Тема. Презентація елементів садового дизайну
Практична робота. Презентація та самооцінка виробу
Ціль:
навчальна: поглиблення й систематизація знань структури етапів проектно-технологічної діяльності, формування умінь проводити аналіз і самооцінювання результатів роботи, передавати свої знання й досвід іншим.
Мета:
розвивальна: розвиток здатності до самоконтролю та експертного оцінювання, підприємливості, проектно-технологічної компетентності.
виховна: виховання відповідальності, дисциплінованості, працьовитості.
Обладнання, матеріали та наочність: навчальні проекти учнів(вироби), мультимедійна презентація, ПК, листи самооцінювання, картка «Кредит довіри».
Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.
Форма уроку: проведення тендеру серед стартапів.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку. Створення сприятливої психологічної атмосфери уроку. Вітаю вас в кабінеті технології, який як ви знаєте, є зоною підвищеної небезпеки, тому дотримуйтеся правил безпечної праці. Сьогодні ось цей ангел хай нашим охоронцем буде, але, як говорить прислів’я «Береженого Бог береже». Тож почнімо!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Видатний український педагог В. О. Сухомлинський писав: «До свого найкращого уроку вчитель готується все життя». Наші учні до свого найкращого, відповідальнішого уроку, який підсумовує їхню творчу роботу, готувалися майже чотири місяці. Цей урок є завершальним в ознайомленні з одним із сучасних захопливих занять, що доступне будь-кому, - виготовлення елементів ландшафтного дизайну.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
На уроках із технологій такою роботою для вас була розробка навчального проекту. Робота над проектом була творчою, вона дозволила учасникам проекту розбудити фантазію, наповнити сонячним вітром уяву, надала сміливості та впевненості у собі, які стануть у пригоді під час вирішення складніших проблем.
І ось результат чотиримісячної творчої роботи готовий. Кожному творцеві дуже важливо знати, як сприймають і оцінюють його роботу інші. Тому сьогодні й відбудеться презентація та оцінювання проектів. Отже, тема уроку - Презентація елементів садового дизайну
ІV. Визначення завдань для учнів на урок
Учні повинні:
V. Формування умінь і навичок учнів
Практична робота «Презентація та самооцінка виробу»
1. Аналіз завдань практичної роботи
Презентація проекту відбувається перед експертною комісією, яка складається із 3 осіб (однокласників). На виступ кожному учневі (групі учнів) відведено до 2 хвилини. Після виступу передбачено питання учасників та експертів. Запитання й пояснення мають бути по суті проектної роботи. Від учнів, які захищають свою роботу, повинні бути отримані пояснення зі змісту, оформлення та виконання роботи. Підсумкова оцінка – рейтингова, яка включає самооцінку, середню колективну оцінку експертів та оцінку вчителя.
2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами
Для демонстрування мультимедійних презентацій, відеоматеріалів учням надається мультимедійний проектор, ПК.
Усі учні заздалегідь отримують «Лист само оцінювання», які заповнюють і надають учителю після проведеної презентації (див. додаток 1).
3. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.
Дотримання правил безпечної роботи під час використання ПК (див. додаток 2).
4. Презентація навчальних
5. Самооцінювання та взаємооцінювання учнів.
6. Підбиття підсумків роботи.
Оцінювання навчальних проектів. Експертна комісія підраховує бали, які було виставлено вчителем, експертами та самими учнями й виводить рейтингову оцінку
VI. Рефлексія
Проекти представлено й оцінено. Ми ще раз мали змогу переконатися який різноманітний світ природніх матеріалів і не тільки для здійснення різноманітних творчих задумів. Це захопливе та досить нескладне заняття надало вам змогу виготовити красиві й унікальні вироби своїми руками, втілити свої фантазії та ідеї.
«Хвалити треба вголос і при всіх», - писав в одній зі своїх робіт великий український педагог В. О. Сухомлинський. Давайте наслідуємо цю мудру пораду та відзначимо «родзинки» кожного проекту, все те, що викликало у вас інтерес і привернуло вашу увагу, з’ясуємо, яку користь вам принесла робота над проектом.
Учні обговорюють досягнення та здобутки у роботі над навчальними проектами. Учитель акцентує увагу на тому, де надалі можна використати набуті знання та вміння.
VII. Мотивація оцінок за урок.
Відбувається оголошення рейтингових оцінок презентованих проектів вчителем та висловлюються побажання учням подальшого успіху на шляху професійного самовизначення.
VIII. Прибирання робочого місця.
Додаток 2
Інструкція з безпеки життєдіяльності під час роботи з персональним комп’ютером
1.Загальні вимоги безпеки
1.1. Дотримання інструкції є обов’язковим для всіх учнів.
1.2. У разі травми негайно повідомте вчителя.
1.3. Виконуйте лише ту роботу, яку доручив учитель.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1.Приведіть робоче місце в порядок і приготуйте його до роботи
2.2. Зверніть увагу на правильну осанку. Дотримуйте оптимальної відстані від очей до екрана.
Лінія погляду повинна знаходитися в центрі екрана на відстані 50-60 см.
2.3. Вмикайте комп’ютер тільки з дозволу вчителя
3. Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Не дозволяється торкати дріт і самостійно і самостійно усувати неполадки.
3.2. Заборонено переходити з одного робочого місця на інше
3.3. Вмикайте і вимикайте комп’ютер відповідно до інструкції
3.4. У випадку виникнення аварійної ситуації негайно повідомте вчителя
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1 Вимкніть електроприлади
4.2. Упорядкуйте робоче місце.
Додаток 1
№ п/п |
П. І. учасника |
Критерії оцінювання(мах 10б.) |
Оцінка в балах |
|||||||
естетичність |
Оригінальність |
практичність |
економічність |
Обсяг знань з теми |
Творча форма презентації |
Повнота відповідей на запитання |
рейтингова |
фактична |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Додаток 1
№ п/п |
П. І. учасника |
Критерії оцінювання(мах 10б.) |
Оцінка в балах |
|||||||
естетичність |
Оригінальність |
практичність |
економічність |
Обсяг знань з теми |
Творча форма презентації |
Повнота відповідей на запитання |
рейтингова |
фактична |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Презентація
Вступ
Видатний український педагог В. О. Сухомлинський писав: «До свого найкращого уроку вчитель готується все життя». Наші учні до свого найкращого, відповідальнішого уроку, який підсумовує їхню творчу роботу, готувалися майже чотири місяці. Цей урок є завершальним в ознайомленні з одним із сучасних захопливих занять, що доступне будь-кому, - виготовлення елементів ландшафтного дизайну.
На уроках із технологій такою роботою для вас була розробка навчального проекту. Робота над проектом була творчою, вона дозволила учасникам проекту розбудити фантазію, наповнити сонячним вітром уяву, надала сміливості та впевненості у собі, які стануть у пригоді під час вирішення складніших проблем.
Слайд №1
І ось результат чотиримісячної творчої роботи готовий. Кожному творцеві дуже важливо знати, як сприймають і оцінюють його роботу інші. Тому сьогодні й відбудеться презентація та оцінювання проектів. Отже, тема уроку - Презентація елементів садового дизайну
Слайд №2
Навчальна ціль нашого уроку - систематизація знань з теми, формування умінь проводити самоаналіз та експертне оцінювання виробу.
Робота над проектом сприяла розвитку підприємливості, проектно-технологічної компетентності. І приємно, що виховувала у вас відповідальність, дисциплінованість, працьовитість.
Слайд №3
Компонуючи портфоліо нашого проекту кожен з вас пройшов такі етапи проекту, як: організаційний, конструкторський, технологічний і нарешті сьогодні – заключний етап.
Слайд №4
В умовах сучасного ринку праці проводиться конкурсний відбір якісних пропозицій і товарів, тобто тендер. І економічна політика в нашій державі спрямована на підтримку стартапів, тобто молодих креативних і творчих винахідників, які можуть презентувати себе і бути конкурентоспроможними під час тендерних закупівель
Презентація проекту відбувається перед експертною комісією, яка складається із 2-4 осіб (однокласників). На виступ кожному учневі (групі учнів) відведено до 2 хвилин. Після виступу передбачено питання учасників та експертів. Підсумкова оцінка – рейтингова, яка включає самооцінку, середню колективну оцінку експертів та оцінку вчителя.
