Урок основ здоров’я
для 6 класу
підготувала учитель
КЗ «Пасічанська гімназія»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Правда про алкоголь і наркотики
Мета: надати достовірну інформацію про алкоголь та наркотики, розвінчати поширені міфи про популярність і магічні властивості алкоголю; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з інформацією, вміння працювати в парах та малих групах; виховувати відповідальне й бережливе відношення до свого здоров’я.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
-
аналізувати інформацію про алкоголь;
-
розпізнавати міфи про популярність алкоголю;
-
називати шкідливі наслідки алкоголізму та наркоманії;
-
висловлювати власні судження про вплив алкоголю на здоров’я людини.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, ілюстративний ряд, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, проектор, ноутбук, відеоролики
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
-
Вправа «Так – Ні».
-
Перейдіть за посиланням та виконайте завдання.
https://naurok.com.ua/test/start/1272075
-
Вправа «Незакінчене речення».
-
Доповніть речення «Сигарета – це…»
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Вправа «Передбачення за зображеннями».
-
Розгляньте зображення.
-
Поміркуйте, що спричинило зображені події.
-
До яких ще наслідків може призвести надмірне вживання алкоголю або наркотиків?
-
Сьогодні ви дізнаєтеся всю правду про алкоголь, наркотичні та токсичні речовини та навчитеся розрізняти правду від міфів.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Вправа «Вірю – Не вірю».
-
Вживати алкоголь модно та престижно.
-
Алкоголь і наркотики допомагають вирішувати проблеми.
-
Алкоголь робить із хлопчиків справжніх чоловіків і не шкодить дівчатам.
-
Випивати – це весело.
-
Пиво – це не алкоголь.
-
Алкоголь ще нікого не вбив.
-
Наркотична чи алкогольна залежність – це хвороби дурнів і слабаків.
-
Слабоалкогольні напої не шкідливі.
-
Обґрунтуйте свої міркування.
-
Перевірте свої здогадки, опрацювавши текст підручника на с. 90.
-
Робота з візуальними джерелами.
-
Розгляньте ілюстрації.
-
Поясніть, як вплинув алкоголь на героїв.
-
Оцініть їх зовнішній вигляд.
-
Що можна сказати про емоції?
-
Робота з підручником.
-
Опрацюйте матеріал підручника на с. Ро91 – 92.
-
Продовжте речення.
-
Алкоголь потрапляє у кров через… (слизові оболонки рота, стравоходу, шлунку та кишківника)
-
Найбільше алкоголь впливає на … (мозок)
-
Самопочуття людини після вживання алкоголю залежить від… (випитої дози)
-
Розслаблення спричиняє… (мала доза алкоголю)
-
Середня доза алкоголю спричиняє…
-
До отруєння призводить… (велика доза алкоголю)
-
Доза алкоголю залежить від… (віку, росту, статі та маси тіла)
-
Дорослі люди відмовляються відмовляються від алкоголю…
-
Перегляд відеоролику.
https://www.youtube.com/watch?v=qJ9LS1_k7B4
-
Перегляньте відеоролик.
-
Як алкоголь впливає на здоров’я людини?
-
Чи правда, що слабкі алкогольні напої не несуть загрозу для людини?
-
Вибіркове читання.
-
Показую учням картинки, а вони мають знайти їх у тексті та зачитати.
-
Назвіть ознаки алкогольної залежності.
-
Робота з текстом підручника (с. 94).
-
Опрацюйте текст підручника на с. 94 підручника.
-
Сформулюйте відповідь на питання «Як виникає токсикоманія?»
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Вправа «СЕНКАН».
-
Створення пам’ятки.
1-ша група
-
Вплив зловживання алкоголем для родини.
2-га група
-
Вплив зловживання алкоголем для самої людини.
-
Підсумки уроку.
-
Вправа «Три М».
-
Назвіть три моменти, які вдалися вам на уроці найкраще. Запропонуйте один , який покращить вашу роботу на наступному уроці.
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
Опрацювати матеріал підручника на с. 89 – 94.