Урок ". Прісна і солона вода."

Про матеріал
. Розширити знання учнів про воду, про прісну і солону воду;розповісти про способи опріснення води та використання прісної і солоної води людиною;розвивати мислення, вміння робити висновки, виховувати пізнавальний інтерес.
Перегляд файлу

Урок природознавства у 3 класі за підручником Т. Гільберт

Тема. Прісна і солона вода.

Мета. Розширити знання учнів про воду, про прісну і солону воду;розповісти про способи опріснення води та використання прісної і солоної води людиною;розвивати мислення, вміння робити висновки, виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання. Підручник, індивідуальні картки, ілюстрації до теми « Вода», малюнок усміхненого сонечка.

Тип  уроку. Засвоєння нових знань, формування умінь та навичок.

Хід уроку

  1.                    Організаційний момент.

Психотренінг. ( На дошці усміхнене сонечко).

Посміхнімося у відповідь сонечку, один одному та висловимо впевненість у собі та у своїх знаннях:

  1.                   У мене все вийде добре на уроці.
  2.                   Я впораюсь з будь – яким завданням.
  3.                   У мене буде гарний настрій.

 

  1.                Хвилинка спостережень.
  1.                   Гра « Мікрофон».
  • Яка зараз пора року?
  • Який місяць року? Який день?
  • Якого кольору небо?
  • Якими стали ранки?
  • Які суттєві зміни помітили?

 

  1.             Перевірка домашнього завдання.

1.Інтерактивна вправа « Незакінчене речення».

1). Воду з розчиненою в ній речовиною    називають…(розчином).

2). Вода – добрий … (розчинник).

3). Всі речовини поділяють на дві групи…( розчинні і нерозчинні).

4). Усі розчини …( прозорі).

5). Воду морів, океанів, солоних озер відносять до …(розчинів).

 

2.Інтерактивна вправа « Гронування».

Про які властивості води ви дізналися на попередньому уроці?

 

                             Вода

Безбарвна                                       Текуча

 

Прозора                                          Без запаху

 

Пара                                                Тверда

 

  1.             Актуалізація опорних знань.

Інтерактивна вправа « Мікрофон».

  • Чому воду називають розчинником?
  • Назви розчини, які можна зустріти в природі?

 

  1.                 Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про прісну та солону воду.

 

  1.             Вивчення нового матеріалу.
  1.                   Робота з підручником. ( с. 18 – 21)

1). Бесіда з елементами розповіді.

- Пригадайте смак морської води.

- Чому вона солона?

- Прочитайте про це  у підручнику на сторінці 18.

- Подумайте, якої  води на Землі більше – прісної чи солоної?

- Розгляньте малюнок 11 на ст. 18. Чи підтвердилася ваша думка?

- Яка найбільша річка України?

- У яких річках України містяться значні запаси прісної води?

   Відшукайте їх на карті України.

  • Розгляньте  малюнок 13 на с. 19. Що ви знаєте про озера Ялпуг та Синевір? Де вони знаходяться?
  1.                   Фізкультхвилинка.

Джерельце, криничка,

Чистая водичка.

Ми тебе нап’ємося,

Сили наберемося.

Стали  діти, підтягнулись.

Один одному всміхнулись.

Сіли всі рівненько,

Будем працювати.

 

  1.         Узагальнення і систематизація отриманих знань.
  1.                   Продовження роботи за  підручником  (с. 20 -21).

Робота в парі.

  • Поясніть, як ви розумієте прислів’я: « Один глечик прісної води дорожчий від усієї солоної річки».
  • Про що ви дізналися в рубриці « Для допитливих»?
  • Морська вода може бути опріснена та використовуватися як питна. Один із методів опріснення – нагрівання очищеної води до температури кипіння. Коли вода кипить, вона випаровується, а солі, в свою чергу, залишаються в ємності. Існують й інші методи опріснення, зокрема – заморожування, засноване на принципі того, що сіль не потрапляє на лід при заморожуванні.

 

Розповідь учителя про опріснення солоної води способом заморожування та читання учнями тексту « Як опріснити воду?”

 

  1.                   Як очистити воду для пиття?
  • Уявіть, що ця вода з річки.  Чи можна її пити прямо з річки?
  • Що ж робити? Як зробити так, щоб воду можна  було пити?
  • Воду потрібно очистити. Для цього існують спеціальні фільтри.
  • Фільтр – пристрій для очищення рідини. Вдома в багатьох є фільтри системи « Джерельце». Основна частина фільтру – активоване вугілля, але ним може служити і спеціально очищений пісок.
  1.                   Робота в групах.

I група. Склади прислів’я.

Будь щедрий,як земля,                                  санітар

Річка  -                                                            душа врожаю

Вода                                                               колиска життя

Вода -                                                             а чистий, як вода

 

II група.

Продовжити вислови.

Варити воду - …

Вийти сухим із води - …

Вилами по воді писано - …

( Слова для довідок: уникнути покарання; виправдатися; знущатися з кого – небудь; вередувати; про щось маловірне, таке, що може не відбутися ).

  1.                   Гра « Виправ помилки».

Учні отримають картки з твердженнями, в яких допущено помилки. Помилки потрібно знайти і виправити.

  • Солоною є вода річок. ( Прісною)
  • Світовий океан об’єднує 5 океанів. ( Чотири)
  • Прісної води на планеті набагато більше, ніж солоної. ( Навпаки)
  • Один глечик солоної води дорожчий від цілої прісної річки.( Навпаки)
  • Моря та океани містять прісну воду. ( Солону)

 

  1.      Підбиття підсумків. Рефлексія.
  • Прочитайте висновки на с.20 – 21.
  • Яка вода є на нашій планеті?
  • Де знаходиться солона вода?
  • Де знаходиться прісна вода?
  • Якої води більше на планеті – прісної чи солоної?
  • Що сподобалося на уроці, а що ні?
  • Що здивувало на уроці?

IХ. Домашнє завдання.

  1.                   Прочитати статтю на с. 18 – 21.Дати відповіді на запитання.
  2.                   Провести дослід для очищення води та записати висновки.

 

docx
Додано
16 січня 2019
Переглядів
11016
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку