№ уроку |
Клас |
Дата |
Назва теми, уроку |
Кількість годин |
Тема 4. Алгоритми і виконавці |
6 |
|||
17 |
3 |
|
Істинні та хибні висловлювання. |
1 |
МЕТА:
Обладнання:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та набуття практичних навичок.
Хід уроку:
І. Організаційний момент. Привітання учнів. Безпека життєдіяльності під час уроку.
1.1. Повторити правила безпечної поведінки в комп’ютерному класі.
Налаштування на урок. Створення доброзичливої атмосфери.
Послухайте уважно вірш.
Кім, Тім, Бом —веселі гноми.
Не сидиться їм удома.
По гриби подавсь Бом,
Рибу ловить старший гном.
Середній ягід назбирав
А потім Тіма пригощав
Нумо вже відповідай,
Хто всіх юшкою пригощав (Тім)
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
2.1. Закінчити фразу:
Заслухати відповіді учнів.
2.2. Повторення вивченого раніше матеріалу. Пристрої комп’ютера.
Фронтальне опитування:
2.3. Завдання «Перевір себе» на інтерактивній дошці.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів та мотивація вивчення нової теми.
Завдання «Спіймай помилку». (Фронтальна робота для розвитку уваги, логічного мислення).
Молодці, діти, ви правильно зробили ці завдання.
Отже, такого бути не може, щоб груші росли на липі, а морква - це не ягода, а овоч. Ці висловлення неправильні або вони ще називаються хибними. На сьогоднішньому уроці ми будемо говорити про істинні та хибні висловлювання. І тема сьогоднішнього уроку називається " Хибні та істинні висловлювання ".
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
4.1. Оголошення теми і мети уроку.
4.2. Подання теоретичного матеріалу. Бесіда.
Істинні висловлювання – правдиві, а хибні – помилкові.
Демонстрація презентації.
Хвилинка відпочинку. Рухавка.
V. Систематизація та закріплення нового матеріалу (осмислення логічних зв’язків і залежностей між окремими порціями навчального матеріалу).
5.1. Завдання на інтерактивній дошці. Підкресли істинні та хибні слова.
5.2. Завдання «Поміркуй».
5.4. Самостійна робота з картками. Перевірка результатів на інтерактивній дошці.
5.5. Робота за комп'ютером. Формування практичних навичок маніпулятором миша, клавіатурою. Навчальна програма «Скарбниця знань». Логіка. Робота в малих групах. Практична робота. Відпрацювання навичок визначення істинних та хибних висловлювань.
Релаксація. Вправи для очей. Зображення на інтерактивній дошці. (30 сек.)
VІ. Підсумки уроку.
6.1. Що вам найбільше сподобалось сьогодні на уроці?
6.2. Яке висловлення вважається хибним?
6.3. Наведіть приклади хибних висловлень.
6.4. Яке висловлення є істинним?
6.5. Наведіть приклади істинних висловлень.
Оцінювання. Спасибі вам за вашу роботу.
VII. Домашнє завдання. Намалюй 3 будь-яких геометричних фігур. Добери до свого малюнка 2 істинних і 1 хибне висловлювання. Навести учням приклад виконання домашнього завдання.
Інформатика 3 клас вчитель Челенкова Н.Т.