Природознавство 5 кл. урок 4
Тема. Обладнання для вивчення природи.
Дослідницький практикум. «Складання переліку побутових приладів та здійснення вимірювань за допомогою одного з них».
Мета:
навчальна: навчити учнів працювати з простим обладнанням, дати поняття про прилади, що використовують у дослідженні явищ та об’єктів природи;
розвивальна: розвивати спостережливість та дослідницькі навички, вміння публічного виступу, показати значущість процесу вивчення природи людиною в її житті та діяльності, цінність знань та правил поведінки в природі;
виховна: виховувати акуратність, послідовність у діях, організованість, толерантність.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ.
Бесіда за питаннями.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.
Випереджальні питання до учнів.
1 Якщо ви захочете дізнатись свій зріст, що потрібно буде зробити?
2 Вам потрібно знати свою вагу, яким чином ви можете дізнатись?
Слово вчителя
Зріст ви міряли лінійкою, вагу терезами – та не лише характеристики свого тіла можна отримати з допомогою цих приладів. Тож сьогодні ми ознайомимося ближче із обладнанням для вивчення природи. Будемо вчитись користуватись ним.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вивчення матеріалу за планом §3 підручника:
1. Під час проведення спостережень, вимірювань і експериментів використовують різноманітне обладнання – прилади і пристрої.
2. Збільшувальні прилади (лупа бінокль, мікроскоп, телескоп) – мал.3 в підручнику.
3. Вимірювальні прилади (терези, годинник, секундомір, термометр, лінійка та ін.) мал.5-8.
4. Лабораторне обладнання і робота з ним. Мал.9 в підручнику.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Бесіда за питаннями.
1 З яким обладнанням для вивчення природи ви ознайомились?
2 Яким приладом користуються астрономи, щоб краще побачити зорі?
3 Яке обладнання використовують вчені, щоб вивчати дрібні організми?
4 Які прилади використовують для визначення лінійних розмірів?
5 Яке обладнання використовують для проведення дослідів з фізики, хімії, біології (лабораторне).
6 З допомогою якого приладу вимірюють масу, температуру?
VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ УЧНІВ НА УРОЦІ.
VІІ. ДОМАШНЯ РОБОТА
1