кожного з вас на партах є завдання. Розшифруйте прислів’я.

2. Гра « Розшифруй прислів’я « Робота в парах.

- Прочитайте прислів’я. Поясніть його зміст.

тшЗвкНсмАкпЄшвСомОмРпіОвнКдуАнк,

паДлеЕвнЗстИогнМноУноЗтрИмтМснУтнВукАфіТюяИ.

( Знає сорока, де зиму зимувати.)

- Яка пара готова зачитайте прислів’я? Наступна пара поясніть його зміст.

Працюємо над виразністю. Читаємо чітко і виразно.

 

Прилетіла в двір сорока,

дуже гарна, білобока,

всюди ходить заглядає,

щось вона собі шукає.

 

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку

-Ми з вами вже ознайомилися з деякими казками народів Європи. Давайте

пригадаємо, якими.

- Для чого ми вивчаємо казки?

- Тож сьогодні на уроці ми продовжуємо знайомитися з казками народів

Європи, а саме англійською народною казкою «Сорочаче

гніздо»,будемо удосконалювати техніку свідомого виразного читання;

розвивати критичне мислення, увагу та пам'ять.

ІV Актуалізація знань.

Прочитаєте загадку – акровірш. Відгадайте, хто ж заховався у цьому вірші

Сіла на берізці білобока.

Обережно примощується вона,

Роздивляється, щоб ненароком

Обіч десь не пропустила кабана,

Косулю, лиску, зайця, вепра чи людину,

А помітить – скрекоче без упину.

( Сорока ) М. Романченко.

Перш ніж читати казку, давайте пригадаємо, що вам відомо про сороку?

Для цього побудуємо асоціативний кущ.

- Яка вона? (Хитра, працьовита)

- Де вона проживає? ( Живе у парках, лісах, садках)

- Чим живиться? ( Живиться комахами)

- Осілий птах чи перелітний? ( Осілий птах )

- Чи будує вона гнізда? (Так)

Живе у парках, лісах, садах Будує гнізда Хитра,

Працьовита сорока

Осілий птах живиться

комахами

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Усвідомлення

змісту.

Опрацювання англійської народної казки « Сорочаче гніздо» (с. 49-50)

1. Передбачення за ключовими словами

А тепер уважно подивіться на ключові слова і передбачте, про що може

йти мова у нашій казці.

– Сорока

– Гніздо

– Дрізд

– Сова

– Горобець

– Шпак

– Горлиця

– Зробила

А зараз прослухайте казку і порівняйте події казки зі своїми

передбаченнями.

2.Первинне ознайомлення з казкою. Читання казки вчителем.

- Чи сподобалась вам казка і чим?

Зараз ви будете читати казку самостійно. У тексті вам зустрінуться слова,

які важкі для читання або не зрозумілі.

3.Словникова робота

Промовляли вити

заприсяглася прутик

гніздо нетерплячі

грязюка глузд

4. Самостійне читання казки учнями ( напівголосне читання )

Гра «Бджілки»

- А зараз прочитаємо казку самостійно.

- Про що птахи попросили сороку?

5. Релаксаційна пауза. Слухання запису пташиних голосів.

Давайте трішки відпочинемо. Послухаємо спів птахів.-

- Діти, можливо хтось з вас упізнав якогось птаха?

Розминка для очей. ( напишіть очима своє прізвище та ім’я,

поморгайте, закрийте очі.)

6.Робота над аналізом змісту казки з елементами вибіркового

читання.

Продовжуємо нашу роботу. Попрацюємо над текстом. Знайдіть в тексті і

прочитайте:

- Чому птахи попросили сороку навчити їх ліпити гніздо?

- Чи вдалося сороці навчити їх ліпити гніздо так майстерно, як вона?

- Назвіть птахів, які хотіли навчитися самостійно мостити гніздо.

Розмістіть їх у тому порядку, у якому вони відлітали.

( Птахи розміщені на дошці )

Один учень виходить до дошки і розміщує птахів.

- Прочитайте опис гнізда дрозда.

- Із чим його порівнюють?

- Яке гніздо у сови? У горобця? Шпака?

- Хто залишився останнім учнем сороки?

- Чому горлиці не вдалося досягти майстерності сороки?

- Як мостила гніздо сорока?

- Що заприсяглася сорока?

7. Фізкультхвилинка. Гра « Перелітні птахи»

- А зараз ми відпочинемо і одночасно пригадаємо, як ви засвоїли на уроці

природознавства осілих та перелітних птахів.

- Я буду називати птаха, а ви, якщо птах перелітний махаєте руками, якщо

осілий присідаєте.

Ластівка, дрозди, синиці, лелеки, гуси, зозулі, жайворонки, дятли,

горобці, журавлі, горлиці, шпаки.

Займіть свої місця.

8. Характеристика дійових осіб. Створення « Сенкану»

- Діти, а ви знаєте, який птах найбільш розповсюджений у світі? Це –

горобець.

Давайте опишемо цього птаха. А допоможуть нам у цьому слова –

помічники.

« Сенкан»

 

Хто? Горобець.

Який? Сіренький, маленький, нетерплячий.

Що робив? Будував гніздо.

А збудував він його? Ні. Чому?

Людина, яка хоче досягти успіху повинна бути старанною, працьовитою, і

завжди закінчувати справу до кінця. Сподіваюсь, що ви станете успішними

людьми.

9.Визначення головної думки казки

- Чого вчить казка? Що засуджує?

Робота в парах.

Попрацюйте в парах. З’єднайте частини прислів’я. Прочитайте.

- Яке з них передає головну думку твору. Зачитайте.

Не питають,чи хутко , людей насмішиш.

Поспішиш - а питають, чи добре.

Добре того вчити, хто хоче вчитися.

1. Поясніть зміст цього прислів’я

 

VІ. Підсумок уроку.

А тепер підведемо підсумок. Інтеракція « Мікрофон»

Продовжте речення.

Мені найбільше сподобалося у казці …

Рефлексія.

Ми починали урок з визначення настрою. Який настрій у вас в кінці уроку?

Позначте. Чи змінився ваш настрій? Наш урок пройшов немарно і приніс

радість від отриманих нових знань.

VІ. Домашнє завдання

- Переглянути вдома раніше прочитані казки.

- Намалювати ілюстрацію до казки ( за бажанням )

- Підібрати загадки про птахів ( за бажанням ).

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
25 травня 2021
Переглядів
765
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку