Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів.
Контрольна робота № 1 за темою
«Природа восени(нежива природа)».
Мета: перевірити знання учнів за темою «Природа восени (нежива природа)»; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці; виховувати самостійність, відповідальне ставлення до природи, культуру оформлення письмових робіт.
ОбладнанняЛистки, малюнки.
Тип уроку. Перевірка знань, умінь і навичок.
Дата Урок Природознавство 2 кл.
Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів.
Контрольна робота № 1 за темою
«Природа восени(нежива природа)».
ОбладнанняЛистки, малюнки.
Тип уроку. Перевірка знань, умінь і навичок.
Хід уроку
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Підсумок фенологічних спостережень.
2.Перевірка домашнього завдання
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV.ПЕРЕВІРКА ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Підсумкова контрольна робота
1 варіант
1. Осінні місяці — це:
а) червень, липень, серпень;
+ б) вересень, жовтень, листопад;
в) грудень, січень, лютий.
2. Восени стає холодніше , ніж літом, тому що:
а) висота Сонця опівдні збільшується;
+б) висота Сонця опівдні зменшується;
в) хмари застеляють усе небо.
3. Поєднай записи, що показують однакову температуру:
+ 30 ° п’ять градусів вище нуля - 17 °
- 5 ° сімнадцять градусів морозу - 30 °
+ 17 ° тридцять градусів тепла + 5 °
4. Глобус — це:
+а) зменшена модель Землі ;
б) збільшена модель Землі;
в) прилад для вимірювання форми Землі.
5. Рідина при нагріванні :
а) зменшується;
б) замерзає:
+ в) розширюється.
6. Підкресліть складові погоди .
Опади, поганий настрій, напрямок вітру, хмарність неба, температура повітря.
2 варіант
1. Рідина при охолодженні :
а) розширюється;
б) перетворюється на пару;
+ в) стискається.
2. Зміна пір року – це явище, яке ...
+ а) повторюється;
б) не повторюється;
в) випадково відбувається.
3. Поєднай записи, що показують однакову температуру:
- 10 ° десять градусів нижче нуля + 15 °
+ 10 ° п’ятнадцять градусів тепла + 20 °
- 15 ° двадцять градусів вище нуля - 20 °
4. Повний оберт навколо Сонця Земля здійснює за ...
а) одну добу;
+ б) один рік:
В) один місяць.
5. Погода — це:
а) зміна пір року;
+б) це стан нижнього шару повітря у даній місцевості та у даний час;
в) це стан верхнього шару повітря у даній місцевості за цілий рік.
6. Підкресли властивості води.
Безбарвна, не має запаху, біла, набирає форму посудини, текуча.
4.Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.Виконання практичних завдань
Опрацювання малюнків за вивченими темами, робота з глобусом.
3. Перегляд відеофільму «Складові погоди»
3. Робота в групах
- Як ви розумієте зміст поданих тверджень?
• Потрібен, як повітря.
• Вітер у голові.
• Кидати слова на вітер.
• Шукай вітра в полі.
• Іде, куди вітер дме.
VІ.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
- Які труднощі виникли під час перевірної роботи? Чи вдалося вам їх подолати?
- Які знання ви можете використати в щоденному житті?
- Які із них, на вашу думку, стануть у пригоді вам у майбутньому?
- Що вам вдалося на уроці, а що — ні?