Урок основ здоров’я
для 6 класу
підготувала учитель
КЗ «Пасічанська гімназія»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Правда про тютюн
Мета: проаналізувати шляхи виникнення шкідливих звичок. Надати достовірну інформацію про тютюн та тютюнопаління, розвінчати поширені міфи про популярність і магічні властивості тютюну; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з інформацією, вміння працювати в парах та малих групах; виховувати відповідальне й бережливе відношення до свого здоров’я.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
характеризувати шляхи виникнення шкідливих звичок;
-
аналізувати інформацію про тютюн та тютюнопаління;
-
розпізнавати міфи про популярність тютюну;
-
називати шкідливі наслідки тютюнопаління;
-
висловлювати власні судження про вплив тютюну на здоров’я людини.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, ілюстративний ряд, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, проектор, ноутбук, відеоролики.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
-
Вправа «Незакінчене речення» (усно)
-
На наші рішення і поведінку впливають… (дорослі, друзі, вчителі, правила і закони, ЗМІ)
-
Вирішуючи щось, ми маємо переконатися, що…(це в наших інтересах).
-
Коли хтось намагається прийняти рішення, надаючи недостовірну інформацію, -це… (маніпуляції)
-
Рушійною силою торгівлі називають … (рекламу).
-
Метою реклами є… (забезпечення виробникові прибутку)
-
Реклама буває … (правдива і неправдива)
-
Назвіть способи, якими реклама маніпулює людьми.
-
На яку аудиторію розрахована реклама тютюнових та алкогольних виробів.
-
Аналіз рекламних постерів.
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Аналіз реклами тютюнових виробів.
-
Прочитайте речення.
-
Як ви гадаєте, що можна рекламувати такими словами?
-
Які саме слова про це свідчать?
«СВІЙ ДЛЯ КОЖНОГО»
«ПРИКРАСЬ СОБОЮ ЖИТТЯ»
«АРОМАТ ЄДНАЄ ЗІ СВІТОМ»
-
Чи вірите ви в те, що цими словами рекламують сигарети?
-
Як ви гадаєте чому саме ці слова використали маркетологи?
-
Сьогодні ми з вами з’ясуємо всю правду про тютюн та тютюнопаління та розвіємо найпопулярніші міфи про нього.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Вправа «Міф чи Факт».
-
Прочитайте твердження.
-
Позначте, які з них, на вашу думку, факт, а які міф.
МІФ
|
ТВЕРДЖЕННЯ
|
ФАКТ
|
|
Більшість підлітків і дорослих курять
|
|
|
Курити не так вже й небезпечно, як про це розказують
|
|
|
Лікарі вважають куріння однією з найбільших загроз здоров’ю і життю людини
|
|
|
Тютюн шкодить тим, хто щойно почав курити
|
|
|
Паління – ознака дорослості
|
|
|
Курити – це модно і сучасно
|
|
|
У сучасному світі курити не модно
|
|
|
Я можу покинути, коли захочу
|
|
|
Сигарета допомагає заспокоїтися
|
|
|
Нікотин збуджує нервову систему
|
|
-
Перевірте свої здогадки, опрацювавши текст підручника на с. 83 – 84 підручника.
-
Які ще міфи та факти про тютюн та паління вам відомі?
-
Робота в парах.
-
Проаналізуйте інфографіку.
-
Про що можна з неї довідатися?
-
Про що свідчать цифри?
-
Робота в малих групах.
-
Користуючись текстом підручника на с. 85 – 87 та заповніть схему «Наслідки тютюнопаління».
-
Аналіз ілюстрації «Вміст сигарети».
-
Розгляньте ілюстрацію.
-
Доберіть один синонім, яким можна доповнити фразу «Курці споживають…».
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Вправа «СЕНКАН».
-
Створіть сенкан до поняття «ТЮТЮН»
-
Підсумки уроку.
-
Вправа «Три слова».
-
Назвіть три слова-іменники, які характеризують вплив тютюну на здоров’я людини.
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
Опрацювати матеріал підручника на с. 83 – 88.