Тема: Робота з дитячою книжкою. «Осел та Їжак» Микола Герасименко
Мета:
Продовжувати ознайомлювати учнів із літературними казками; навчати аналізувати та оцінювати поведінку і вчинки дійових осіб; поглибити знання дітей про тварин; учити висловлювати власну думку і цінувати думку товаришів; навчати визначати основну думку казки, усвідомлювати її; удосконалювати читацькі вміння; формувати вміння читати самостійно мовчки та вголос; розвивати зв’язне мовлення учнів, логічне мислення; збагачувати їхній словниковий запас; розширювати світогляд учнів; виховувати доброту, дружні стосунки.
Хід уроку:
І. Розминка
1. Створення позитивного психологічного клімату класу
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно й гарно.
І довкола озирнутись,
І сусіду посміхнутись.
А щоб знання здобути,
Треба уважним бути.
2. Психологічна настанова «Посмішка»
3. Робота над скоромовкою (Читання «Дощик накрапає», «Дощ іде», «Злива»)
У долині жив удав.
Удавав, що він все знав.
Удавав, що все умів.
У траві хвостом вертів.
ІІ. Обґрунтування завдання
Розшифруйте слово і дізнайтеся, що ми сьогодні будемо читати?
Отже, прочитємо казку і зробимо певні висновки.
ІІІ. Актуалізація
Робота в парах «З’єднайте автора і назву казки»
«Лисичка і Рак» |
Наталя Забіла |
«Нехай будуть і соловей і жук» |
Василь Сухомлинський |
«Хто сильніший?» |
Іван Франко |
ІV. Усвідомлення змісту
Мико́ла Купрія́нович Герасиме́нко ( нар. 10 березня 1931, Неграші, Києво-Святошинський район, Київська область, Україна)) — український письменник, прозаїк, гуморист, публіцист, громадський діяч.
Передбачення за хмаринками слів (мал. 1, мал. 2)
Хмарка сонечко закрила.
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,
У травиці позбираєм.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
9 + 6 |
|
21 – 4 |
|
84 +16 |
|
(24 + 8) – 11 |
|
«Чоловік без друга - що їжа без солі».
І група «Хмаринки слів» - Їжак
Завдання: прочитати слова, коротко розповісти про їжачка.
ІІ група «Хмаринки слів» - Осел
Завдання: прочитати слова, коротко розповісти про осла.
V. Рефлексія
- Що це значить не дружити? Доведіть свою думку.
Вправа «6 цеглинок»
- Якщо я працював/ла гарно, то зелена цеглинка;
- Якщо я працював/ла добре , то жовта цеглинка;
- Якщо я працював/ла погано, то червона цеглинка.
- Якщо урок сподобався, то синя цеглинка.
- Настрій у мене чудовий! (Оранжева).
- Мені заважало/ли працювати … (голуба).