Тема: Практична робота «Операції над об’єктами файлової системи»
Мета:
навчальна: розширити уявлення про операції над об’єктами файлової
системи; закріпити вміння учнів виконувати операції над
об’єктами файлової системи;перевірити знання, уміння,
навички, сформовані на попередніх уроках;
розвивальна: розвивати навички самостійної роботи на комп’ютері;
розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення;
виховна: виховувати пізнавальну активність та самостійність у виконанні
роботи; формувати навички раціональної організації навчальної
праці; виховувати організованість та дисципліну,
цілеспрямованість у досягненні мети; формувати вміння
користуватися набутими знаннями і розширювати їх під час
самостійного навчання.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання: дошка, комп’ютер, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики, карта країни, кросворд, грамоти, паровоз, фонограма, правила роботи. Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.1. Привітання
Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
А урок наш незвичайний,
«Грою» - всі його зовуть.
Щоб урок цей був цікавим,
Ти активним мусиш буть.
1.2. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні комп’ютер Файлик запрошує нас у подорож чудовою країною. Він поведе нас у цікавий, захоплюючий світ. Тому що нині важко уявити життя без комп’ютерів. Комп’ютер служить усім. Він допомагає відпочити, стає партнером у грі, є джерелом пошуку різної інформації. І для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що ми вчили на минулих уроках, бути активними, старанними та уважними. А назву цієї загадкової країни ви дізнаєтесь, коли розгадаєте цей кросворд.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
2.1. Розгадування кросворда
1 |
б |
і |
т |
|
||||||||
|
2 |
с |
к |
а |
н |
е |
р |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
і |
н |
ф |
о |
р |
м |
а |
ц |
і |
я |
|
|
|
4 |
м |
о |
д |
е |
м |
|
|
|
|
|
|
5 |
в |
о |
р |
д |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
м |
о |
н |
і |
т |
о |
р |
|
7 |
м |
и |
ш |
к |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
б |
а |
й |
т |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
п |
р |
и |
н |
т |
е |
р |
|
|
|
|
10 |
б |
л |
о |
к |
|
|
|
|
|
|
|
к |
л |
а |
в |
і |
а |
т |
у |
р |
а |
|
|
|
5. Я пишу листи і вірші,
Мої тексти найгарніші.
Хай підтвердить весь народ,
Як усім потрібен …(Word)
6. Я показую об’єкти,
Фото-, відео проекти.
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний …(монітор)
7. Я не нишпорю в коморах,
Не ховаюся по норах.
Ковзаю по столу трішки,
Бо комп’ютерна я … (мишка)
Мусить бути лиш охота,
Бо зі мною буде толк,
Адже я – системний…(блок)
11. А, Б, В, Г, Ґ і кома –
Всім, мабуть, уже відома
Така клавішна структура.
Звісно ж це… (клавіатура)
Тож як називається та країна, якою ми сьогодні будемо подорожувати?
Отже, країна по якій ми здійснимо віртуальну подорож – називається ІНФОРМАТИКА.
До речі, що на вашу думку означає слово «віртуальна»
(Відповіді учнів)
2.2. Словникова робота
А давайте звернемось до комп’ютера Файлика. Що він нам скаже?
Голос: Віртуальний
Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.
1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.
2. Без дозволу - нічого не вмикай.
3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.
4. Будь уважним і старанним.
Подорожувати ми будемо на цьому паровозі. Але подивіться уважно, і скажіть, чи помістимось ми всі? Правильно, всі не помістимось, тому до цього паровозу ми приєднаємо вагончики.
Звернемось до нашого помічника комп’ютера і попрацюємо з
програмою «Незвичайний потяг»
3. Робота з програмою «Незвичайний потяг»
Вам потрібно зібрати речення – потяг з окремих слів-вагонів. Щоб приєднати вагон до потяга, слід визначити та вказати кількість голосних та приголосних звуків у слові. Ну що ж, приступаємо до роботи.
Гаразд, всі справились із завданням. І девізом нашої подорожі буде цей вислів:
«Наука для людини, як сонце для життя».
- Як ви розумієте цей вислів?
Щоб вирушати в дорогу, нам потрібно придбати квитки. Але квитки я вам буду видавати протягом нашої подорожі. Ціна квитка – ваші знання.
Голос: Увага! Швидкий потяг в подорож країною інформатика відходить з першої колії.
Ну що ж, вирушаємо в подорож.
Голос: Зупинка «Комп’ютерна граматика»
На цій зупинці, діти, я буду починати речення, а вам потрібно його закінчити.
4. Вправа «Незакінчене речення»
Молодці! Справились із завданням, показали свої знання комп’ютерної грамотності, тож продовжуємо нашу подорож далі.
5. Фізкультхвилинка.
Голос: Зупинка «Хвилинка Здоров’я»
ІІІ. Практична робота
Голос: Станція «Веселий файлик»
Створення папки з іменем «наша школа»
1. Відкрийте диск та папку, де ви хочете утворити нову папку.
2. Активізуйте команду меню Файл > Создать > Папка.
3. Введіть ім’я нової папки з клавіатури. Натисніть клавішу ENTER.
Після зроблених дій в нас буде папка «наша школа».
Створення файлів з назвами класів в папці «наша школа» способом копіювання та вставки.
Молодці. Я гадаю комп’ютер Файлик буде задоволений вашою роботою.
Релаксація. Закрийте всі очі. Зручно сядьте на стільчиках і уявіть, що ви потрапили у весняний ліс.
(Звучить музика лісу)
Яку картинку ви собі уявили? Рухаємось далі.
Голос: Зупинка «Кмітливих»
Діти, на цій станції комп’ютер Файлик пропонує вам розв’язати цікаві задачі. Слухайте уважно умову задачі.
Вправи для очей
Гра «Вгадай малюнок»
А зараз до мене вийде …. я буду показувати малюнок, ведучий повинен дати інформацію про те, що зображено на малюнку, і за тією інформацією ви повинні вгадати, про що йде мова. Хто перший відгадає, той займає місце ведучого. (Показ малюнків)
Молодці. І з цим завданням справились, показали свою кмітливість, логічне мислення. Рухаємось далі.
Голос: Кінцева зупинка.
Комп’ютерний клас
ІV. Підбиття підсумків уроку
Ми прибули на кінцеву зупинку нашої віртуальної подорожі, але подорож країною Інформатика ми продовжимо на наступних уроках, де будемо дізнаватися про щось нове і цікаве.
Протягом подорожі ви отримували квитки, порахуйте скільки у кожного квитків. Хто отримав найбільшу кількість квитків, той отримує грамоту від комп’ютера Файлика. Оцінювання.
V. Домашнє завдання.
Урок розробила вчителька
Рахнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Машталер Тетяна Володимирівна