Урок позакласного читання у 2 класі із застосуванням мультимедійних технологій
Урок позакласного читання у 2 класі із застосуванням мультимедійних технологій
Виконала:
Семенчук Вікторія Юріївна
Миргородська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №1
вчитель початкових класів
Урок позакласного читання у 2 класі із застосуванням мультимедійних технологій
Тема уроку: Подорож до країни казок.
Девіз уроку:
Щоб від зла і байдужості нам боронитись,
Добру і милосердю ми будемо вчитись!
Мета уроку:
формувати ключові компетентності:
*уміння вчитися – викликати інтерес до навчання, формувати почуття відповідальності за виконуване завдання, готовність самостійно працювати, мати власну думку, обґрунтовувати її, навички самоконтролю та самооцінки;
*соціальна – вчити налагоджувати взаємодію з іншими дітьми, працювати за правилами у команді, ціннісно ставитися до своєї особистості;
*громадянська – розвивати критичне мислення, навички приймати правильне рішення, виявляти громадянську позицію у ставленні до дійових осіб, давати їм характеристику, сприймати втілені в них загальнолюдські цінності.
*загальнокультурна – вчити толерантності, мовленнєвій культурі;
*інформаційно-комунікативна – вдосконалювати вміння добувати, осмислювати, аналізувати та використовувати інформацію з різних джерел, здійснювати комунікацію у групі та колективі;
формувати предметні компетентності:
*навчальна - узагальнити та систематизувати знання учнів про українські народні казки вчити визначати головну думку твору; відтворювати зміст прочитаного; удосконалювати техніку читання, вчити свідомо і виразно читати; визначати в тексті дійових осіб,
*розвивальна - розвивати творчі задатки школярів, мовлення, мислення, увагу, спостережливість, бажання стати гордістю своєї Батьківщини;
*виховна - виховувати патріотичні почуття, відчуття приналежності до національної культури,
Тип уроку: урок – подорож, урок засвоєння знань.
Обладнання: ноутбук, проектор, мультимедійна презентація «Подорож до країни казок», картки для роботи в парах, групах.
Методи і прийоми: розгадування загадок, «Асоціативний кущ», групова вправа «Пазли», «Вгадай прислів’я»; гра «Дуель», «Магніт», «Словесний художник», «Міні-театр». «Ярмарок емоцій»; вправа «Сенкан –казка».
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
1.Привітання.
Любі діти. в наш клас
Завітали гості щирі.
Привітаймо їх
Посмішкою й миром1
2. Емоційний настрій
- Діти, до нас вперше завітало так багато гостей, тому я хвилююся.
- А ви?
- Давайте посміхнемось один одному і побажаємо собі гарного настрою.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1.Вправа «Очікування»
Метод «Мікрофон»
- Діти, а що чекаєте від цього уроку?
- Яким би ви хотіли бачити цей урок?
- Що хотіли б навчитися?
2.Розповідь вчителя
- Cьогодні ми з вами вирушимо в подорож до країни казок.
- Але подорож ця буде незвичайна, часом важка. На нас чекають випробування. Але якщо ми їх здолаємо, то зможемо відкрити казкову чудо-скриньку, в якій знаходиться справжній скарб – дорогоцінні перинки -зернинки народної мудрості, які із маленьких діток роблять справжніх дорослих, добрих людей.
Ми рушаємо у путь ,
Взять з собою не забудь ти
Увагу і везіння,
Спостережливість, терпіння,
Вміння виразно читати,
Думати, фантазувати,
Щоб добути нам перлинки
З чарівної чудо-скриньки.
- Добра, мудра, чарівна казка завжди була в пошані. Її із задоволенням слухають і діти, і дорослі. Казки бувають різні: довгі та короткі, веселі, чарівні, написані автором або складені народом. Проте у всіх казках є одна спільна риса - мудрість.
3. Вправа «Асоціативний кущ»
- Діти, а які у вас виникають асоціації, коли ви чуєте слово «казка» ? (Відповіді дітей)
4. Бесіда.
- А від якого слова утворилося слово «казка»?
- Чим казка відрізняється від оповідання?
