Урок "Правопис службових слів"

Про матеріал
Конспект уроку з української мови для 2 класу, за підручником М.Захарійчук.
Перегляд файлу

1

Українська мова           

Тема:  Правопис службових слів.

Мета: формування предметних компетентностей: Поглиблювати знання учнів  про службові слова, їх роль у реченні; вчити правильно писати прийменники з іншими словами; розвивати образне мислення учнів;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: навчати учнів організовувати свою навчальну діяльність, добре орієнтуватися в підручнику, знаходити і накопичувати потрібні знання;

 комунікативної: розвивати вміння спілкуватися, розширювати словниковий запас;

інформаційної: навчати застосовувати інформаційно – комунікаційні технології у навчанні та повсякденному житті;

соціальної: виховувати почуття взаємодопомоги, дружні відносини в колективі; бажання вчитися;

природничої: виховувати любов до природи.

Обладнання. Підручник , картки для роботи в парах та групах, мультимедійна презентація.

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Мову рідну я вивчаю, 

Її люблю, не забуваю.

Рідну мову будем знати,

Берегти і поважати.

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Службові  слова з Лего»   (презентація)

2. Гра «Вилучи зайве»

Пише, небо, співає.

Дитина, сонце, білий.

З, сині, червоне.

На, падає, в.

3. Хвилинка каліграфії

-  Хто запам’ятав останній прийменник? (в) Це літера – іменинниця. Літеру в та склади з нею ми охайно запишемо на хвилинку каліграфії.

В в ві вл вв св.

-  Подаруйте віршик для букви - іменинниці.

Буква "В" така цікава:

Стовпчик вверх,

Дві дужки справа.

Так в алфавіті живе

Всім потрібна буква "В".

-  Які слова – подарунки, в яких є  буква в  подаруємо іменинниці?

-  До якої частини мови належить  в?

 

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ  МЕТИ УРОКУ

-  Тема нашого уроку «Правопис службових слів». Ми продовжимо знайомитися зі службовими словами, поглибимо свої знання, попрацюємо з прислів’ями, віршиком. Дізнаємося , як пишуться прийменники з іншими  частинами мови .

 

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Гра «Продовж речення»

  • Прийменник – це службова …
  • До прийменників не можна поставити …
  • Прийменники з іншими слова пишуться …
  • Наведіть приклади прийменників.
  • Прочитайте слова, записані на дошці.

небо   білий     з    падає

- Чи можна з цих слів скласти речення? Якого слова, на вашу думку, не  вистачає? Складіть і запишіть утворене речення.

- Підкресліть прийменник. З яким словом він пов'язаний? Як написали з неба? Чому?

 

2. Робота з підручником с. 78

  • Виконання вправи  201 (усно).

- За таблицею складіть речення, використовуючи  «загублені» прийменники.

  • Заучування правила

 

Фізкультхвилинка

 

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Робота в парах

-  Прочитайте вірш. Впишіть пропущені прийменники, користуючись словами з довідки.

… розлогим дубом

нам … втіху

заховавсь … сонця

клаптик снігу.  

Довідка:  Під,  на,  від.                   

  • Вибіркове письмо

-       Випишіть з вірша словосполучення іменник + прийменник.

2. Виконання вправи 202, с. 78.

3. Гімнастика для очей

Закрийте очі. Уявіть сніжинку. Відкрийте очі. Слідкуйте очима за уявним польотом сніжинки.

Сніжинка полетіла вниз, вгору, ліворуч, праворуч, сіла на плече сусіда, на вашу долоньку, на кінчик носа. Міцно заплющте очі. Відкрийте.  Яку сніжинку ви собі уявили? 

 

4. Самостійна робота за матеріалами вправи 203, с.79.

Взаємоперевірка.

 

5. Робота в групах

-  Зберіть прислів’я, поясніть, як ви його розумієте.

І – дощів весняних квітне. земля  Від (Від весняних дощів земля квітне.)

ІІ – зима лютому весною зустрічається. У з  (У лютому зима з  весною зустрічається.)

ІІІ – за Осінь веде. дощі собою (Осінь за собою дощі веде.)

V.  ПІДСУМОК УРОКУ

-  Які прийменники  запам’ятали?

-  Як пишуться прийменники з іншими частинами иови?

Домашнє завдання. С.79, вправа хатка.

- Склади до кожного малюнка речення. Підкресли прийменники.


Вставте замість пропусків службові слова.

Пароплав (у чому?) ____  морі.

Сів (де?) ____  кущем.

Усміхається (до кого?) ____  мами. Сидить (на чому?) ____  стільці.

Вийде (звідки?) ____  лісу.

Стоїть (перед чим?) ____  будинком.

 

Прочитайте вірш. Впишіть пропущені прийменники, користуючись словами з довідки.

 

  розлогим дубом

нам    втіху

заховавсь    сонця

клаптик снігу.

Довідка:  Під,  на,  від.

Вставте замість пропусків службові слова.

Пароплав (у чому?) ____  морі.

Сів (де?) ____  кущем.

Усміхається (до кого?) ____  мами. Сидить (на чому?) ____  стільці.

Вийде (звідки?) ____  лісу.

Стоїть (перед чим?) ____  будинком.

 

Прочитайте вірш. Впишіть пропущені прийменники, користуючись словами з довідки.

 

  розлогим дубом

нам    втіху

заховавсь    сонця

клаптик снігу.

Довідка:  Під,  на,  від.

Вставте замість пропусків службові слова.

Пароплав (у чому?) ____  морі.

Сів (де?) ____  кущем.

Усміхається (до кого?) ____  мами. Сидить (на чому?) ____  стільці.

Вийде (звідки?) ____  лісу.

Стоїть (перед чим?) ____  будинком.

 

Прочитайте вірш. Впишіть пропущені прийменники, користуючись словами з довідки.

 

  розлогим дубом

нам    втіху

заховавсь    сонця

клаптик снігу.

Довідка:  Під,  на,  від.

Вставте замість пропусків службові слова.

Пароплав (у чому?) ____  морі.

Сів (де?) ____  кущем.

Усміхається (до кого?) ____  мами. Сидить (на чому?) ____  стільці.

Вийде (звідки?) ____  лісу.

Стоїть (перед чим?) ____  будинком.

 

Прочитайте вірш. Впишіть пропущені прийменники, користуючись словами з довідки.

 

  розлогим дубом

нам    втіху

заховавсь    сонця

клаптик снігу.

Довідка:  Під,  на,  від.


Гра «Вилучи зайве»

Пише, небо, співає.

Дитина, сонце, білий.

З, сині, червоне.

На, падає, в.


 

небо

білий

з

падає

 

 

 


дощів весняних квітне. земля  Від

зима лютому весною зустрічається. Уз  Осінь веде. дощі  іде з собою

doc
Додано
19 лютого
Переглядів
72
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку