Урок + Презентація на тему "Натуральні числа та дії над ними."

Про матеріал

Матеріал даного уроку використовується наприкінці вивчення теми про натуральні числа, коли діти вже знають праивла виконання всіх арифметичних дій з натуральними числами, знайомі з поняттям квадрату і куба числа.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Натуральні числа та дії над ними»Урок-подорож5 клас

Номер слайду 2

Долина Квіткова. Переправа через озеро Приблизне. Ліс математичних дерев. Річка Чарівна. Вулкан Знаків. Замок князя Вираза

Номер слайду 3

Скарби. На базарі їх не купиш,На дорозі не знайдеш,Їх не зважиш на терезах,І ціни не підбереш. Знання

Номер слайду 4

Долина Квіткова (долина усної лічби)

Номер слайду 5

Помножити числа, записані на пелюстках магноліїсинім кольоромна 10, червоним кольором на 100,зеленим кольоромна 1000.455818299424837152667519371

Номер слайду 6

Виконати ділення чисел,записаних на пелюстках помаранчевим кольором на 6,червоним кольором на 3.2442663639684547227126126936

Номер слайду 7

Гра «Хто швидше»{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Числа12943628***6**7**9**72**

Номер слайду 8

2442663639684547227126126936 Відповідь до гри «Хто швидше»Серед запропонованих відповідей напелюстках квітки знайди свої відповіді, та зазнач якого двозначногочисла не вистачає?5432183663421296

Номер слайду 9

Гра. Гра «Правда чи неправда»Серед прикладів є правильні і неправильні. Якщо відповідь правильна – підніміть праву руку, якщо неправильна – підніміть ліву руку. 18+19=37 𝟑𝟐 = 9 75:15=5𝟐𝟑 = 6  111-22=99 𝟓𝟐 = 10 𝟔𝟐 = 36 8 • 7=56𝟒𝟑 = 64  𝟏𝟑 = 3 55+55=110

Номер слайду 10

Міст через озеро «Приблизне» (Порівняння та округлення чисел)

Номер слайду 11

Порівняти числа: 23764; 28779; 283452. За допомогою знаків порівняння утворити можливі комбінації. Округлити ці числа: до десятків; до сотень; до тисяч; до десятків тисяч.

Номер слайду 12

Ліс математичних дерев

Номер слайду 13

+ 4368 38785978 - 6735× 345 2 580400 • 308503 • 252807 • 68 4872 : 24756108 : 18 Середній рівень Початковий рівень Високий рівень Достатній рівень

Номер слайду 14

Річка Чарівна

Номер слайду 15

Обчислити найзручнішим способом (усно)254 + 1152 + 446 + 148 = ?14•27 - 27•4 = ?737 + (364 + 263) = ?17•29 - 7•29 - 19•10 = ?15•8 + 15•2 = ?28•4+22•10+28•6 = ?

Номер слайду 16

Вулкан Знаків

Номер слайду 17

8 # 8 # 8 # 8 = 65(37 – 13) # 15 =3603•(84 # 34) = 150(48 # 34) : 7 =3364 # (64 : 16) = 91 Замість знаку # поставити знаки дій так, щоб рівність була правильною

Номер слайду 18

425 • 0 : 81 • 64 : 8 = ?

Номер слайду 19

384 + а = 523 Замок князя Виразав : 23 = 64449 +(с – 65) = 5845226 : (к + 41) = 26t - 623 = 23523 • c = 322528 – (d + 84) = 37432 • (p – 256) = 6432506 • х + (972 – у) : z х = 23, у = 156, z = 17 Відповіді : 1472; 70; 457; 14; 200; 858; 160; 139; 11686.

Номер слайду 20

Повернення додому(1589 – 899) • 985 • 0 + 6 ДРЕПЕВ

Номер слайду 21

Подумайте над такими запитаннями: Що вам сподобалося на уроці?Які завдання виявилися для вас складними?Над чим вам потрібно ще попрацювати? Наступного уроку маршрут вашої подорожі проляже до країни Дробових чисел.

Перегляд файлу

Тема: Натуральні числа та дії над ними.

Мета: перевірити знання, уміння та навички учнів з теми; допомогти дітям подолати прогалини в знаннях;

            розвивати творчу та розумову активність, увагу, пам’ять, навички самостійної роботи здобувачів освіти; прищеплювати інтерес до математики;

            виховувати в учнів упевненість у своїх силах; формувати культуру математичних записів та мови.

Форма проведення: Урок-подорож з використанням дидактичних ігор.

Обладнання: ПК, мультимедійний проектор.

ХІД УРОКУ

І. Перевірка домашнього завдання.

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

ІІІ. Розв’язування вправ.

Вступні слова вчителя: Сьогодні в нас незвичайний урок. Це урок-подорож до країни Натуральних чисел. Нам необхідно пройти складним маршрутом, долаючи на своєму шляху різні перешкоди. (СЛАЙД 1-2)

  •    Долина Квіткова
  •    Переправа через озеро Приблизне
  •    Ліс математичних дерев
  •    Річка Чарівна
  •    Вулкан Знаків
  •    Замок князя Вираза.

             На початку подорожі потрібно відгадати загадку: (СЛАЙД 3)

На базарі їх не купиш,

На дорозі не знайдеш,

Їх не зважиш на терезах,

І ціни не підбереш.       

                              (ЗНАННЯ)

Знання це скарб, а вміння вчитись ключ до нього. Отже, беремо з собою  знання і вирушаємо в дорогу книгою знань. (СЛАЙД 4)

1. Квіткова долина.  Цей етап уроку проходить як фронтальне опитування.

     (СЛАЙД 5) - перевірка правил множення числа на 10, 100, 1000.

     (СЛАЙД 6) - перевірка вміння виконувати ділення числа на одноцифрове число.

     (СЛАЙД 7) -  Гра «Хто швидше?». Користуючись таблицею утворити приклади на множення і ділення. Відповіді записати в зошиті.

     (СЛАЙД 8) -  Серед запропонованих відповідей на пелюстках квітки знайди свої відповіді, та зазнач якого двозначного числа не вистачає?

     (СЛАЙД 9) -  Гра «Правда чи неправда». Учитель називає приклади та відповіді до них (приклади з’являються на екрані по черзі). Серед них є правильні і неправильні. Якщо відповідь правильна учні піднімають праву руку, якщо ні – ліву ( запитати у учнів, якою ж повинна бути правильна відповідь? ). 

18 + 17 = 37,    ,   111 – 22 = 99,   ,    75 : 15 = 5,    ,

      8 • 7 = 56,      55 + 55 = 110.

2.  Переправа через озеро Приблизне.      (СЛАЙД 10)   

  • Порівняти числа: 23764; 28779; 283452.     (СЛАЙД 11)
    За допомогою знаків порівняння утворити можливі комбінації.
  • Округлити ці числа:
  •     до десятків;
  •     до сотень;
  •     до тисяч;
  •     до десятків тисяч.

Учні працюють у групах, після чого обмінюються зошитами з товаришами, які працюють з ними на одному рівні, спілкуються і виправляють помилки.

3. Ліс математичних дерев.      (СЛАЙД 12)   

     (СЛАЙД 13) -  Допоможемо в цьому лісі зібрати плоди математичного дерева так, щоб вони не були зіпсованими (правильно вирішеними). Це можна зробити дифепенційовано – за рівнями (початковий, середній, достатній, високий).

Чи є плоди зіпсованими визначає вчитель, вибираючи для відповіді учнів, які оголошують свої відповіді. До обговорення долучаються і інші учні, якщо плід зіпсований (відповідь не правильна).

4.  Річка Чарівна.     (СЛАЙД 14) 

      (СЛАЙД 15) -  Обчислити найзручнішим способом (усно):

254 + 1152 + 446 + 148 = ?

737 + (364 + 263) = ?

15•8 + 15•2 = ?

14•27 - 27•4 = ?

17•29 - 7•29 - 19•10 = ?

28•4+22•10+28•6 = ?

5. Вулкан Знаків.    (СЛАЙД 16) 

      (СЛАЙД 17) -   Замість знаку # поставити знаки дій так, щоб рівність була 

       правильною (можна виконати завдання усно, можна визивати до дошки):             (48 # 34) : 7 =3

3 • (84 # 34) = 150

364 # (64 : 16) = 91

(37 – 13) # 15 =360

8 # 8 # 8 # 8 = 65. 

    Після опрацювання  завдання 4 і 5 потрібно з кожного з них записати в зошит по два приклади на свій розсуд, а потім, в разі потреби, допомогти сусідові.  

6. Замок князя Вираза    (СЛАЙД 18) 

        Зустріч з князем Виразом відбудеться, якщо ми зможемо пройти через кам’я-ний паркан перед замком, для цього треба правильно знайти значення виразу:

425 • 0 : 81 • 64 : 8,

        (СЛАЙД 19) – а пройти в сам замок князя, ми зможемо, розв’язавши запропо-новані ним вправи. (на цеглинках записані рівняння різні за складністю знизу вгору, можна об’єднати учнів в групи для змагання, вираз для обчислення значення спільний для обидвох груп).

384 + а = 523                                         t - 623 = 235

в : 23 = 64                                              23 • c = 322

449 +(с – 65) = 584                               528 – (d + 84) = 374

5226 : (к + 41) = 26                               32 • (p – 256) = 6432

506 • х + (972 – у) : z =?      якщо    х = 23, у = 156, z = 17.

7. Повернення додому.  

         (СЛАЙД 20) – З подорожі група повернеться, якщо її учасники виконали всі завдання відгадають чарівне слово, кількість літер у якому дорівнює значенню виразу:     (1589 – 899) • 985 • 0 + 6     (6 літер )

                                                   ДРЕПЕВ    (вперед)

 

IV. Домашнє завдання.

Скласти казку про натуральні числа та дії над ними.

V. Підсумок уроку.

    Учитель: Подорож наша закінчилася. Я вітаю всіх, хто успішно подолав перешкоди. Подумайте над такими питаннями:

  1. Що вам сподобалося на уроці?
  2. Які завдання виявилися для вас складними?
  3. Над чим вам потрібно ще попрацювати?

(можна зібрати зошити на перевірку роботи учнів на уроці щоб виставити і прокоментувати оцінки, отримані за урок).

   

     Наступного уроку маршрут вашої подорожі проляже до країни Дробових чисел.

 

 

   

zip
Додано
5 серпня 2023
Переглядів
1369
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку