Урок "Прикраси в'язані гачком"

Про матеріал

Урок з теми "Вироби в'язані гачком". Розробка уроку для 7 класу. Тип уроку: формування вмінь та навичок.
Мета:
дидактична: сформувати вміння в'язати окремі елементи гачком та виготовлення з них прикрас, продовжити формування навичок працювати за схемою;
виховна: виховувати працелюбність, посидючість, старанність, охайність, обережність, любов до праці, до мистецтва, повагу до національної культури;
розвиваюча: розвивати творчі здібності учнів, координацію рухів, окомір.


Перегляд файлу

Тема: Прикраси, в’язані гачком. Виготовлення сережок за зразком.

Мета:

  • дидактична: сформувати вміння в’язати окремі елементи гачком та виготовлення з них прикрас, продовжити формування навичок працювати за схемою;
  • виховна: виховувати працелюбність, посидючість, старанність, охайність, обережність, любов до праці, до мистецтва, повагу до національної культури;
  • розвиваюча: розвивати творчі здібності учнів, координацію рухів, окомір.

Тип уроку: формування вмінь та навичок..

Наочність: малюнки сережок, в’язаних гачком; схеми мотивів, інструкційні картки, натуральні зразки виробів.

Інструменти та матеріали: гачок, нитки, ножиці.

Структура уроку:

1. Організаційний момент……………………………………….…2 хв.

2. Актуалізація опорних знань…………………………………….5 хв.

3. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів……………...5 хв.

4. Практична робота……………………………………………….28 хв.

5. Підведення підсумків уроку ……………………………….…....3 хв.

6. Домашнє завдання…………………………………………..…....2 хв.

 

 

Хід уроку

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

На початку уроку вчителю необхідно привітатись, перевірити присутніх, призначити чергових.

2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

Повторення раніше вивченого матеріалу перевіряється за допомогою кросворду. Додаток № 1

 

 

 

1м

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

е

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2о

р

н

а

м

е

н

т

 

 

 

 

 

 

 

е

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3в

 

ж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

я

 

и

 

5н

 

 

 

 

 

 

 

 

 

з

 

в

 

и

 

 

7п

 

 

 

 

 

4р

а

п

о

р

т

 

 

р

 

 

 

 

 

 

н

 

 

 

к

 

 

и

 

 

 

 

 

 

н

 

 

6г

а

ч

о

к

 

 

 

 

 

 

я

 

 

 

 

 

 

р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8п

р

я

ж

а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

и

 

 

 

 

 

 

 

 


По горизонталі:

2.Візерунок, побудований на ритмічному повторенні різноманітних малюнків.

4.Малюнок, який постійно повторюється.

6.Інструмент для рукоділля, призначення якого полягає у протягуванні нитки.

8. Безперервна тонка нитка зі скручених  між собою, порівняно коротких,

натуральних або хімічних волокон.

 

По вертикалі:

1.Декоративні елементи з тканини і ниток.

3. Процес виготовлення виробів з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі й

з'єднання петель одна з одною за допомогою нескладних інструментів вручну

(в'язальний гачок , спиці, голка) або на спеціальній машині.

5. Гнучкий, тонкий і довгастий об'єкт, чия довжина в рази перевершує товщину.

7.Предмети, що відіграють функцію естетичного декорування одягу.

Позначення на схемах повторимо за допомогою опитування та малюнків на дошці.

 

3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

На цьому етапі вчитель розповідає про великий різновид в’язаних прикрас.

Жінки полюбляють носити різні прикраси. Хтось любить золото і срібло, а хтось біжутерію. До речі, біжутерію в моду ввела Коко Шанель. Коли вона почала носити дешеві прикраси, її стиль звинувачували в бідності, на що вона відповідала: «Нема нічого безглуздішого, ніж порівнювати простоту з бідністю. Як може костюм, зроблений з кращого матеріалу, з розкішною підкладою, справляти враження бідного, тим паче якщо його носять з прикрасами, які я ввела в моду, всі ті, які прикрашають жінку і дуже недорого коштують». 

IMG_0800 З тих самих часів пріоритетом сучасної моди були прикраси ручної роботи. Дуже часто хочеться, щоб прикраса була унікальною, єдиною у своєму роді. Такою може бути прикраса, зроблена вручну. В'язана біжутерія привертає увагу, і якщо виконана якісно, обов’язково виглядатиме дуже виграшно. Схем і описів в мережі інтернет безліч. Це можуть бути буси, браслети, сережки, брошки та багато інших прикрас. DSC02248сумка и галстук

Тому тема нашого уроку звучить так :" Прикраси, в’язані гачком. Виготовлення сережок за зразком."

4. ПРАКТИЧНА РОБОТА

а) вступний інструктаж

Сьогодні на уроці ми з вами будемо виготовляли сережки. У результаті маємо отримати ось такий виріб!

images.jpg

 

 

 

Для виготовлення сережок нам необхідно: нитки в’язальні та гачок відповідного номеру, пара швенз, голка, нитки швейні відповідного кольру, ножиці.

Виконувати наш виріб ми будемо за схемою. Додаток № 2

shema1(1).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перед тим як ми розпочнемо роботу потрібно згадати техніку безпеки. Додаток № 3

Правила техніки безпеки при в'язанні гачком

Інструкція по охороні праці при в'язанні гачком

 

I. Загальні вимоги техніки безпеки

1.     В'язальні гачки мають бути добре відшліфовані; зберігати їх слід в спеціальних пеналах.

2.     Під час роботи слід бути уважними і акуратними.

3.     При в'язанні гачком можлива дія на працюючих наступними небезпечними чинниками:

-         проколювання пальців рук гострим гачком;

-         поразка очей і інших частин тіла осколками гачка, що зламався;

-         травмування поруч сидячої людини;

-         зниження гостроти зору, викликане поганим освітленням.

4.     При нещасному випадку потерпілий або очевидець нещасного випадку зобов'язаний повідомити вчителя.

II. Вимоги безпеки перед початком роботи

1.     Прибрати волосся під косинку.

2.     Організувати своє робоче місце так, щоб освітлення було достатнім. Світло повинне падати на робочу поверхню спереду або ліворуч.

3.     Ножиці повинні лежати із зімкнутими лезами, передавати їх слід кільцями вперед.

III. Вимоги безпеки під час роботи

1.     В'язальні гачки використати тільки за призначенням.

2.     Не можна робити різких рухів рукою з гачком  у напрямі поруч сидячої людини.

3.     Стежити за правильною організацією робочого місця, не ходити по кабінету з відкритим гачком.

4.     Стежити за правильним положенням рук і посадкою під час роботи.

IV. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

1.     При поганому самопочутті повідомити учителя.

2.  При отриманні травми надати першу медичну допомогу потерпілому.

V. Вимоги безпеки після закінчення роботи

1.     Після закінчення робіт зняти спецодяг.

2.     Привести робоче місце в порядок.

 

б) поточний інструктаж

На даному етапі уроку вчитель слідкує за роботою учнів і постійно наголошує на дотриманні правил техніки безпеки та санітарії.

в) заключний інструктаж

В ході заключного інструктажу необхідно перевірити якість роботи у кожного учня. Підготувати роботи до проведення конкурсу на кращій виріб. Дати завдання учням підготуватися до захисту своєї роботи. При цьому врахувати як переваги у роботі, так і недоліки.

 

5. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Доцільно виставити оцінки за роботу на уроці згідно до результатів. А собі відмітити, наскільки учні працелюбні, з якою відповідальністю ставляться до праці, як проявили трудову активність і самостійність при вихованні роботи.

 

6.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вив’язати другу сережку та пришити швензу. Це дозволить виявити, наскільки міцні знання сформувались в учнів.

 

 

1

 

docx
Додано
16 травня 2018
Переглядів
932
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку