Кейс-урок
Тема. Як територія може стати домівкою?
Мета:розширити і закріпити знання учнів про територію та тварин і рослин,що її заселяють;з,ясувати знання особистого простору,значення тварин і рослин у житті людини;розвивати мовлення,мислення,уміння критично мислити,обчислювати вирази;виховувати шанобливе ставлення до природи та любов до праці,товариськість.
Розгортки кейсу:
Обладнання:навчальний кейс,презентація,предметні картки,предметні малюнки,обладнання для трудового навчання,кольорові олівці.
Хід заняття
І.Організаційний момент.
Ранкове коло,перегляд казки »Рукавичка».
ІІ. Визначення теми і мети заняття.
Тема сьогоднішнього заняття »Як територія може стати домівкою?»Наше заняття буде складатися з чотирьох розгорток різних предметів(погляньте на дошку)це:українська мова,математика,я досліджую світ і мистецтво,а це означає ,що ми будемо виконувати завдання з різних предметів.
Розкриття вмісту кейсів
На занятті ви дізнаєтеся:
1.Чи можна за описом впізнати тварину?
2.Де чия територія?
3.Яку їжу полюбляють тварини?
4.Хто з ким дружить?
Вправа очікування.
Сьогодні ми працюємо за девізом,який у нас а екрані.»Добре в світі жити,де вміють дружити.»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-А тепер давайте подумаємо:Чи були дружні герої казки?Як почували себе звірята у рукавичці?Чи потрібна тваринам особиста територія?
Створення проблемної ситуації.
Бесіда.-Спробуймо себе умовно уявити на території лісу,де теж є казкова рукавичка у якій живуть звірята,яким теж дуже тісно і давайте станемо їхніми друзями і допоможемо їм знайти свою територію. Ви згідні?Щоб допомагати їм,ми повинні виконати ряд завдань.
Ви будете працювати у групах,тож давайте пригадаємо правила роботи у групі. За кожне виконане завдання будете отримувати шаблон, який вам знадобиться для останнього завдання.
ІV.Робота над темою заняття.
А тепер переходимо до наших завдань.
Вправа «Асоціативний кущ»
Завдання:прочитати текст і написати назву тварини.
1.Це хижий і хитрий звір. Має руду шерсть і рудий хвіст. Харчується мишами і зайцями. Є героєм багатьох казок. Це….
2.Це велика тварина. У нього коричневий колір шуби. Зимою лягає у сплячку. Харчується листям,корінням росин та м,ясом. Це….
3.Ця тварина невеличка. Має довгий і пухнастий хвіст. Стрибає з гілки на гілку. Ласує грибами і шишками. Це….
4.Полохливий,сіренький,а взимку біленький. Має довгі вуха і куций хвіст. Полюбляє капусту і моркву. Це….
5.Невелика лісова тваринка. Його тіло вкрите колючими голками. Коли хочуть його з,їсти він згортається у клубок. Харчується мишами. Це….
- Молодці,ви справилися з завданням і впізнали звірів нашої рукавички.
Давайте відпочинемо.
Руханка для очей.
1 група
Відповідь: 28, 40, 55, 60
Н О Р А
20+8= 35+20=
50-10= 90-30=
2 група
Відповідь: 37, 40, 55, 60, 80
Д У П Л О
30+7= 25+30=
60-20= 100-40=
60+20=
3 група
Відповідь:45, 50, 65, 70, 90,75
Б А Р Л І Г
40+5= 45+20=
70-20= 90-20=
60+30= 70 +5=
4 група
Відповідь:34, 50, 55, 70, 80
К У Щ И К
30+4= 40+15=
80-30= 90-20=
60+20=
5 група
Відповідь: 56, 60, 75, 90
Н О Р А
50+6= 60+15=
90-30= 100-10=
Руханка «У країні казочок».
Мистецтво »Хто з ким дружить?»
V. Підсумок заняття. Рефлексія.