Урок природознавства "Життя рослин. Рослини – живі організми".

Про матеріал
поглибити поняття орган рослини; сформувати уявлення про значення кожного органа (кореня, стебла, листків, квіток, плодів із насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин
Перегляд файлу

ДЕПАРТАМЕНТ НАУКИ І ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЗЕЛЕНОГАЙСЬКИЙ СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС (ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД – ШКОЛА – ІНТЕРНАТ І – ІІ СТУПЕНІВ)» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК З ПРИРОДОЗНАВСТВА

«Життя рослин. Рослини – живі організми».

 

 

 

Виконала вчитель 4 – А класу

Соловей Юлія Василівна

 

 

 

 

 

 

 

Високий 2019 рік

Тема: «Життя рослин. Рослини – живі організми».

Мета: поглибити поняття орган рослини; сформувати уявлення про значення кожного органа (кореня, стебла, листків, квіток, плодів із насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин; уміння розрізняти органи рослини, називати їх; формувати вміння логічно міркувати, правильно висловлювати свою думку, здійснювати взаємоконтроль; виховувати критичність і доказовість мислення, естетичне сприймання рослин, моральну відповідальність за збереження рослинного світу.

Тип уроку: формування нових знань.

Обладнання: календар природи, ілюстрації дерев, кущів і трав’янистих рослин.

Словникова робота: корінь, стебло, стовбур, плід.

Хід уроку.

І. Підготовча частина.

1. Організаційний момент. 

І знов покликав дзвоник в клас,

знання нові чекають нас,

тож час уже урок почати,

щоб нові знання придбати.

Отож, розпочинаємо наш урок. Я бажаю, щоб робота на уроці принесла вам нові знання, а нашим гостям – приємні враження.

Тому всі: працюємо – активно

                 думаємо – оперативно 

                 відповідаємо – правильно

2. Нервово – психологічна підготовка. Робота з календарем природи.

1. Вправа «Погода».

  • Яка зараз пора року?
  • Яке число і місяць?
  • Який стан неба?
  • Чи були сьогодні зранку опади?
  • Яка температура повітря?

ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань.

Гра «Назвіть рослину»


• На городі нога стоїть,

На нозі голова висить.

Куди сонечко повернеться,

Туди голова нахилиться.

(Соняшник)

• Зелені їжачки

Почіплялись за гілки.

Хто зірветься з деревини,

Той колючу шубу скине.

(Каштан)

• І маленькі, і старенькі

Влітку, взимку, навесні

Всюди вдягнені гарненько

У зелені сукні всі. (Ялинка)

• Стрімко вибігли на гору

Дві подружки білокорі.

Дощик їм полоще кіски.

Звуть подружок цих... (берізки).

• З-під снігу свій листочок

До сонця простягну

І синіми дзвіночками

Вітаю я весну. (Пролісок)

  У вінку зеленолистім,

У червоному намисті

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду. (Калина)


(На дошці ілюстрації цих рослин).

2. Мотивація навчальної діяльності.

Вправа «Мозковий штурм».

Що ви бачити на цих малюнках? (Дерева, кущі, трави).

Чим вони схожі між собою? Як назвати одним словом? (Це рослини).

Поділіть ці рослини на групи.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми вирушимо в подорож до царства рослин і дізнаємось, що спільного між цими рослинами, а також поговоримо про їх значення для життя на Землі.

4. Робота над новим матеріалом.

Розповідь учителя.

Навколо нас так багато різноманітних рослин, і здається, що вони такі різні та одна на одну не схожі. Але насправді вони мають багато спільного.

Усі рослини мають схожу будову. Кожна рослина складається з частин,

що називаються органами. Кожен орган має свою назву: корінь, стебло, листок, квітка, плід із насінням.

Розглянемо таблицю «Органи рослин».

1) Корінь рослини. Він знаходиться у ґрунті. За допомогою кореня рослина живиться поживними речовинами.

2) Стебло. На ньому є листки, квіти, плоди. По стеблу поживні речовини рухаються до листків, квітів і плодів. Ці речовини підтримують життя рослин.

Стебло може бути зеленого або коричневого кольору.

3) Листки, які найчастіше бувають зеленого кольору. Вони можуть бути гладенькими, шорсткими, округлими чи зазубреними.

4) Квітка. У кожної рослини вона різна за розміром, формою і кольором. За допомогою кольору квіти приваблюють до себе комах, які запилюють їх.

5) Плід. Запилена квітка перетворюється на плід.

Плоди також бувають різними за кольором і виглядом. Горіхи, яблука, сливи — це плоди. За допомогою насіння з плодів рослин розмножуються.

Інтерактивна гра «Впізнай орган».

Робота в зошитах на друкованій основі (впізнати і підписати органи рослини, розмалювати).

Фізкультхвилинка «Вдих – видих».

5. Практична робота. Робота в парах.

Перегляд відео за темою.

Учні розглядають паростки квасолі, які вони пророщували вдома, розкладають їх у тому порядку, в якому вони розвивались з насінини. Потім за допомогою запитань одне одному називають усі інші частини квасолі, яких не побачили в досліді.

Завдання з цікавинкою (скласти ланцюжок з розрізаних малюнків).

6. Робота з підручником.

Прочитати текст «Рослини — живі організми» і дати відповіді на запитання до тексту.

Які рослини зустрічаються в природі?

Чим вони відрізняються між собою?

До яких груп належать ці рослини?

Про які дерева дізнались?

7. Закріплення та осмислення знань. Робота в групах.

Гра «Впізнай листочок», «Впізнай плід».

ІІІ. Заключна частина. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Вправа «Мікрофон».

Чим схожі всі рослини в природі?

Назвіть рослини, які ви запам’ятали?

Які органи є в рослин?

Як будемо оберігати рослини?

1

 

docx
Додав(-ла)
Соловей Юлія
До підручника
Природознавство 4 клас (Андрусенко І.В.)
Додано
23 лютого 2019
Переглядів
674
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку