Тема: Практичне заняття. Замок. Рицарські традиції. Життя селян
Мета: :
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.
Форма проведення: практичне заняття.
Обладнання: підручник , мультимедія , , дидактичні матеріали .
Очікувані результати:
Учень/учениця:
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності
ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок
Вчитель. Для засвоєння матеріалу уроку, потрібно пригадати те, що ми вчили на попередніх уроках. Тому давайте пригадаємо певні моменти
Фронтальне опитування
1.Що таке соціальний стан?
2. Скільки соціальних станів було в середньовіччі? Назвіть їх. Які функції вони виконували.
3. Хто такі рицарі? Які атрибути рицарів ми знаємо?
4які ми знаємо шляхи та ритуали повязані з посвятою в рицарі?
5. Що таке оммаж?
6. Поясніть правило «Васал мого васала не мій васал» і в якій країні воно було найбільш поширеним
7. В якій країні було правило «васал мого васала – мій васал»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вступне слово вчителя ( Учитель повідомляє тему та завдання уроку)
Давай здійснемо уявну подорож до середньовічного замку, де жили рицарі. А також до середньовічного села. Закрийте будь-ласка очі і скажіть, як ви уявляєте собі ці два місця? Як думаєте чи рівні за своїм матеріальним становищем були селянин і феодал?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
План
1. Замок феодала.
2.Рицарські традиції
3. Життя селян.
Вчитель. І так перше питання нашого плану «Замок феодала. »
1.Середньовічний замок
Давайте поміркуємо.
1 Навіщо був рицарю замок?
2 з яких матеріалів він був побудований?
3 Навіщо в замку башти?
4 Як ви вважаєте чи був замок зручним і комфортним місцем для проживання?
Гра «Подорож в минуле»
Вчитель. А зараз спробуємо уявити, що ми перенеслись в минуле. І спробуємо уявити себе на місці різних людей середньовіччя.
1 учень – селянин;
2 учень – торговець;
3 учень – монах;
4 учень – лицар;
5 учень – злодій;
6 учень – король.
Вам потрібно буде згадати попередні уроки. Все що ви знаєте про своїх персонажів і кожен повинен за допомогою своєї фантазії уявити, що він прийшов до замку і відповісти на такі питання.
Робота з термінами:
Замок – укріплене житло, фортеця феодала за часів середньовіччя.
Фортеця – фортифікаційна споруда. Укріплений пункт оборони
Вчитель: багато людей не розуміють різниці між фортецею і замком. Як думаєте яка основна між ними різниція?.
2.Рицарські традиції
Вчитель. Рицарі були не лише воїнами. Вони були також станом. Який виробив свої атрибути, традиції і ритуали.
Робота над формуванням понять:
Лицар – воїн-феодал, який ніс військову службу для свого сеньйора.
Кодекс честі – зведені правила поведінки, які офіційно має дотримуватись середньовічний лицар.
Лицарський турнір - це військове змагання рицарів у силі та вправності.
Герб – відмітній знак роду феодала.
Девіз - короткий вислів, що пояснював зміст герба.
Вчитель. Існує стереотип, що рицар в обладунку не міг самостійно сісти на коня, а також піднятись з підлоги. Пропоную переглянути відео на якому ре конструктори розвінчують цей міф.
Вчитель. Рицарський турнір, мав свої традиції. Давайте переглянемо відео і подивимось як рицарський турнур виглядає в художніх фільмах, а також як реконструкція
Життя селян
Робота в групах
Опрацювавши тексти підручника складіть схеми,
таблиці
Учитель підбиває підсумки і оцінює відповіді учнів.
ІV. Систематизація та узагальнення знань та умінь учнів.
Вправа «Рефлексія»
Закінчіть речення
V. Домашнє завдання
Намалювати герб своєї родини і девіз до нього, учні з високим і достатнім рівнем знань напишуть міні-твір (8-10 речень) «Один день з життя селянина чи лицаря»