Тема. Ґрунт. Склад грунту. Практична робота.
Мета: формувати в учнів поняття про ґрунт; розвивати вміння спостерігати, узагальнювати, робити висновки; виховувати допитливість, самостійність, вміння працювати в групі.
Хід уроку.
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Ось і все! Дзвенить дзвінок,
В гості йде до нас урок.
Сядьте зручно! Усміхніться
І на мене подивіться!
(Слайд 1)
(Зеленим кольором читають хлопчики, червоним - дівчатка, а фіолетовим всі разом.)
Природа унікальна, що й казати,
Про це повинен знати всяк.
То ж кожен з нас повинен пам’ятати:
Зламати легко, відновити ж як?
В природі ми лиш часточки малі.
Земля не нам належить — ми Землі!
2.Підсумок фенологічних спостережень(Слайд 2)
Мої помічники ще вранці записали наш календар спостережень. І зараз вони розкажуть нам про свої записи.
Сьогодні __ (день, число, місяць). Зараз надворі панує __ (пора року). День сьогодні _ (стан неба), температура повітря __. Вітер __. Вранці опади __ (які?)
Запитання для всіх.
Як почувають себе рослини? Які зміни відбулися у житті птахів?
Як поводять себе тварини? Розкажіть про працю людей восени.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ(Слайд 3)
— Що таке корисні копалини?
- В яких станах зустрічаються в природі корисні копалини?
— Які види корисних копалин ви знаєте?
- Які корисні копалини становлять найбільшу групу?
- Назвіть приклади горючих корисних копалин.
- Найбільш небезпечний спосіб видобутку твердих корисних копалин
- Розподіліть корисні копалини по групах (паливні, рудні, будівельні) Робота на дошці. Виконують по одному учневі з групи.
Торф, мідна руда, залізна руда, кам’яне вугілля, природний газ, пісок, граніт, глина, нафта.
— Відгадайте кросворд. (Слайд 4)
3. Горюча корисна копалина рослинного походження, утворена протягом тисяч років, бурого кольору. (ТОРФ)
4.. Кам’яне… (ВУГІЛЛЯ)
5. Дорогоцінна гірська порода жовтого кольору. ( ЗОЛОТО)
6. Корисна копалина, виріб з якої ставлять на стіл у кожній хаті?
( ГЛИНА)
Центральне слово – геолог. Хто це ?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ(Слайд 5)
Сьогодні до нас на урок завітала білочка. Вона принесла нам жолудя і хоче . щоб ми з вами виростили дубочок для її майбутнього житла.
Як ви гадаєте куди потрібно кинути жолудь, щоб він проріс і виріс молоденький дубочок. Може у якусь корисну копалину, наприклад у кам’яне вугілля?
Дійсно, щоб виросла рослина потрібна земля.
У тлумачному словнику говориться, що слово земля - багатозначне. Це назва нашої планети, на якій ми живемо. Це суходіл. Землею називають також країну, державу, або велику територію. Ми сьогодні з вами поговоримо про землю нашу годувальницю.
Відгадайте ребус.
Сьогодні ми на уроці дізнаємося з чого складається грунт, його властивість.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Поміркуйте і скажіть,чому говорять, що людство багате не золотом, а землею?
Так вірно. Земля нам дає все, вона наша годувальниця.
Розгляньте малюнок. Ви бачите кільки шарів землі, різних за кольором і товщиною. Верхній шар темного кольору - це ґрунт. (прикріплюю слово у словничок-довідничок на дошці). Під ним залягає світлий шар – пісок. Потім – глина. Ще нижче – каміння.
Отже давайте разом визначимо що таке ґрунт.
Насамперед це який шар землі? Так – верхній, а ще він пухкий. Чи щось росте на ньому. Так – рослини. Чи є він домівкою для тварин? Так . В ньому живуть різні живі організми. А тепер сформулюємо правило.
Ґрунт – це верхній , пухкий , родючий шар землі на якому ростуть рослини і живуть різні живі організми.
Ви помітили, що грунт має темне забарвлення. Це тому, що основна частина грунту - перегній. (прикріплюю слово у словничок-довідничок на дошці) .Опале листя, рештки відмерлих рослин і тварин перегнивають утворюючи перегній. А він темного кольору. Саме перегній містить багато поживних речовин, які необхідні для росту і розвитку рослин.
Як ви думаєте який грунт більш сприятливий для росту рослин світліший, чи темніший?
Звичайно темніший, адже в темному грунті більше перегною, а отже і більше поживних речовин. Такий грунт дуже родючий, його називають чорноземом. (прикріплюю слово у словничок-довідничок на дошці)
Родючість (прикріплюю слово у словничок-довідничок на дошці) грунту – основна його властивість.
А зараз ми за допомогою дослідів визначимо склад грунту.
І висновки цих дослідів будемо фіксувати на дошці.
Дослід 1.
У вас на столах стоять посудинки з водою вкиньте туди грудочки грунту. Що ви побачили? Піднімаються з води бульбашки. Що це? Так це повітря. Отже, робимо висновок , що до складу грунту входить повітря.
( Прикріплюю на дошці у схему )
Дослід 2.
Я заздалегідь приготувала зразок прожареного на вогні грунту.
Вкиньте його у воду і розмішайте. Давайте залишимо цей зразок відстоятися. А ми тим часом проведемо ще один дослід.
Дослід 3.
Візьміть шматочок грунту і промокніть його серветкою. Що ви побачили на серветці? Вона промокла. Отже до складу грунту входить вода.(Прикріплюю на дошці у схему)
Дослід 4.
Нажаль в нас немає необхідних умов для проведення деяких дослідів, тому я вам їх продемонструю.
Коли довго нагрівати ґрунт, то незабаром піде дим і з’являється неприємний запах. Як ви думаєте, про що свідчить цей дослід? Що у грунті є перегній. (Прикріплюю на дошці у схему)
Дослід 5.
У вогнетривку чашку наливаю зі склянки трохи відстояної води і нагрівають її до повного випаровування. На дні чашки залишається трохи білої речовини. Це мінеральні солі. Вони є в ґрунті. Потім розчиняються у воді. Після випаровування води перетворюються на маленькі кристали. Я також приготувала для вас зразки . Розгляньте їх. Отже цей дослід доводить, що у ґрунті є – мінеральні солі. (Прикріплюю на дошці у схему)
А тепер ми повернемося до нашого зразка із 2 досліду. Що ви побачили. (Вода посвітліла , а на дно осіли глина і пісок) Отже у воді є глина і пісок. (Прикріплюю на дошці у схему).
Хвилинка – цікавинка.
Ґрунт утворюється століттями. При густому рослинному покриві й за сприятливих умов для виникнення шару ґрунту завтовшки 1-2 см потрібно близько 500 років. Важливу роль в утворенні ґрунту відіграють дощові черв’яки. Поглинаючи разом з ґрунтом величезну кількість рослинних решток, дощові черв’яки пропускають їх через себе і збагачують грунт поживними речовинами.
От ми і дослідили склад ґрунту.
(Відповіді учнів)
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ(Слайд 11)
1. Гра у групах «Збери і поясни прислів’я»
Яка земля, такий і хліб
Більше землю удобряй, будеш мати урожай
На добрій землі хліб сіють, а на погану – перегній возять
Що потрібно робити, щоб був гарний урожай?
Допоможе словничок-довідничок.
Грунт- це______________________
Грунт з високою родючістю називається___________
Основна властивість - це_____________________
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ(Слайд 13)
Гра «Так» чи «Ні» ( з сигналиками)
— Ґрунт нижній твердий шар землі? (ні)
— У ґрунті темного кольору, значить багато перегною? (так)
— Перегній утворюється з відмерлих решток рослин, тварин? (так)
— Найродючіший ґрунт піщаний? (Ні)
— Основна властивість ґрунту – родючість? (Так)
— Чим більше перегною – тим родючіший ґрунт? (Так)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ(Слайд 14)
Для всіх опрацювати с. 52-55. Провести дослідження складу грунту з свого городу. (ст.55). (пам’ятка додається)
VIII. ОЦІНЮВАННЯ
З чого складається грунт. Охорона грунту.