Слайд №5
Тож зараз ми переходимо до заключного етапу, який передбачає презентацію проектної роботи, самооцінку та експертну оцінку проекту. І проведемо його у формі тендеру, а ви побуваєте в ролі стартапів
Слайд №6
Практична робота «Презентація та самооцінка виробу»
Для демонстрування мультимедійних презентацій, відеоматеріалів учням надається мультимедійний проектор, ПК.
Учні-експерти отримують «Лист оцінювання», які заповнюють і надають учителю після проведеної презентації (див. додаток 1).
4. Презентація навчальних проектів.
Слайд №7
5. Рефлексія «Хвалити треба вголос і при всіх», - писав в одній зі своїх робіт великий український педагог В. О. Сухомлинський. Давайте наслідуємо цю мудру пораду та Поки триває остаточний підрахунок результатів із врахуванням моєї оцінки як вчителя, відзначимо «родзинки» кожного проекту, все те, що викликало у вас інтерес і привернуло вашу увагу, з’ясуємо, яку користь вам принесла робота над проектом, обміняємося враженнями, які справили на вас наші стартапи – учасники тендеру та їх роботи. (Учні обговорюють досягнення та здобутки у роботі над навчальними проектами. Учитель акцентує увагу на тому, де надалі можна використати набуті знання та вміння).
6. Підбиття підсумків роботи.
Оцінювання навчальних проектів. Експертна комісія підраховує бали, які було виставлено вчителем, експертами та самими учнями й виводить рейтингову оцінку
VI. Рефлексія
Проекти представлено й оцінено. Ми ще раз мали змогу переконатися який різноманітний світ природніх матеріалів і не тільки для здійснення різноманітних творчих задумів. Це захопливе та досить нескладне заняття надало вам змогу виготовити красиві й унікальні вироби своїми руками, втілити свої фантазії та ідеї. І я пропоную переглянути відео сюжет про те, як нестандартна креативна ідея може стати успішним бізнесом і бути використана як компонент ландшафтного дизайну.
Відеоролик «Еко олівці»
VII. Мотивація оцінок за урок.
Відбувається оголошення рейтингових оцінок презентованих проектів вчителем та висловлюються побажання учням подальшого успіху на шляху професійного самовизначення.
Переможцям сьогоднішнього тендеру я вручаю картку «Кредит довіри». На ваш учнівський рахунок я кладу 12 балів, які ви вже отримали в наступному семестрі . Єдине що вам залишилося виправдати мою довіру як вчителя.
Орієнтовні питання для стартаперів
1 Тема роботи
2 Мета: що хотіли показати?
Для чого призначено
3 Які компоненти ландшафтного дизайну використував(ла)?
4 Що вдалося, а що виявилося недоцільним з точки зору економічних розрахунків
5 Енергозбереження, екологічна безпека, чи не завдасть шкоди природному середовищу?
6 Який вид ландшафтного дизайну було використано?
Орієнтовні питання для стартаперів
1 Тема роботи
2 Мета: що хотіли показати?
Для чого призначено
3 Які компоненти ландшафтного дизайну використував(ла)?
4 Що вдалося, а що виявилося недоцільним з точки зору економічних розрахунків
5 Енергозбереження, екологічна безпека, чи не завдасть шкоди природному середовищу?
6 Який вид ландшафтного дизайну було використано?
Орієнтовні питання для стартаперів
1 Тема роботи
2 Мета: що хотіли показати?
Для чого призначено
3 Які компоненти ландшафтного дизайну використував(ла)?
4 Що вдалося, а що виявилося недоцільним з точки зору економічних розрахунків
5 Енергозбереження, екологічна безпека, чи не завдасть шкоди природному середовищу?
6 Який вид ландшафтного дизайну було використано?