Відкритий урок у 8 класі
Практична робота №5 «Офісні веб-програми для створення спільних документі. Опитування з використанням онлайн-форм»
Учні повинні:
пояснювати:
описувати:
вміти:
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, роздаткові матеріали.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу, практична робота
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ
МОТИВАЦІЯ
Сьогодні проведемо незвичний урок-підсумковий, на якому систематизуємо теоретичні знання по темі; закріпимо навики роботи в хмарних технологіях; удосконалимо вміння працювати в персональному навчальному середовищі і самі оціните свою діяльність. І, головне, побачимо результат вашої роботи. На уроці ви всі отримаєте оцінки.
Протягом двох уроків ми з вами вивчали багато нового і цікавого - навчилися застосовувати ці знання при роботі в навчальному середовищі. Запам’ятали нові терміни з теми, які ви бачите на хмарі: ПЕРСОНАЛЬНЕ НАВЧАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ – ХМАРНІ СЕРВІСИ Google-СПІЛЬНЕ ВИКОННЯ ДОКУМЕНТІВ – СТВОРЕННЯ ОНЛАЙН-ФОРМ.
Тож часу нашого не гаймо –
Скоріш урок розпочинаймо!
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Та першим завданням, яке ви виконуєте на кожному уроці, буде пригадати, що вчили на попередніх уроках.
Завдання 1. Бесіда
Одному з найактивніших учнів вручаю частинку пазлу зі словом «старанність».
Старанність – це моральна якість і чеснота. Старанність – це завзятість і уважність дій і праці людини, правильне розпоряджання часом, цілковите зосередження на своїй праці. Старанням середній учень досягає більшого, ніж обдарований без старання. Щоб повністю опанувати будь-яку дисципліну потрібна неабияка старанність.
Завдання 2. Поставити у відповідність типи он-лайн сервісу.
|
Перекладач |
|
Поштова служба |
|
Редактор блогів |
|
Сховище файлів |
|
Сервіс для розміщення відео |
|
Пошукова служба |
|
Он-лайн карта |
Якщо учні правильно впоралися з завданням, то на розвороті карток вони прочитають слово «натхнення»
Натхнення – це особливий стан людини, типова для творчості риса, її складова, яка характеризується, з одного боку, високою продуктивністю, з іншого – неабияким піднесенням і напруженням сил людини. Нехай натхнення не покидає вас у ваших творчих пошуках і життєвих задумах!
Учню, який першим впорався з завданням, вручаю частинку пазлу зі словом «натхнення».
Завдання 3. Розмістіть в правильній послідовності кроки створення нового файлу засобами он-лайн редактора середовища Google.
Один з учнів, який впорався з завданням, виходить до дошки й відтворює його прикріпивши кроки в правильній послідовності, на зворотній стороні він може прочитати слово «допитливість».
Допитливість – характерна риса геніальної особистості. Томас Едісон, Леонардо да Вінчі, Альберт Ейнштейн, Річард Фейнман – всі вони були допитливими. Допитливість активізує розумові здібності. Саме допитливість допомагає розуму помічати незвичне у звичайному, вона відкриває нові горизонти й можливості, яких зазвичай не помітно. Життя допитливих людей ніколи не буває нудним. У ньому немає місця для монотонного існування. Щось завжди привертає їхню увагу. Тому будьте допитливими.
Вручаю частинку пазлу зі словом «допитливість».
Повторення правила техніки безпеки під час роботи за комп’ютером.
Я читаю твердження, якщо воно правильне ви хлопаєте, якщо ні – клацаєте пальцями. Так ми і проведемо зарядку для наших пальчиків, і згадаємо правила роботи за ПК.
Добре. Молодці. Гарно справилися із завданням.
Завдання 4. Робота на сайті LearningApps: Типи запитань Google-форми. (Р.Інтернет с.4)
Учню, який першим впорався з завданням, вручаю частинку пазлу зі словом «щирість».
Лише добра й сильна людина може бути щирою. Щирість - це один з аспектів чесності, правдивості, брак суперечностей між реальними почуттями й намірами щодо іншої людини (або групи людей) і тим, як ці почуття й наміри її висловлюють. Будьте щирими з усіма людьми, які вас оточують і яких ви зустрінете на своєму життєвому шляху.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Один учень з групи, яка сидить біля комп’ютера, витягує картку з завданням практичної роботи. Ті учні, які витягли картки одного кольору працюють над спільним веб-документом.
Завдання 5.
Завдання практичної роботи №5: Створити презентацію на тему «Моя Батьківщина – Миколаївщина»
1 СЛАЙД.
Назва «Моя маленька Батьківщина – Миколаївщина»
2 СЛАЙД
Карта України з обрисами Миколаївської області
3 СЛАЙД
Територія сучасного міста розташована на берегах Бузького лиману при злитті з рікою Інгул. Унікальність її географічного місцезнаходження, де опалена сонцем степ зустрічається з голубими валами Чорного моря, терпкі запахи чебрецю й полину змішуються з солоним рибним вітром морських просторів, була відзначена людьми ще в стародавні часи. Край суднобудівників і хліборобів, усе це – Миколаївщина.
2 фото з Інтернет
4 СЛАЙД
За наказом генерал-губернатора Новоросійського краю князя Григорія Потьомкіна нове місто отримало ім'я Миколаїв 27 серпня 1789 року на згадку про здобуту в 1788 році російськими військами перемоги – взяття турецької фортеці Очаків у день святого Миколая, покровителя моряків.
Фото Григорія Потьомкіна з Інтернету
5 СЛАЙД
Назва слайду Сучасний міський герб
Текст Затверджений у День міста, на урочистому засіданні міської Ради, 26 вересня 1997 року. За основу був прийнятий герб 1883 року, з якого прибрали герб Херсонської губернії. У лазуровому полі на хвилястій срібній окраїні золотий корабель з чорними веслами, супроводжуваний в главі щита золотою архієрейською митрою на двох таких же, навхрест покладених костурах. Щит увінчаний срібною короною і покладений на два золотих якорі, з'єднаних Олександрівською стрічкою
Фото герба в папці
6 СЛАЙД
Назва слайду Прапор міста
Текст 2 липня 1999 р. Миколаїв отримав свій прапор. Прямокутне полотнище білого кольору з двома хвилястими горизонтальними смугами, на яких по центру прапора зображення герба міста Миколаєва. Білий колір має означати мир та благополуччя мешканців міста, дві хвилясті блакитні смуги — це символ двох річок, в гирлі яких народилося місто Миколаїв. 10 вересня 1999 р. у день 210-ліття Миколаїв прапор освячений і піднятий над міськвиконкомом.
Фото прапора в папці
АНАЛІЗ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
Ми вчилися працювати в хмарних технологіях. Всі показали гарні знання та вміння під час роботи зі спільними документами. Ніхто з учнів не віднісся до роботи байдуже, всі брали активну участь в створенні документа. Тому бали за цю роботу учні отримують такі: ____.
Зараз я пропоную учням, які отримали частинки пазлу, скласти його. Ви отримали зображення QR-коду. Будь ласка, відскануйте його й ви дізнаєтесь чого я бажаю вам найбільше всього.
(Відео з YouTube «Щастя – Наталя Май»)
Отже, я бажаю вам щастя та цікавого життя. «Немає більшого щастя, ніж відчувати, що люди люблять тебе й радіють твоїй присутності», - писала в романі «Джейн Ейр» англійська письменниця Шарлотта Бронте. «Щастя не в тому що ми в чомусь досягли успіху, а в самому процесі досягненні успіху», казав відомий філософ Томас Гоббс. Я бажаю вам щастя від радості пізнання, праці, творчості в житті.
РЕФЛЕКСІЯ
Кожен з вас сьогодні продемонстрував навички роботи в групах. Ви мали змогу за допомогою хмарних технологій розкрити певне питання. Самостійно оцінювали свою роботу. Зараз я хочу, щоб ви поділились своїми враженнями від уроку заповнивши відповідну онлайн-форму. Ви її зможете відкрити, ввійшовши за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/1_d3YxY8STHgCQbbjn8CbLd-17COLMIDLxIA8HnOPJLE/edit
Аналіз форми
ПІДСУМОК УРОКУ
Отже, підведемо підсумки нашої роботи. Ви плідно попрацювали, зробили дуже багато, багато цікавого дізналися. А головне що крім основної мети на уроці ви згадали деякі факти з історії виникнення нашого краю Миколаївщини, згадали її символіку. З ваших онлайн – форм видно, що ви усвідомлюєте відповідальність за те що відбувається навколо вас. І саме ви, люди майбутнього, будете активними творцями свого і суспільного життя. Дякую вам, діти, за плідну роботу.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити вивчений матеріал з теми.