Мета: за допомогою дослідів ознайомити учнів зі складом грунту; розширити
знання про охорону грунту;
розвивати вміння спостерігати, узагальнювати, спілкуватися між собою;
виховувати допитливість, самостійність, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: презентація, схема «Склад грунту» , таблиця, шматочок грунту,
склянка з водою, зошит.
Тип: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організація класу
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,
До навчання приступаймо.
ІІ. Хвилинка календаря
1. Яке сьогодні число, місяць?
2. Який стан неба?
3. Яка температура повітря?
4. Чи є вітер? Який він?
5. Чи є опади?
6. Які зміни спостерігаються в житті рослин?
7. Які зміни спостерігаються в житті тварин?
8. Яку сезонну роботу виконують люди в місті і селі?
9. Прикмети про зиму:
Кільця довкола місяця - на сніг.
Туман узимку опускається до землі - на відлигу.
Грім узимку - на сильні морози, блискавка - на бурю.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. (Слайди 2-5)
1. Більшість гірських порід є...
2. До горючих корисних копалин належать...
3. Мармур – це ...
Корисні копалини, які горять, виділяючи тепло називаються...
Корисні копалини, з яких виплавляють метали, називаються...
Корисні копалини, які використовуються без переробки, називаються...
ІV. Мотивація пізнавальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку
Розгляньте і розгадайте ребус. Це і буде тема нашого уроку. (Слайд 6)
, , Г Ґ НТ
Тема уроку
Сьогодні на уроці за допомогою дослідів ми дізнаємося, з чого складається
грунт, яке значення він має для всього живого на нашій планеті: рослин,
тварин, людей, та як потрібно охороняти грунт. Ці знання знадобляться вам у
повсякденному житті та при вивченні географії в старших класах.
V. Сприймання нового матеріалу.
1. Розповідь - бесіда з використанням таблиці.
Земля прекрасна і взимку, і влітку, восени і весною. Людина використовує
родючі землі для вирощування рослин. Подивіться на таблицю. Які шари
земної поверхні ви бачите?
- Яких вони кольорів?
- Якого кольору верхній шар?
- Другий шар?
- Якого кольору 3 шар?
- Так, теж світлого. Це шар глини. А що ви бачите ще нижче?
- У якому шарі ви бачите коріння рослин, "будиночки" різних тварин?
- Отже, верхній шар - це родючий шар земної поверхні, у якому ростуть
рослини. Він називається ґрунтом. (Слайд 7)
Чому ж грунт має темний колір? Опале листя, рештки відмерлих рослин і
тварин повільно перегнивають. Утворюється перегній. Перегній чорного
кольору. Від нього грунт набуває темного забарвлення. Чим більше в грунті
перегною, тим грунт темніший і родючіший. (Слайди 8-9)
Родючість – це здатність ґрунту «народжувати плоди», давати багатий врожай.
Це головна ознака ґрунту. В Україні найродючішими грунтами є чорноземи.
Крім чорноземів є коричневі і суглинисто – піщані грунти. (Слайди 10-11-12)
Значну роль в утворення грунту відіграють тварини, що в ньому живуть. Вони
розпушують грунт. Дощові черви, наприклад, живляться рослинними
рештками, що є в грунті, сприяють швидкому перетворенню їх у перегній, а
отже - підвищенню родючості. Тому, щоб утворився грунт, потрібні рослини,
тварини і мікроорганізми, які відмерлі рештки перетворюють у перегній.
(Слайди 13-18)
- Що ж таке перегній?
- Якого він кольору?
- Що таке родючість?
- Що потрібно, щоб утворився грунт?
- А тепер ми визначимо склад грунту за допомогою дослідів.
2. Досліди
Дослід 1. Киньте трохи сухого ґрунту у воду. Що ви помітили? (Слайд 19)
Дослід 1
Помітили У воді
з’явилися
бульбашки. Висновок .У ґрунті є повітря. Вкинути у воду
Дослід 2. Прожарений грунт покладемо у склянку з
водою і розмішаємо. Поставимо на деякий час, щоб
вода відстоялася і стала прозорою. Спостерігай: на дно
склянки осяде шар піску, а над ним буде шар глини.
