Урок 40
Тема: Практична робота №4 «Порівняння будови кровоносної системи хребетних тварин».
Мета: формування предметних компетентностей: удосконалювати вміння учнів визначати типи кровоносної системи хребетних тварин, проаналізувати еволюційні зміни видільної системи у тварин;
розвивати допитливість, пізнавальний інтерес, удосконалювати навички роботи з підручником, додатковими джерелами інформації, розвивати логічне та критичне мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Очікувані результати: учні називають поняття вени, артерії, замкнута і незамкнута кровоносна система, артеріальна і венозна кров; вміють визначати за зображенням тип кровоносної системи тварин; порівнюють кровоносні системи різних груп тварин; роблять висновки про ускладнення будови організму тварин, пов’язане з ускладненням функцій.
Обладнання: зошит, підручник, мультимедійна дошка.
Тип уроку: формування практичних умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент (2 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв.)
Запитання до учнів:
1. Що таке транспорт речовин у тварин?
2. Що таке кровоносна система?
3. Назвіть типи кровоносної системи.
4. Які органи утворюють кровоносну систему?
5. Що таке кров?
6. Назвіть основну функцію крові.
7. Яке значення транспорту речовин в організмі тварин?
ІІІ. Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (35 хв.)
Практична робота № 4. Порівняння будови кровоносної системи хребетних тварин.
4.1. Виконання практичної частини роботи (згідно з інструкційною карткою).
4.2. Звіт про виконання роботи.
ІV. Домашнє завдання (2 хв.)
Підручник (Соболь В.І., 2015 р.) §37 ст. 164 виконати завдання для самоконтролю