Тема. Додавання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд. Розв’язування рівнянь. Складені задачі на 2-3 дії, які є комбінацією вивчених видів.
Мета: закріпити вміння учнів усно додавати і віднімати круглі числа на основі правил додавання числа до суми; складати і розв’язувати задачі за виразом; вправлятися у розв’язуванні рівнянь; виробляти обчислювальні навички; розвивати мислення.
Обладнання: підручник, зошит, предметні картки, предметні малюнки, клей, олівці.
Хід заняття
І. Організація учнів до уроку.
- Сядьте діти всі зручненько.
Попрацюємо гарненько.
Будемо усі старатись,
І нового научатись.
Перевірка домашнього завдання.
І-група-210, 280, 400, 620, 630, 900.
ІІ-група-130 дерев.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Математичний диктант.
Записати сусідів чисел 150, 200, 320, 450.
Число 120 збільшити на 50, 340 на 60, 220 на 80, 410 на 70.
Число 150 зменшити на 100, 220 на 20, 380 на 300.
ІІІ. Робота над новою темою заняття.
Оголошення теми і мети заняття.
Вправа «Очікування».
Створення проблемної ситуації.
-Сьогодні до нас на заняття завітав школяр. Він дуже хоче поступити до «Математичної академії», але щоб туди потрапити потрібно скласти вступні іспити. Так як він третьокласник, то йому потрібна ваша допомога. Діти, а ми допоможемо йому справитися з завданнями?
Ми сьогодні працюємо у групах, тож давайте повторимо поавила роботи у групі.
1 завдання- вправа «Незакінчені вирази».
Робота за підручником вирази 369.
А тепер перевіримо 230, 300, 600, 810, 710, 510.
2 завдання-вправа «Розумні ікси».
Робота за підручником рівняння 370.
Розминка «Вийшло з хати кенгуру».
3.Вправа «Загублені знаки»
Потрібно порівняти вирази і поставити знак.
А тепер давайте перевіримо.
І-група
120=90+30
200+50>240
410<380+40
ІІ-група
320=180+40
400+50>400
540<150+50
ІІІ-група
510=450+60
600+20<610
710<700+20
ІV-група
240=190+50
100+50>140
300<280+30
4.«Задача-цікавинка».
Потрібно за виразом скласти задачу-історію.
І-група-920-(540+160)
ІІ-група-850-(320+130)
ІІІ-група-750-(300+400)
ІV- група-650-(450+100)
Розминка для очей.
5.Робота за підручником задача 372.
6.Вправа «Чарівні фігури».
Потрібно відгадати загадку і скласти з геометричних фігур тварину.
І-група
У воді ми живемо, без води пропадемо.(Риба)
ІІ-група
Довго він в яйці сидів, мама його гріла.
Шкарлупу він пробив і розправив крила.
Наче сонечко жовтеньке, він маленький і тепленький.(Курча)
ІІІ-група
Уночі не спить, миші сторожить.
Лахматенький, вусатенький, лапки м’якенькі.(Котик)
ІV-група
В темнім лісі проживає, довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться, як зовуть її...(Лисиця)
Ви молодці, допомогли хлопчикові розв’язати правильно усі завдання, скласти іспит і вступити до «Математичної академії».
ІV. Підсумок заняття.
-Чи справдилися ваші очікування?
Що вдалося найкраще?
Яке завдання було складне?
Домашнє завдання.
І і ІІІ-групи-задача 377,
ІV і ІІ- група-вирази376.