Порівняй їх за кольором. (Слайд 21)
Нажаль, ми не можемо провести інші досліди в класі
через відсутність необхідного приладдя. Тому я вам просто їх поясню.
Слухайте уважно, адже потім ви повинні будете відповісти на запитання.
Дослід 3. Грунт нагрівають на вогні і тримають над ним
холодне скло. Помічають на склі краплинки води. Як
ви думаєте, про що це свідчить? ( Наявність води у
грунті ) (Слайд 20)
Дослід 4. Продовжують
нагрівати ґрунт. Незабаром піде дим і з’являється
неприємний запах. Як ви думаєте, про що свідчить цей
дослід? ( Наявність перегною )
Дослід 5. У вогнетривку чашку
наливають зі склянки трохи відстояної води і нагрівають її
до повного випаровування. На дні чашки залишається
трохи білої речовини. Це мінеральні солі. Вони є в грунті.
Потім розчиняються у воді. Після випаровування води
перетворюються на маленькі кристали.
Результати дослідів запишемо у вигляді схеми.
( Задаю запитання і після відповіді учнів прикріплюю відповідне слово до
схеми на дошці )
Дослід 2
Розглянути
Помітили. На дно осіли
домішки у 2 шари Висновок У ґрунті є пісок
та глина
Дослід 4
Нагрівають на
вогні
Відчувають
Неприємний
запах. Висновок У ґрунті є
перегній
Дослід 3
Помічають На склі з'явилися
краплинки води Висновок У ґрунті є вода
Нагрівають на вогні і
тримають над ним
холодне скло
Дослід 5
Помічають На дні чашки
залишається
трохи білої
речовини Висновок У ґрунті є
мінеральні солі
Наливають зі склянки трохи
відстояної води і нагрівають
її до повного
випаровування
3. Бесіда за результатами дослідів.
1. Що ми робили в першому досліді? Що спостерігали? Про що це свідчить?
2. Що ми робили в другому досліді? Що спостерігали? Про що це свідчить?
3. А що ми робили в третьому досліді? Що спостерігали? Про що це свідчить?
4. Що ми робили в четвертому досліді? Що спостерігали? Про що це свідчить?
5. Що ми робили в п’ятому досліді? Що спостерігали? Про що це свідчить?
- Отже, з чого складається грунт?
4. Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
І до сонця потягніться,
В різні боки похиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз – присядьте,
Два – присядьте,
І за парти тихо сядьте.
5. Розповідь про охорону грунту (Слайди 22-30)
Людина використовує ґрунт для вирощування різноманітних рослин. Вони
дають їй їжу і корм для свійських тварин.
Рослини вбирають із ґрунту поживні речовини. Знижується його родючість.
Тому хлібороби вносять у ґрунт перегній, торф і мінеральні добрива. Однак до
ґрунту треба повертати стільки поживних речовин, скільки їх забрали рослини.
Якщо ж мінеральних добрив внести забагато, то вони отруять ґрунт.
У посушливі місяці весни і літа люди поливають рослини. Проте надмірне
поливання користі не приносить. Ґрунт засолюється. На засоленому ґрунті
культурні рослини не ростуть. Щоб збагатити ґрунт вологою, треба взимку
проводити снігозатримання. Навесні - затримувати талі води, а влітку - вологу
дощів.
Дуже небезпечними для ґрунту є отрутохімікати. За їх допомогою люди
знищують бур'яни і тварин-шкідників. Ці речовини накопичуються в ґрунті. В
ньому гине все живе. Ґрунт стає «мертвим».
З пагорбів ґрунт можуть змивати дощові й талі води. Щоб цього не сталося, на
схилах пагорбів висаджують дерева і кущі, висівають багаторічні трави.
Рослини своїм корінням закріплюють ґрунт.
Великою бідою для ґрунту на широких ланах є сильні вітри і чорні бурі.
Вони за лічені хвилини піднімають у повітря шар ґрунту. Зупинити їх можуть
лише лісозахисні смуги.
Вони не дають розгулятися вітрам.
Треба не лише охороняти ґрунт і підвищувати його родючість, а й розумно
використовувати. Споруджувати житлові будинки, підприємства можна там, де
ґрунт неродючий або малородючий. Якщо треба бурити свердловину чи
будувати шахту, то слід спочатку зняти родючий шар ґрунту і перевезти його
на інше місце.
VІ . Закріплення знань, умінь, навичок
1. Бесіда за текстом підручника
o Яке значення має ґрунт для людини?
o Що ж загрожує грунту?
o Чим забруднюються грунти?
o Чому шкідливе надмірне поливання?
o Як захищають ґрунт на пагорбах?
o Для чого слід насаджувати лісозахисні смуги?
o Для чого роблять снігозатримання на полях?
o Як треба охороняти грунт?
2. Робота в зошиті
Виконати завдання номер 1 і 2 ст. 24
3. Гра «Так чи ні»
1. Сьогодні вчили ми грунти?
Так
Ні
2. Ґрунт має досить гарний смак?
Так
Ні
3. Пісок і глина є в ґрунтах?
Так
Ні
4. Живе у ґрунті лиш черв'як?
Так
Ні
5. Розчинеться ґрунт у воді?
Так
Ні
6. Перегній темного кольору?
Так
Ні
7. Вода може зруйнувати ґрунти?
Так
Ні
8. Повітря міститься в ґрунтах?
Так
Ні
9. Чи завжди люди бережуть ґрунти?
Так
Ні
10. А ти допоможеш зберегти
здоров'я землі?
Так
Ні
4. Дидактична гра.
Я зачитую речовини, а учні повинні хлопнути в долоні, якщо це
речовина, з якої складається грунт ( повітря, пил, глина, пісок, вода, торф,
перегній, крейда, граніт, мінеральні солі, графіт).
VІІ. Підсумок.
- Яка була тема уроку?
- Що найбільш запам’яталося?
- Що нового дізналися?
- Що таке грунт? Чому грунт темного кольору?
- Як і з чого утворюється перегній?
- Яка головна ознака грунту?
- З чого складається грунт?
- Яке значення грунту в природі та житті людини?
- Як руйнуються грунти? Як цього уникнути?
- Чому грунт потрібно охороняти?
VІІІ. Повідомлення д.з. (Слайд 33)
Опрацювати матеріал в підручнику на ст. 103-104. Відповідати на питання
Виконати в зошиті на ст. 24 завдання 3
Девіз
Не махай на все рукою.
Не лінуйся , а учись.
Бо чого навчишся в школі
Знадобиться ще колись.
УРОК ПРИРОДОЗНАВСТВА
ОПОВІДАННЯ - Тема нашого сьогоднішнього уроку «Мішані ліси», - повідомила учням 4 класу на уроці природознавства вчителька Олена Володимирівна й одразу спитала: - А що ж це таке, ліс? - Пхе! Хто цього не знає? - здивувався Іван. – Ліс — це територія, де ростуть дерева, кущі, різні трав’янисті рослини, гриби. - Хто доповнить відповідь? - Ліс – це місце, де живуть тварини – звірі, птахи, плазуни, комахи та мікроорганізми, - мовила Євгенія. - Так. А яку користь приносить ліс людині? Учні одне за одним підіймали руки вгору і відповідали: - Він дає кисень, а поглинає вуглекислий газ. - З деревини роблять папір. - Ліс випиває багато води, оберігає прилеглу місцевість від повені і водночас наповнює вологою повітря у посуху. - Ліс наповнює села і міста, котрі знаходяться поруч, прохолодою. - Добре. Ще хтось щось може сказати? Учні продовжували відповідати: - Лісові смуги вздовж нив не дають вивітрюватися ґрунтам, запобігають їх руйнуванню. - А ще ліс – це чудове місце для відпочинку, прогулянок. - У лісі можна знайти гриби, нарвати ожини, малини, чорниць, зібрати лікарські рослини. - Там живуть зайці, дикі кабани, на яких полюють мисливці. Але я б ніколи не вбив тварину, - мовив Юліан. - Я теж, - сказала вчителька. – Ви гарно розкрили тему «Що таке ліс». А чи знаєте ви, який ліс називають мішаним? - Це ліс, у якому ростуть і хвойні, і листяні дерева, - мовила Ліза. - Правильно. Назвіть хвойні дерева. - Ялина, ялиця, модрина, туя, сосна, - почали казати діти. - А які листяні дерева ростуть у лісі? - Дуб, липа, клен, береза, вільха. - Знаєте. Молодці. - Які ж ліси переважають в нашій місцевості? - Листяні. - Так. А тепер скажіть, чи все гаразд у наш час із лісами? - Не все! – закричали діти гуртом. - А що не так? Тільки говоріть по одному. Учні знову стали підіймати руки і відповідати: - Ліси бездумно вирубують. Навіть для того, щоби робити папір, треба рубати дерева вибірково, а не скошувати всі підряд. - Інколи ліси спалюють, бо за собою не гасять вогонь, який розвели або кидають не загашену цигарку в суху траву. - А ще? - Гриби у лісі виривають з коренем і тим нищать грибницю. Від цього гриби зникатимуть. Треба зрізати ніжку гриба ножем. - Дехто топче мурашники або вбиває змій. Цього теж робити не можна. - У ліс звозять сміття, або просто залишають пластикові та скляні пляшки, пакети, обгортки від цукерок та печива після того, як з’їдять взяті зі собою продукти. - Ви багато знаєте, - сказала вчителька. – Дуже погано, що ліс, який дає нам так багато для життя, отримує від нас не подяку, а руйнування. А зараз прочитайте самостійно в підручнику статтю «Мішані ліси» і скажіть, що там ще написано такого, про що ми з вами ще не говорили на уроці. Діти прочитала і сказали: «Про роботу лісників не говорили. Вони охороняють ліси, зрізують засохлі дерева, насаджують нові». - Вдома маєте написати в робочих зошитах про те, як слід поводитися з лісом. - А скільки речень? – спитав Олег. - Скільки вам захочеться, - відповіла Олена Володимирівна. Через три дні, на уроці природознавства, вчителька перевірила домашнє завдання. Аліна написала 12 речень, Андрій – 10, Назар – 7, Олеся – 5. Тільки Максим та Ростислав написали по одному. Всі діти в класі почали з них насміхатися. - Не треба цього робити, - мовила вчителька. - Я ж казала, щоб кожен написав стільки, скільки забажає. І все ж, скажіть, хлопці, - звернулася вчителька до Максима та Ростислава, - чому ви так мало написали? - Бо ми з Ростиком і моїм татом…, - сказав Максим, - вчора ходили до лісу. Визбирали пляшки, які там були розкидані при вході, а ще посадили два дубки та калину. Витратили багато часу. Діти зі здивуванням подивилися на Максима й Ростислава й опустили голови додолу. - Від лісу й України, хлопці, - мовила вчителька, - вам велике спасибі. А від мене кожному з вас по 12 балів. Ви зробили найбільше за всіх. |
|
|
|||||||||
1. |
|
|
|
|
і |
т |
||||
2. |
|
|
|
й |
|
|
|
|||
|
3. |
|
|
|
ф |
|
||||
4. |
|
|
г |
|
|
|
|
|
||
|
5. |
|
|
л |
|
|
|
|
||
|
6. |
|
|
|
|
а |
||||
6. Корисна копалина, виріб з якої ставлять на стіл у кожній хаті?
|
|
|||||||||
1. |
г |
р |
а |
н |
і |
т |
||||
2. |
к |
р |
е |
й |
д |
а |
|
|||
|
3. |
т |
о |
р |
ф |
|
||||
4. |
в |
у |
г |
і |
л |
л |
я |
|
||
|
5. |
з |
о |
л |
о |
т |
о |
|
||
|
6. |
г |
л |
и |
н |
а |
||||
|
Кросворд |
|||||||||||
|
||||||||||||
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|||||
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
3. |
|
|
|
|
|
|||||||
|
4. |
|
|
|
|
|
|
|
||||
5. |
|
|
|
|
|
|
||||||
|
НТ
|
||||||||||||||||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
3 |
|
|
|
|
|
|||||||||||
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
5 |
|
|
|
|
|
||||||||||
6 |
|
|
|
|
|
|||||||||||