Урок "При сонцi тепло, а біля матерi добре. В. Гринько « Мама ». Леся Українка « На зеленому горбочку ».

Про матеріал

Лiтературне читання

Клас: 2

Тема: При сонцi тепло, а біля матерi добре. В. Гринько « Мама ». Леся Українка « На зеленому горбочку ».

Мета: продовжувати роботу над виразним читанням; вчити будувати повну вiдповiдь на запитання вчителя; розвивати мовлення учнів, пам'ять, логічне мислення; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати почуття любовi до матерi, шанобливе ставлення до природи.

Обладнання: портрет Лесi Українки, предметнi малюнки.

Хід уроку

Ι. Органiзацiйний момент

Продзвенiв уже дзвінок,

Починаємо урок.

ΙΙ. Мовна розминка

1.Гра « Назви спільний звук»

( Слова - на дошці )

Мама, мак, мiсто, рама, сом, марка.

Молоко, морозиво, комір, омар, волосся.

Рiдний, народ, родина, брат.

(Учнi називають спільний звук, дають йому характеристику, визначають, якою буквою він позначається на письмі ).

2.Розгадування кросворду.

- У клітинках – назви людей. Ким є для вас ці люди, дізнаєтесь, розгадавши кросворд.

1) Донька моєї мами – то моя…( сестра ).

2) Найбiльше в нашiй хатi свято, коли приходить з роботи…( тато ).

3) Своїх онуків розуму навчає старенький…( дідусь ).

4) Найбiльше пестять та голублять своїх дітей…( мами ).

5) Батькам на втiху росте здоровий їхнiй …( син ).

6) Твою матусю донечкою кличе твоя…( бабуся ).

- Прочитайте слово у видiлених клітинках ( родина).

- Доберiть до нього слово, близьке за значенням.

3.Вправа на розширення кута зору. Робота в парах

( Слова на картках: матуся, братик, бабуся, сусід, тітка, татусь)

- Назвiть зайве слово. Пояснiть свiй вибiр.

ΙΙΙ. Повідомлення теми та мети уроку

ΙV. Вивчення нового матерiалу

1.Бесiда

- Як ви вважаєте, хто є найдорожчою людиною в усьому свiтi для кожного з вас?

- Так, це мама – найдорожча, найрiднiша, найласкавiша, найдобрiша, яка на весь свiт одна-єдина i вибирати її не можна, як Батькiвщину. Скiльки б вам не було років – 7 чи 40 – завжди потрібна мама, її погляд. Чим більше ви любите свою матусю, тим радісніше життя. У своїх радощах та тривогах ми звертаємось до мами. Материнська ласка грiє нас до самої старостi.

2.Робота над віршем « Мама» В. Гринько

1) Читання вчителем

- Послухайте вірш та скажiть, яке перше слово вимовляють діти?

2) Мовчазне читання учнями

- Якими словами ви можете звертатись до мами?

- Як називаються ці слова?

3) Виразне читання ( кілька учнів)

3.Робота над розвитком мовлення

- Заплющiть очі, пригадайте свою матусю, її голос. Вiдкрийте очі.

- Якого кольору очі у вашої мами?

- А якi у неї руки?

- Складiть речення про свою неньку, використовуючи видiленi слова у вiршi.

Фiзкультхвилинка

4.Робота над віршем « На зеленому горбочку» Л. Українки

1) Бесiда про життя та творчість поетеси

- Хто зображений на портретi?

- Де народилася Л. Українка?

- Коли видала першу збірку віршів?

- Яке її справжнє iм'я?

- Ми знаємо, що Леся Українка багато віршів присвятила описам природи рідного краю. Одним з таких віршів є вірш « На зеленому горбочку».

2) Читання вчителем

- Про що йдеться у вiршi?

- Де була хатинка?

3) Читання «ланцюжком»

- Назвiть слова у вiршi, якi римуються? Як називаються ці слова?

4) Вибiркове читання

- З чим автор порівнює хатинку?

- З чим поетеса порівнює сонце?

- Як Л. Українка описує мiсце, де стоїть хатинка?

- До яких рядків художник намалював iлюстрацiю?

Фiзкультхвилинка

5) Конкурс « Кращий читач»

6) Бесiда

- Над яким віршем ми щойно працювали? Хто автор?

- З якими почуттями поетеса говорить про хатинку? Чи любить вона природу свого краю? З яких слів ми це зрозумiли?

- Як ми повиннi ставитись до природи нашого рідного краю?

V. Пiдсумок уроку

- З якими вiршами ви познайомились на уроцi?

- Хто написав ці вiршi?

- Прочитайте ще раз тему уроку. Як розумiєте ці слова? Чи згоднi ви з ними? Пояснiть свою думку.

Перегляд файлу

Лiтературне читання

Клас: 2

Тема: При сонцi тепло, а біля матерi добре. В. Гринько « Мама ». Леся      Українка « На зеленому горбочку ».

Мета: продовжувати роботу над виразним читанням; вчити будувати повну вiдповiдь на запитання вчителя; розвивати мовлення учнів, пам'ять, логічне мислення; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати почуття любовi до матерi, шанобливе ставлення до природи.

Обладнання: портрет Лесi Українки, предметнi малюнки.

Хід уроку

Ι. Органiзацiйний момент

Продзвенiв уже дзвінок,

Починаємо урок.

ΙΙ. Мовна розминка

1.Гра « Назви спільний звук»

( Слова -  на дошці )

Мама, мак, мiсто, рама, сом, марка.

Молоко, морозиво, комір, омар, волосся.

Рiдний, народ, родина, брат.

(Учнi називають спільний звук, дають йому характеристику, визначають, якою буквою він позначається на письмі ).

2.Розгадування кросворду.

- У клітинках – назви людей. Ким є для вас ці люди, дізнаєтесь, розгадавши кросворд.

1) Донька моєї мами – то моя…( сестра ).

2) Найбiльше в нашiй хатi  свято, коли приходить з роботи…( тато ).

3) Своїх онуків розуму навчає старенький…( дідусь ).

4) Найбiльше пестять та голублять своїх дітей…( мами ).

5) Батькам на втiху росте здоровий їхнiй …( син ).

6) Твою матусю донечкою кличе твоя…( бабуся ).

- Прочитайте слово у видiлених клітинках ( родина).

- Доберiть до нього слово, близьке за значенням.

3.Вправа на розширення кута зору. Робота в парах

( Слова на картках: матуся, братик, бабуся, сусід, тітка, татусь)

- Назвiть зайве слово. Пояснiть свiй вибiр.

ΙΙΙ. Повідомлення теми та мети уроку

ΙV. Вивчення нового матерiалу

1.Бесiда

- Як ви вважаєте, хто є найдорожчою людиною в усьому свiтi для кожного з вас?

- Так, це мама – найдорожча, найрiднiша, найласкавiша, найдобрiша, яка на весь свiт одна-єдина i вибирати її не можна, як Батькiвщину. Скiльки б вам не було років – 7 чи 40 – завжди потрібна мама, її погляд. Чим більше ви любите свою матусю, тим радісніше життя. У своїх радощах та тривогах ми звертаємось до мами. Материнська ласка грiє нас до самої старостi.

2.Робота над віршем « Мама» В. Гринько

1) Читання вчителем

- Послухайте вірш та скажiть, яке перше слово вимовляють діти?

2) Мовчазне читання учнями

- Якими словами ви можете звертатись до мами?

- Як називаються ці слова?

3) Виразне читання ( кілька учнів)

3.Робота над розвитком мовлення

- Заплющiть очі, пригадайте свою матусю, її голос. Вiдкрийте очі.

- Якого кольору очі у вашої мами?

- А якi у неї руки?

- Складiть речення про свою неньку, використовуючи видiленi слова у вiршi.

Фiзкультхвилинка

4.Робота над віршем « На зеленому горбочку» Л. Українки

1) Бесiда про життя та творчість поетеси

- Хто зображений на портретi?

- Де народилася Л. Українка?

- Коли видала першу збірку віршів?

- Яке її справжнє iм'я?

- Ми знаємо, що Леся Українка багато віршів присвятила описам природи рідного краю. Одним з таких віршів є вірш « На зеленому горбочку».

2) Читання вчителем

- Про що йдеться у вiршi?

- Де була хатинка?

3) Читання «ланцюжком»

- Назвiть слова у вiршi, якi римуються? Як називаються ці слова?

4) Вибiркове читання

- З чим автор порівнює хатинку?

- З чим поетеса порівнює сонце?

- Як Л. Українка описує мiсце, де стоїть хатинка?

- До яких рядків художник намалював iлюстрацiю?

Фiзкультхвилинка

5) Конкурс « Кращий читач»

6) Бесiда

- Над яким віршем ми щойно працювали? Хто автор?

- З якими почуттями поетеса говорить про хатинку? Чи любить вона природу свого краю? З яких слів ми це зрозумiли?

- Як ми повиннi ставитись до природи нашого рідного краю?

V. Пiдсумок уроку

- З якими вiршами ви познайомились на уроцi?

- Хто написав ці вiршi?

- Прочитайте ще раз тему уроку. Як розумiєте ці слова? Чи згоднi ви з ними? Пояснiть свою думку.

 

docx
Додано
13 серпня 2018
Переглядів
1702
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку