Урок з інформатикив 2 класі .
Вчитель Плотникова О.В., спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист ЗНВК «Світанок»
Тема . Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп'ютерному класі.
Мета: навчальна - формувати уявлення про предмет інформатика, призначення комп'ютера, правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі та під час роботи за комп'ютером;
розвивальна - розвивати пам'ять, увагу, образне та логічне мислення;
виховна - виховувати ціннісне ставлення до власного здоров'я, організованість під час роботи за комп'ютером, інтерес до предмета.
Обладнання: казкові персонажі:гномик Мудрунчик, інопланетянин Ельзик, дівчинка Ганнуся, ілюстрація комп'ютера, його пристроїв, індивідуальні картки перевірки психологічного настрою;
Підручник «Сходинки до інформатики» Г.В.Ломаковська, Г.О. Проценко, Й.Я.Ривкинд, Ф.М.Рівкінд
Тип уроку: формування нових знань, умінь, навички.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Олівці, книжки,
Зошити, ручки -
все беремо на урок.
Ми вивчаємо предмет - "Інформатика"!
ІІ. Діагностика психологічного стану учнів за індивідуальними картками.
ІІІ. Ознайомлення з планом уроку.
! ?! ?
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
1.Послухайте загадку. Відгадайте її. (За бажанням учні спілкуються в парах)
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти,
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв'язати,
Він багато чого може,
І завжди нам допоможе.
2.Бесіда.
- Що це? (Комп'ютер)
- Доведіть.
3.Висновок (Робота в парах)
- Що може комп'ютер?
4.Складання "асоціативного куща"
- Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово комп'ютер?
КОМП' ЮТЕР
- Як називається клас, в якому знаходяться комп'ютери? (комп'ютерний)
5. Постановка проблеми.
- Що треба знати, щоб працювати в комп'ютерному класі та за комп'ютерами?(правила роботи з комп'ютером, правила безпеки і небезпеки).
V. Оголошення теми і мети уроку.
VІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Постановка проблеми та аналіз ситуацій.
Інопланетянин Ельзік передав нам лист, в якому просить з'ясувати, яких помилок припустилися його друзі в кабінеті інформатики.
А) "Інопланетянина Гунчика вдарило струмом, коли той розлив на комп'ютер чашку з чаєм. Тепер він боїться навіть підходити до комп'ютера.
Б) "Щоб не сумно було грати в комп'ютерні ігри друзі-інопланетяни прийшли до кабінету в куртках, принесли їжу, сік, цукерки і брудними руками почали тицяти в комп'ютер. розлили сік, забруднили морозивом клавіатуру."
- Чого не знають Ельзікові друзі?
VІІ. Фізхвилинка.
Станьмо, діти, чітко в ряд.
Вирушаємо у сад.
Руки вгору піднімаємо,
Наче яблука зриваємо.
Назбираємо багато,
Щоб узимку ласувати.
Ширше, діти, треба стати.
Будем дрова ми рубати.
Раз - підняли руки вгору,
Два - змахнули всі додолу.
І рубаємо завзято,
Хай тепло приходить в хату.
Перевірка психологічного стану учнів.
VІІІ. Первинне закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота за підручником над статтею "У комп'ютерному класі" с.6-7
Гра «Мікрофон»
- Які правила поведінки за комп'ютером ви запам'ятали?
2. Робота в парах. Дати відповіді на питання. Для кмітливих. с.9
3.Робота за комп'ютером в навчальній програмі «Сходинки до інформатики» - " Як поводитися з комп'ютером".
ІХ. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в зошитах.
Самостійно с. 2 завдання1-2, на вибір завдання 3-4 с.3
ХІ. Домашнє завдання. с. 6-9, відповідати на питання 1-5
Х.Підсумок уроку.
- Яка проблема виникла у друзів Ельзіка?
- Що було найважчим? найлегшим?
- Про що розкажете батькам вдома?
Перевірка психологічного стану учнів на кінець уроку.