5. Інтерактивна вправа СЕНКАН
- Давайте згадаємо все, що ми знаємо про казку, складемо про неї СЕНКАН
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок.
- Діти, країну ми вибрали. А тепер оберемо транспорт, яким ми будемо подорожувати.
1.Відгадайте загадку.
Полотно, а не доріжка,
Кінь біжить сороканіжка.(Поїзд)
Ось і наш веселий потяг.
- Але перш ніж сісти до вагону, нам слід придбати квитки.
2.Завдання в парах.
Візьміть картку з написом «КВИТОК» і роз’єднайте слова у реченні. Прочитайте.
КАЗКА І ВЕСЕЛИТЬ І ЗАСТАВЛЯЄ ДУМАТИ
КАЗКА НЕ ТІЛЬКИ РОЗВАЖАЄ А І НАВЧАЄ
КАЗКА ЦЕ МУДРІСТЬ НАРОДУ
КАЗКА ЦЕНАШЕДИТИНСТВО
КАЗКАЦЕ НАУКА ПРО ДОБРО ЯКЕ ЗНИЩУЄ ЗЛО,
КАЗКИ МАЛЕНЬКІ А РОЗУМУ В НИХ БАГАТО,
КАЗКА ВЧИТЬ ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ,
КАЗКА НІКОМУ ЗЛА НЕ РОБИТЬ,
ЗУСТРІЧ З КАЗКОЮ ЦЕ СВЯТО,
КАЗКА ЦЕ ПОДОРОЖ У КРАЇНУ ЧУДЕС,
- Молодці, ви всі маєте квитки.Але давайте допоможемо і нашим казковим героям зайняти свої місця у вагоні-казці, щоб часом хтось з них не помилився.
3.ГРА «Розсади героїв казки у свій вагон» Індивідуальне завдання з перевіркою на слайдах.
- Прочитайте очима і назвіть героїв казки.
4. Гра «ЗДОГАДАЙСЯ, ХТО ЦЕ?»
- До нашого потяга хотіли потрапити ще кілька казкових героїв, але вони забарилися в дорозі і надіслали нам термінові телеграми. Але вони без підписів. Тому прошу вас допомогти мені розібрати їх. Прочитайте напівголосно і назвіть мені на вушко хто це?
5. Гра «Пазли». Завдання для груп.
- Діти, а поки ми з вами їдемо, давайте виконаємо ще таке цікаве завдання. Візьміть конверт з жовтою перлинкою, складіть пазли і вгадайте назву казки.
(«Котик і Півник», «Колосок», «Ріпка», «Пан Коцький», «Лисичка-сестричка»)
6.Доберіть прислів’я до казки-пазла. Завдання для груп.
- Діти, кожна казка чогось навчає. Головна думка може бути втілена у прислів’ях. Виберіть правильне прислів’я до вашого пазла-казки
Хочеш їсти калачі - не сиди на печі. «Колосок»
Де сила не візьме - там розум допоможе. «Пан Коцький»
Друзі пізнаються в біді. «Котик і Півник»
Берись дружно - не буде сутужно.»Ріпка»
Міняв тихо - виміняв лихо. «Лисичка-сестричка»
Діти, ви добре впорались з завданнями. Тому тепер давайте трошки відпочинемо і виконаємо рухливу фізкультхвилинку
ІV . Засвоєння нових знань, умінь, навичок.
1. Мовна розминка
А) імітація рухів і звуків поїзда
Вітерець у лісі - Ш-Ш-Ш,
Повзе вуж у траві - С-С-С
Прилетів жук – Ж-Ж-Ж
Заспівав комарик - З- З- З
Прилетів птах - ШУХ
Запихав їжачок - ПИХ.
Б) Дихальні вправи
- Вдихніть повітря носиком, видихніть ротом.
- Здмухніть пір’їнку з долоньки.
3. Розчитування за складовою таблицею. «Біг по доріжці»
Індивідуально і в парах.
- Прочитайте на одному видиху
-Знайдіть назви тварин.
- Ось і зупинка «Казкова». Пора нам вставати.
- Діти, на цій зупинці на нас чекає зустріч з новою казочкою.
Про кого ця казка ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадки.
- Отож, сьогодні ми познайомимося ще з однією українською народною казкою «Ведмідь і павучок»
- Сідайте всі рівненько і слухаймо уважно казочку
- А як ви гадаєте . що буде далі? (Відповіді дітей.)
2. Аудіозапис казки до кінця
- Чи сподобалась вам казка?
- Чи всі слова вам зрозумілі?
3. Словникова робота
- Поясніть значення слів
БАРЛІГ БЛАГАТИ
ГУЩАВИНА ВИЗИРНУТИ
БУРМИЛО БУРМОТІТИ
ВЕЛЕТЕНЬ
4. Гра «ДУЕЛЬ» (робота в групах)
- Поставте запитання по змісту казки.
- Що хотів зробити ведмідь з павучком?
- З яким проханням звернувся павучок до ведмедя? (прочитайте)
- Що згодом трапилося з ведмедем?
- Чому ж його врятував від біди маленький павучок?
- Чи змінилося після цього ставлення ведмедя до павучка? Чому?
- Хто головні герої?
2
- А яким був ведмідь?
- Яким був павучок?
Офтальмологічна гімнастика з павучком
7.Бесіда
- Чому словесний художник розмалював павучка яскравими фарбами? ( Бо той був добрим, уважним, благородним)
8. Завдання . З’єднайте пари слів
- До якого героя казки підходять дані словосполучення?
9. Читання діалогів казки. ГРА «Міні-Театр»
- Перекажіть казку.
(Маски)
ДІЯ 1. Зустріч
Автор -
Павук -
Ведмідь -
Дія 2 Мисливці
Автор -
Мисливець 1-
Мисливець 2-
ДІЯ 3 Друзі
Автор -
Павук -
Ведмідь -
- Дякуємо нашим артистам
10. Знайдіть в казці слова, які є головною думкою.
«Старе добро не забувається»
11. ГРА «МАГНІТ»
- Які слова притягуються до слова «ДОБРО»?
- А які ви знаєте прислів’я про доброту та дружбу?
Добро зажди все переможе.
Хочеш знайти друга - сам стань другом.
Добре там жити, де вміють дружити
За добро добром платять.
Без вірного друга - велика туга.
ВИСНОВОК
- Якими ж нам треба бути?
Діти, ми подолали всі перешкоди на шляху до чудо-скриньки. Зашилось тільки дружно промовити наш девіз уроку:
Щоб від зла і байдужості боронитись,
Добру і милосердю ми будемо вчитись!
(Чудо-скинька відкривається під музику, а там- скарб)
- Діти, це не золото, не срібло. Але це є справжнє багатство, адже це перлинки народної мудрості, чесноти справжньої доброї людини. Адже говорять, що людина починається з добра. Мені хочеться сьогодні подарувати перлинку доброти кожному з вас.
(Відкриваю скриньку з подарунками і роздаю кожному макет перлинки)
- А ви подумайте, яку назву їй дати. Напишіть.
(Діти записують назву )
- Поясніть свій вибір.
- Давайте вирощувати перлинки доброти у наших сердечках, щоб на світі було більше добрих людей, мир та дружба!
- А тепер давайте створимо з ваших перлинок СКРИНЬКУ ДОБРОТИ. (Діти по черзі називають свою перлинку і прикріплюють її) Якщо буде час
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
«Валіза вражень»
- Чи сподобався вам урок?
- Що сподобалося найбільше?
Оцінювання
- Роботу якої групи ми можемо відмітити ?
- А чия робота на уроці заслуговує аплодисментів? - Ви гарно сьогодні попрацювали. Подякуйте один одному.
VI. Домашнє завдання.
- На наступному уроці позакласного читання ми будемо читати казки, які склали відомі автори світу. Такі казки називаються «авторськими». Пропоную вам долучитися до підготовки майбутнього уроку, стати співавторами і скласти свою казку про добро, милосердя, дружбу.
- А закінчити наш урок хочеться такими словами:
Добро творіть на світі, люди.
Воно, як сонце, серце зігріва,
Й теплом наповнить наші груди,
Й мудріша буде голова!
1