НЕРВОВА СИСТЕМА Центральна нервова система представлена нервовою трубкою, що розташована над хордою. Розвивається вона з ектодерми і у хребетних диференціюється на головний і спинний мозок. Прогресивний розвиток головного мозку і здатність до утворення умовних рефлексів забезпечили можливість пристосування цих тварин до змін навколишнього середовища.
Незважаючи на велику різноманітність, представники типу мають ряд істотних ознак. Тип Хордові об'єднує близько 50 тис. видів (з них в Україні — 700), які належать до трьох підтипів: Безчерепні (ланцетники), Покривники (асцидії, вогнетілки) та Черепні, або Хребетні (риби, земноводні, плазуни, птахи, ссавці).
Примітивна будова органів виділення, відсутність парних кінцівок. Характерні риси Безчерепних: повна сегментація тіла; відсутність голови, наявність навколо зябрової порожнини; відсутність центрального органа кровообігу – серця; відсутність головного мозку і високо розвинутих органів чуття; сегментація видільних органів і органів статевої системи
ОРГАНИ ТРАВЛЕННЯ За характером живлення ланцетник є фільтратором. Їжа (зважені у воді дрібні організми) через ротовий отвір надходить до глотки разом з водою. Їжа склеюється слизом у грудки, які потрапляють до кишечника. Вода через зяброві щілини виводиться у навколо зяброву порожнину, а звідти через зяброву пору – назовні. У кишечнику їжа перетравлюється, а поживні речовини всмоктуються.
Подібність ланцетника до безхребетних та хордових тварин. Подібність до безхребетних: - ранніх етапів ембріонального розвитку: зигота, бластула, гаструла. - Розвиток первинної, а потім вторинної порожнини тіла в процесі онтогенезу. - Відсутність головного мозку серця. Справжніх органів чуття, парних кінцівок. - Примітивна будова органів виділення. - Сегментарна будова м’язів. Подібність до хордових: - Внутрішній скелет (хорда). - Трубчаста нервова система. - Замкнена кровоносна система. - Глотка просякнута зябровими щілинами.