Урок-презентація: "Україна на початку Другої світової війни 1939–1941 рр."

Про матеріал

Тема уроку:Україна на початку Другої світової війни 1939–1941 рр.

Мета уроку: охарактеризувати радянсько-німецький Пакт про ненапад 23 серпня 1939 р. і таємний протокол та його вплив на західноукраїнські землі; проаналізувати етапи приєднання до УРСР західноукраїнських земель та їх радянізацію; формувати в учнів уміння аналізувати, систематизувати й узагальнювати історичні документи та матеріали, використовувати карту, як джерело інформації про основні воєнні дії на території України в період Другої світової війни; виховувати учнів у дусі патріотизму та толерантного ставлення до інших народів.

Перегляд файлу

Тема уроку:Україна на початку Другої світової війни 1939–1941 рр.

 Мета уроку: охарактеризувати радянсько-німецький Пакт про ненапад 23 серпня 1939 р. і таємний протокол та його вплив на  західноукраїнські землі; проаналізувати етапи  приєднання до УРСР західноукраїнських земель та їх радянізацію; формувати в учнів уміння аналізувати, систематизувати й узагальнювати історичні документи та матеріали, використовувати карту як джерело інформації про основні воєнні дії на території України в період Другої світової війни; виховувати учнів у дусі патріотизму,та толерантного  ставлення до інших народів.

Основні поняття і терміни : пакт Ріббентропа-Молотова,  «визвольний похід», Договір про дружбу і державний кордон, радянізація

Основні дати і події:23серпня 1939р-пакт Ріббентропа –Молотова;

                                     1 вересня 1939 р. -початок Другої світової війни;

                                     17 вересня 1939 р. -початок “визвольного походу” Червоної армії;

                                     28 вересня 1939 р. - Договір про дружбу і кордон між СРСР і 

                                      Німеччиною;

Особистості в історії:

Обладнання:підручник ,мультимедійний проектор та презентація «Україна на початку Другої світової війни 1939–1941 рр. стінна карта «Україна в роки Другої світової війни.», атласи

 Тип уроку: урок вивчення нових знань.

 Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ.Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

    Фронтальне опитування

- До складу яких держав входили українські землі напередодні Другої світової війни?

-Які українські землі входили до складу Польщі?

-Яку політику проводила Польща на українських землях?

 

ІІІ.Оголошення теми мети та завдань уроку.

                 План уроку (сл.2)

1. «Українське питання» напередодні та початку  Другої світової війни.

2.Радянсько-німецький договір про ненапад та його  вплив на західноукраїнські землі.

3. «Визвольний похід» Червоної армії на західноукраїнські   землі.

 4.Входження до складу УРСР Північної Буковини та придунайських українських земель.

5.Початок радянізації західних областей України. 

 

ІV.Вивчення нового матеріалу

        Розповідь вчителя з елементами бесіди (сл.3)

1. «Українське питання» напередодні та початку  Другої світової війни

-Що на вашу думку означає термін «Українське питання»?

-Які держави ,на вашу думку могли мати свої інтереси щодо українських земель?  Відповідь аргументуйте?

                 Робота з таблицею «Інтереси держав щодо західноукраїнських земель»(сл.4)

 

2.Радянсько-німецький договір про ненапад та його  вплив на західноукраїнські землі.

        Робота з історичними  джерелами.(Договір про ненапад,таємний протокол)(сл.5)

              Підведення підсумків за допомогою таблиці(сл.6)

3. «Визвольний похід» Червоної армії на західноукраїнські   землі.

        Робота з картою.(сл.7)та розповідь вчителя.(сл.8

4.Входження до складу УРСР Північної Буковини та придунайських українських земель.

    Самостійна робота учнів з підручником.(сл.9)

-Як відбувалося включення    Північної Буковини та придунайських українських земель?

-Коли  Північної Буковина та придунайські українські земелі ввійшли до складу УРСР ?

 

5.Початок радянізації західних областей України. 

    Бесіда з учніми аналізуючи схему.(сл.10)

   Заповнення учнями таблиці(сл.11)

V.Закріплення вивченого матеріалу.

-Що відбулося 23серпня 1939р?

- Поясніть термін «Пакт  Реббінтропа-Молотова».

-Чи сприяло підписання Пакту розвязанню Другої світової війни?

-Яке відношення радянсько-німецького пакту до західноукраїнських земель?

-Чи різняться між собою кордони за Пактом  Ріббентропа –Молотова та Договором про дружбу і кордон.

-Поясніть значення терміну «Визвольний похід».Чи визволяла Червона армія населення західної України?

-Що означає термін «радянізація»? Які складові політики радянізації?

 

VІ.Підсумок уроку.

VІІ.Домашнє завдання. (сл.12)

 

docx
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Струкевич О.К., Романюк І.М., Дровозюк С.І.)
Додано
21 серпня 2018
Переглядів
4422
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку