Урок з теми "Закон Ома. Узагальнення знань "включає в себе тести,
презентацію до уроку, оптимальні форми та методи закріплення знань з цієї теми.
Поурочний тест «Закон Ома для однорідної ділянки кола»
1. Укажіть прізвище фізика, який встановив один із найважливіших законів щодо електричних явищ:
2. Які три величини пов’язує закон Ома?
3. Укажіть правильне формулювання закону Ома.
4. Укажіть формулу закону Ома.
5. Як визначити напругу за законом Ома?
6. Як визначити опір за законом Ома?
7. Обчисліть силу струму, яка протікає в провіднику опором 16Ом за напруги 4В на його кінцях.
8. Визначте напругу на резисторі опором 3Ом, в якому тече струм 0,15А.
9. Визначте опір електричної лампи, сила струму в якій 0,5А за напруги 120В.
10. Визначте зміну сили струму при зменшенні напруги в 3 рази при незмінному опорі.
11. Визначити зміну сили струму за зменшення опору в 3 рази за незмінної напруги.
I |
U |
R |
20 А |
10В |
|
|
6 В |
15В |
0,6 А |
|
12Ом |
1 У нагрівальному елементі електричного чайника сила струму 4 А за напруги 120 В. Знайдіть опір елемента та питомий опір металу,з якого зроблено обмотку, якщо площа поперечного перерізу дроту 0,24 мм2 а довжина 18 м.
2 Скільки метрів дроту , опір якого 1 м дорівнює 6 Ом, потрібно взяти щоб під час вмикання його в коло з напругою 120 В, сила струму в колі не перевищувала 1,25 А.
I |
U |
R |
20 А |
10В |
|
|
6 В |
15В |
0,6 А |
|
12Ом |
I |
U |
R |
20 А |
10В |
|
|
6 В |
15В |
0,6 А |
|
12Ом |
I |
U |
R |
20 А |
10В |
|
|
6 В |
15В |
0,6 А |
|
12Ом |
R
I
U
q
S
t
ρ
ℓ
A
Тема уроку: Узагальнення знань з теми «Електричний струм. Закон Ома»
Мета уроку: узагальнити й систематизувати навчальний матеріал із вивченої теми; продовжувати формувати в учнів розуміння електричних величин та взаємозв’язків між ними; закріпити поняття сили струму, напруги та опору; формувати вміння розв'язувати задачі, розкривати їх фізичний зміст, пов'язувати із життєвими ситуаціями.
Розвивати вміння розв’язувати задачі, аналізувати процеси, розвивати їх фізичний зміст,розвивати культуру мовлення методом усного опитування учнів та коментування розв’язання задач, інтерес до вивчення фізики;
Виховувати навички самоконтролю та самоаналізу, безпечне поводження з електричним струмом., відчуття гордості за співвітчизників та національної свідомості.
Обладнання: мультимедійний проектор, мобільні пристрої, картки з завданням, амперметр, вольтметр, джерело струму , резистор, з’єднувальні дроти.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизація знань
Структура уроку:
І. Організаційний момент. Емоційне налаштування.( 1 хв.)
ІІ. Мотивація . Оголошення теми та мети уроку (3 хв)
ІІІ. Актуалізація опорних знань. (15 хв.)
ІV. Узагальнення та систематизація знань. (23 хв. )
V.Підсумок уроку. Рефлексія. (2 хв.)
VI. Виставлення оцінок. Завдання додому.(1 хв)
Хід уроку
І . Організаційний момент. Емоційне налаштування
Те, що я чую, я забуваю,
Те, що я бачу і чую,
Я трохи памятаю,
Те, що я чую, бачу і обговорюю,
Я починаю розуміти!
Коли я чую, бачу,
Обговорюю і роблю,
Я набуваю знань і навичок!
ІІ. Мотивація . Оголошення теми та мети уроку.
Доброго дня! Сьогодні на уроці ми повторимо і узагальнимо тему "Електричні явища", підготуємося до контрольної роботи. Але при використанні електричного струму треба знати правила безпечного поводження . Увага на екран! Розгадаємо кроссенс. Нагадую, що слово "кроссенс" означає "перетин смислів" ,ваше завдання - пояснити кроссенс, скласти розповідь - асоціативний ланцюжок, за допомогою взаємозв'язку зображень. Дев'ять зображень розставлені таким чином, що кожна картинка має зв'язок з попередньою і наступною, а центральна об'єднує за змістом відразу декілька. Зв'язки можуть бути як поверхневими, так і глибинними, але в будь-якому випадку це відмінна вправа для розвитку логічного і творчого мислення.
Отже , ми повторили правила користування електричним струмом.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
ІV. Узагальнення та систематизація знань.
Інформаційна хвилинка : Публічне акціонерне товариство "Харківський електротехнічний завод "Укрелектромаш" – провідне підприємство на Україні по проектуванню і виробництву асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором. Маючи більш ніж 70-річний досвід розробки та виробництва, підприємство зарекомендувало себе як надійний партнер, який гарантує конкурентоздатність та високі споживчі властивості виробів.
I |
U |
R |
20 А |
10В |
|
|
6 В |
15В |
0,6 А |
|
12Ом |
Учні з високим та достатнім рівнем досягнень розв’язують задачі у зошиті та на дошці.
1 За скільки хвилин заряд 48 Кл проходить через поперечний переріз алюмінієвої дротини завдовжки 100 м з площею перерізу 0,4 мм2. Якщо напруга між кінцями дротини 2,8 В?
2. Яка напруга між кінцями манганінової дротини. Довжина якої 25 м і площа поперечного перерізу 0,25 мм2, якщо якої за 1 хв через неї проходить заряд 180 Кл?
V. Підведення підсумку уроку. Рефлексія.
Ось і підійшов до кінця наш урок. Кожен з вас в чомусь проявив себе. Підіб'ємо підсумок уроку, закінчивши його фразою: Знання законів електрики дає мені ... (нехай кожен з вас продовжить фразу самостійно). (Учні продовжують фразу на листочках і прикріплюють листок до магнітної дошці. Учитель зачитує кілька фраз і дякує учнів за роботу на уроці.)
Слов’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4
Слов’янської міської ради Донецької області
Конспект уроку
Узагальнення знань з теми «Електричний струм. Закон Ома»
Підготувала учитель фізики:
Ларіна Г.Ю.