Тема. «Той, що творить добро, творить саме життя».
Мета. Ознайомити зі світом позитивних та негативних емоцій; учити учнів проявляти доброту, співчуття, турботу про інших; розвивати мислення, почуття відповідальності за свої вчинки; виховувати віру в силу добра.
Форма проведення:інтегрований урок літературного читання, музичного мистецтва та трудового навчання.
Обладнання:плакат з різним настроєм людини, плакати з висловами відомих людей про добро; паперове сонечко-модель уроку, таблиця «Чесноти доброї людини», «Квітник Доброти», різнокольорові пелюстки, макети будиночків.
Методи і прийоми:криголам «Сонечко», вправа «Гронування», гра-творчість «Заселимо будиночки»,створення «Квітника Доброти», вправа «Речення з відкритим кінцем», «розсипанка».
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
- Я всміхаюсь сонечку!
- Здрастуй золоте!
- Я всміхаюсь квіточці!
- Хай вона росте!
- Я всміхаюсь дощику!
- Лийся, мов з відра!
- Людям усміхаюся, зичу їм добра!
ІІ. Повідомлення теми. Психологічне налаштування.
Девізом нашого уроку будуть такі слова:
Хай прийде до нас натхнення, в очах сяє доброта.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Вправа «Гронування».
Робота в групах.
(На дошці прикріплено картку із словом «Усмішка». Такі ж картки
отримує кожна група.)
- Діти, обговоріть в групах і напишіть всі слова та ідеї, які виникли у вас
відносно цього поняття .
(Учні записують слова та фрази на картках і прикріплюють їх на дошці
ключового слова .)
УСМІШКА
люди мир довкілля
радість захоплення
любов симпатія задоволення
взаєморозуміння спільні інтереси
позитивна енергія
що виражають всі почуття і уявлення про значення усмішки в повсякденному житті людей.
посміхається. Посмішка – вияв доброзичливості до інших. Вона –
немов пароль «Я – гарна людина! Ти – гарна людина! Життя
прекрасне!». До того, хто може щиро посміхнутися завжди тягнуться
люди. Похмурий вираз обличчя відштовхує. Щиру посмішку дарує
світлий настрій душі. Отже, добро починається з усмішки.
2. Гра – творчість «Заселимо будиночки»
Робота на дошці.
-Спробуємо заселити два будиночки емоціями. В перший поселимо
позитивні, які допомагають нам жити, а в другий – негативні, які
пригнічують наше здоров’я.
(Учні по черзі прикріплюють до будинків картки з записаними
емоціями.)
-Якими кольорами зображені позитивні емоції?
-А якими негативні?
3. Криголам «Сонечко».
4. Народна мудрість
Вправа «Знайди кінцівку»
- Подивіться уважно на дошку і знайдіть закінчення прислів’я.
Хто людям добра бажає, той і собі має.
Роби добро – не кайся, робиш зло – зла і сподівайся.
Все добре пам’ятай, а зла уникай.
Живи, добро звершай, та нагород за це не вимагай.
Добре серце, як сонечко в небі
.
- Які прислів’я, приказки про добро ви ще знаєте?
5.Твір-роздум «Добро»
-Готуючись до сьогоднішнього уроку деякі учні підготували твори-роздуми «Добро».
6.Гра «Так чи ні»
Тема: Якщо ти добра людина, то повинна
2. Насміхатися з чужого горя.
3. Допомагати тим, хто цього потребує.
4.Ділитися тим, що в тебе є.
5.Ображати інших.
6. Робити якусь справу не за похвалу.
7. Шанувати працю інших.
8. Бережно відноситися до оточуючого середовища.
7.Хвилинка фантазії
- Давайте трішки пофантазуємо.
- Якщо б довас прийшов чарівник, що б ви попросили у нього :
- гарну зовнішність, красивий одяг, подарунки, чуйне серце чи ще щось?
8.Творче завдання «Квітник Доброти».
На дошці розміщена таблиця
«Чесноти доброї людини» |
Довіра – (фіолетовий), вірність – (оранжевий) чуйність – (зелений) взаєморозуміння – (жовтий) чесність – (голубий) співчуття – (синій) щедрість – (рожевий), повага – (червоний) |
(Діти виготовляють різнокольорову квітку і розміщують її на «Квітнику Доброти», зображеному на дошці.)
9. Презентація «Добро»
- Чому вчить нас цей фільм?(За добро відплачують добром.)
ІV. Підсумок уроку.
Вправа «Незакінчене речення»
«Людина повинна жити так, щоб комусь було від цього радісно»
Людина починається з добра,
Із ласки і великої любові,
Із батьківської хати і двора,
З поваги, що звучить у кожнім слові.
Людина починається з добра,
Із світла, що серця переповняє,
Ця істина, як світ, така стара,
А й досі на добро нас надихає.
Людина починається з добра,
З уміння співчувати, захистити —
Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у Світ добро творити.