Даний урок допоможе учителю НУШ в цікавій формі ознайомити дітей з новою буквою к «ка», її звуковим значенням; вчити правильно вимовляти звук [к] під час читання в складах і словах. Урок розроблений до підручника Катерини Пономарьової.
Урок з української мови (навчання грамоти) у 1 класі
Автор: Зінченко Вікторія Петрівна, учитель початкових класів, Піщанський НВК Харківської області
Анотація:
Даний урок допоможе учителю НУШ в цікавій формі ознайомити дітей з новою буквою к «ка», її звуковим значенням; вчити правильно вимовляти звук [к] під час читання в складах і словах. Урок розроблений до підручника Катерини Пономарьової.
Тема. Звук [к]. Мала буква к. Читання слів і речень з вивченими літерами.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з друкованою малою буквою «ка», навчити її друкувати; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання; закріпити знання дітей про театральне мистецтво, збагачувати словник дітей словами-назвами професій та театральними термінами;
розвивальна: розвивати логічне і креативне мислення; розвивати вміння аналізувати прослуханий текст;
виховна: сприяти дотриманню правил поведінки у театрі; виховувати взаємоповагу, командну роботу
Очікуваний результат:
Обладнання: набори «лего-цеглинок», презентація слайдів, малюнки, фішки для звукових моделей
Хід уроку
І. Організація класу
Створення позитивного психологічного клімату класу.
-Давайте посміхнемось один одному й покажемо, що у нас гарний настрій. І з цим гарним настроєм ми почнемо наш урок.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Бесіда
-Ви пам’ятаєте, що тема нашого тижня «Театр», тому давайте пригадаємо деякі правила театрального етикету.
-Чи можна запізнюватись до початку вистави?
-Розгортувати і їсти цукерки, голосно розмовляти один з одним під час вистави?
-Для того, щоб потрапити на виставу, ми повинні купити що? …(квиток)
Складання звукової моделі слова квиток
-Що ви можете сказати про перший і останній звук у слові квиток?
ІІІ. Оголошення теми
Звук [к] ми будемо вивчати
Його згадаємо не раз.
І букву, що його позначає,
Запам’ятає увесь клас.
Також читати будем, друзі,
Склади, слова, цікавий текст.
І скоромовку вивчим дружно,
Й моделі слів складемо теж.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення з новим звуком
1) Виділення звука [к]
Ходить квочка коло кілочка
Водить діток коло квіток
2) Вивчення скоромовки (з елементами ейдетики) (малюнок)
2. Ознайомлення з новою буквою
1) Розгляд букви. Слайд 1.
Аналіз її графічної будови. Добір предметів з навколишнього середовища, схожих на букву к («ка») Слайд 2.
Буква «К», буква «К»,
Ой, яка вона швидка!
Наче клоун,
Знявши руку,
Витинає гопака.
2) Робота в парах
Викладання букви к з лего-цеглинок
3) Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати і розміщувати зошит під час письма
4) Написання друкованої букви к
5) Визначення місця букви к в словах (підручник с. 70)
3. Фізкультхвилинка
На арену клоун вийшов
Чули ви про нього всі?
Він вклонився, посміхнувся,
Потягнувся, обернувся.
Трохи сів, потім підвівся,
Головою похитав.
Ми заплескали в долоні – бо цей клоун всім відомий.
4. Хвилинка-цікавинка
-Діти, а хто такий клоун? (артист, актор)
-А ви знаєте, хто ще працює в театрі? Хто головний у театрі?
(Режисер, художник, костюмер, гример) Слайд 3, 4, 5, 6
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в групах.
Викладення звукових моделей слів
1 група – актор
2 група – костюм
3 група – каса
4 група – клоун
5 група – маска
2. Робота з букварем (с.70)
1) Прочитай завдання Читалочки
2) Слухання і аналіз тексту
VІ. Підсумок уроку
-З якими новим звуком ви ознайомилися на уроці?
-Назвіть букву, якою він позначається на письмі.
-Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.
VІІ. Рефлексія
Показати як попрацювали (за допомогою лего-цеглинок)
1 смайл – червоний колір – знаю та можу навчити інших
2 смайл – зелений колір – знаю
3 смайл – жовтий колір– сумніваюсь, що знаю
Слайд 7