Тема. Урок – казка. Порівняння чисел у межах 8.
Мета: формування ключових компетентностей:
• вміння вчитися (організовувати своє робоче місце; орієнтуватися у часі та берегти його; планувати свої дії; доводити роботу до кінця);
• громадянської компетентності (знання своїх прав і обов’язків);
• здоров’язбережувальної (дбайливе ставлення до свого здоров’я);
• соціальної (продуктивно співпрацювати з різними партнерами в класі, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими) ;
• формування предметних компетентностей:
• навчальна: удосконалювати вміння виконувати обчислювальні операції в межах 8;
• розвиваюча: розвивати математичне мовлення, логічне мислення, пам'ять, увагу;
• виховна: сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати культуру оформлення письмових робіт, інтерес до навчання, прагнення допомогти іншим.
Обладнання: презентація, опорні таблиці, сюжетні малюнки, картки, геометричний матеріал.
Перебіг уроку
Організація класу
- Пролунав і стих дзвінок,
всіх покликав на урок,
тож і ми часу не гаєм, а урок розпочинаємо. (Слайд 1)
Наше сонечко вже встало давно,
посміхнулось у вікно, на урок час поспішати
в Країну казок вирушати. (Слайд 2)
- Сьогодні нам прийшло смс повідомлення від героїв однієї казки, а від кого ви дізнаєтесь….
«Добрий день! Ми гноми - друзі Білосніжки. Пишемо Вам із чарівної країни Математики. У нас трапилася біда. Зла чаклунка розізлилася, що ми міцно дружимо з Білосніжкою, тому вона викрала її та заховала у своєму замку. Допоможіть нам виконати всі завдання та дістатися до замку чаклунки. Допоможемо гномам? Тож вирушаймо.
- Скільки туфельок загубила Попелюшка? (1)
- Скільки хвостів у двох котів? (2)
- Скільки сторін у квадрата?(4)
- Скільки кольорів у веселки? (7)
- Пригадайте, які гноми допомогли нам вивчити основні кольори?
(Червоний, жовтий, синій)
- Скільки яблук можна зірвати на ялинці?(0)
- Скільки днів у тижні? (7)
- Сім гномиків вишикувались для гри. Білосніжка покликала третього та першого. Скільки гравців залишилося у шерензі. (5)
3. Гном Ворчун пропонує записати математичний диктант 6, 8, 5, 7, 3, 4
- Телесик зловив 1 карасика і 5 щучок. Скільки всього рибин?
- У понеділок Курочка Ряба знесла 5 яєчок, а у вівторок 3. Скільки разом за два дні? (8)
- Колобок співав Лисичці у ліве вушко 3 рази пісеньку а у праве 2 рази. Скільки всього раз він співав пісеньку?( 5)
- Дід бив по золотому яйцю 4 рази, а баба 3. Скільки разом ? (7)
- У кошику в Червоної шапочки було 5 пиріжків з вишнями. 2 пиріжки вона дала лісникові. Скільки пиріжків залишилося?
- Щоб спекти Колобка бабуся взяла 5 яєць, але одне вона розбила. Скільки яєць залишилося для тіста? (4)
4. Гном Соня просить допомогти порівняти вирази. Він дуже сонний і самостійно не може впоратися.
Зайчики у вирази сіли і собою знаки закрили. (Слайд)
5. Гномик – Веселун щось собі під ніс наспівує.
Ми з вами гарно потрудились,
І, мабуть, трохи притомились.
Тепер настав час відпочинку
Ми проведем фізкультхвилинку
Фізкультхилинка (Гра «Ой»)
- Сьогодні середа?
- На вулиці весна?
- Після зими йде осінь
- Тиждень має 7 днів?
- У класі 3 вікна?
- Телевізор трикутної форми?
- Після ранку настає ніч?
- 3 і 2 це 5?
6. Гном Тихоня не може впоратися з цеглинками. Гра «Мовчанка» з цеглинками
7. Гном Док просить перевірити вирази і виправити помилки.
Якщо правильна відповідь обведіть число зеленим олівцем, якщо неправильна – червоним.
- Скільки людей тягнуло ріпку? 3
- Скільки було козенят у мами кози? 7
- Пвіник знайшов 3 зернятка, а курочка 2
- Півник зліпив 5 пиріжків з капустою і 7 з сиром
- Пір’ячко скинули 5 білих качечок і 3 сірих
- Пан Коцький на обід зїв 7 рибин, а лисичка 2, скільки разом?
- У рукавичці було 3 звірят прибігло ще 3. Скільки стало?
- Коза принесла своїм козенятам на обід 5 кг капусти і 3 кг моркви.
- Ось ми виконали завдання гномів і допомогли їм визволити Білосніжку.
А казка, діти, справжнє диво, там подвиги й пригоди є.
Вона кінчається щасливо, там місце кожному своє.
І мудрість в ній перемагає, і щедрість, і любов свята
Хай кожен з вас запам’ятає, що править світом - доброта.
- Гномики з Білосніжкою поверталися додому і почули мелодію сопілки. То була непроста сопілка, ми про неї прочитаємо і більше дізнаємося.
(Робота з текстом)
- Часто кінцевими словами казочки є приказка: «Вам казочка, а мені бубликів в’язочка». Але зважаючи на вашу сумлінну працю на уроці, скажу інакше: «Мені казочка, а вам – цукерок вазочка».