Урок-презентація "Західна Україна в період повоєнної відбудови."

Про матеріал

Тема уроку " Західна Україна в період повоєнної відбудови" Мета уроку:Охарактеризувати процес радянізації західноукраїнських земель

Проаналізувати особливості героїчної боротьбиОУН і УПА в повоєнний період .

Дати оцінку Львівському собору та операції «Вісла» ,та їх наслідкам
Перегляд файлу

Тема уроку:Західна Україна в період повоєнної відбудови.

Мета уроку:Ознайомити учнів з особливостями процесу відбудови на західноукраїнських

                        землях.

                       Охарактеризувати процес радянізації західноукраїнських земель та

 порівняти його з аналогічним процесом ,що відбувався в Наддніпрянській

                       Україні в 20-30-х рр..

                        Проаналізувати  особливості  героїчної боротьби

                        ОУН і УПА в повоєнний період .

                        Дати оцінку Львівському собору та операції «Вісла» ,та їх  наслідкам.

                        Розвивати в учнів вміння аналізувати  історичні події та їх наслідки ,

                        встановлювати причинно-наслідкові звязки ; давати критичну оцінку

                        процесам і явищам які відбуваються в суспільстві.

 Виховувати інтерес до історії рідного народу.

 

Основні дати і події:  Березень1946р-Львівський собор УГКЦ.

                                       Квітень 1947 р. – операція «Вісла»

                                      Березень 1950 р. – загибель Р. Шухевича

                                                    1954р-припинення боротьби ОУН,УПА

Основні терміни і поняття: радянізація ,операція «Вісла»,  Львівський собор.

Історичні особистості: Р.Шухевич,  Г.Костельник, Й.Сліпий.

Обладнання: підручник «Історія України (Струкевич, Романюк, Дровозюк) 11 клас,

                        мультимедійний проектор,

 

Тип уроку: урок  вивчення нових знань

                                    Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ . Актуалізація опорних знань учнів

     Фронтальне опитування

-Коли були звільнені західноукраїнські землі від окупантів?

-Внаслідок яких військових операцій відбулося звільнення українських земель ?

-Як змінилась територія УРСР в повоєнний період в порівнянні з довоєнним?

-Які першочергові завдання плану відбудови УРСР?

-Назвіть особливості відбудови в УРСР.

 

ІІІ. Підведення підсумків опитування

IV.Оголошення теми мети і завдань уроку(сл.1)

                          План уроку

1.Радянізація  та відбудова західноукраїнських земель.

2.Боротьба ОУН -УПА та її припинення.

3.Львівський собор та його наслідки

4.Операція «Вісла»

 

V. Вивчення нового матеріалу

Робота з термінами та поняттями: радянізація, націоналізація, «культурна революція»

 (учні пригадують знання отримані в10кл.)

 

-В яких західноукраїнських землях радянізацію відновлюють ,а в яких вона запроваджується вперше?

-Які основні складові радянізації?

(Учні називають складові )

Розповідь вчителя з використанням таблиці (сл.2)

«РАДЯНІЗАЦІЯ  ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ»

СКЛАДОВІ РАДЯНІЗАЦІЇ

ОСОБЛИВОСТІ

Ліквідація місцевих органів влади ;

створення радянських органів

У ЦК КПУ створено спеціальний відділ

  у справах західних областей

Експропріація маєтків польських землевласників та перерозподіл землі між селянами;

колективізація

Відбувалась колективізація примусово, супроводжувалась шантажем, висилками

До Сибіру

Націоналізація промисловості

Слабкий економічний потенціал регіону

(4%населення зайняте в промисловості)

Індустріалізація

Розвиток регіону визнано пріоритетний.

Значно вищі темпи промислового розвитку регіону порівняно з ін. землями

Введення радянського законодавства

 

Культурна революція

Українізація ,а згодом русифікація;

безплатна освіта та медицина ..

Репресії та депортації незгідних з існуючим

режимом

Тиск ,залякування  боротьба з «ворогами

радянської  влади»

Тиск на церкву(атеїзм)

Ліквідація УГКЦ

  Використовуючи дані таблиці учні  відповідають на  питання

-Які з заходів радянської влади населення сприймало  позитивно ,а які негативно?

 

Самостійна робота учнів з підручником в ході якої учні заповнюють таблицю: (сл.3)

                                 1В-колективізація  на західноукраїнських землях

                                 2В-індустріалізація на західноукраїнських землях

 

Політика

 

Пит.для х-ки

 

Колективізація

 

Індустріалізація

Мета

 

 

Особливості

 

 

Наслідки

 

 

Аналіз самостійної роботи учнів ,доповнення таблиці

2.Боротьба ОУН ,УПА та її припинення

Перегляд презентації. (сл.)4https://www.youtube.com/watch?v=snNqIX3zT

Обговорення  презентації.

-Чи припинилася війна ОУН-УПА після звільнення українських земель від німецьких окупантів? Відповідь обґрунтуйте.

-Хто очолював УПА ? Хто був його наступником?

-До якого періоду тривала війна УПА?

-Чи мала шанс УПА на перемогу?

Робота  «історичні постаті»  Р.Шухевич(сл.5);  Й.Сліпий(сл.6)

3.Львівський собор та його наслідки

Розповідь вчителя з записом основних тез

Причини ліквідації УГКЦ:

- усунути влив Заходу на території УРСР;

-підірвати духовні основи українства на західноукраїнських землях;

-підірвати основу національно-визвольного руху.

 

4.Операція «Вісла»

Перегляд презентації.

(сл.)7 https://www.youtube.com/watch?v=NvXE2dRFufg

-Назвіть території на яких проводилась операція «Вісла».

-Які основні причини проведення операції «Вісла»?

-Які її наслідки?

 

VІІ.ПІДСУМКИ УРОКУ.

 

VIIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

 

docx
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Струкевич О.К., Романюк І.М., Дровозюк С.І.)
Додано
5 липня 2018
Переглядів
3736
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку