Тема уроку: Призначення і використання основних математичних, статистичних, логічних функцій табличного процесора.
Мета уроку: Засвоєння знань учнями про основні математичні,
статистичних і фінансових функцій; формування вмінь аналізувати дані за допомогою функцій табличного процесора.
Розвивати координацію рухів, зорову пам'ять, вміння працювати з програмами, виконувати дії за зразком. Виховувати зосередженість, вміння застосовувати новий матеріал на практиці.
Учитель_______________________ Методист ______________________
Підпис_________________________ Підпис_________________________
Оцінка_________________________ Оцінка_________________________
Клас___________________________ Дата___________________________
План – конспект уроку
з інформатики
Тема уроку: Призначення і використання основних математичних, статистичних, логічних функцій табличного процесора.
Мета уроку: Засвоєння знань учнями про основні математичні,
статистичних і фінансових функцій; формування вмінь аналізувати дані за допомогою функцій табличного процесора.
Розвивати координацію рухів, зорову пам'ять, вміння працювати з програмами, виконувати дії за зразком. Виховувати зосередженість, вміння застосовувати новий матеріал на практиці.
Дитактичні матеріали: комп’ютери, книги, ручки, зошити, дошка.
Програмне забезпечення: персональний комп’ютер з програмою Excel, презентація.
Тип уроку: комбінований.
Орієнтований план проведення уроку
І. Організаційна частина (2 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів (5 хв.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)
ІV. Оголошення теми й мети уроку (2 хв.)
V. Вивчення нового матеріалу (20 хв.)
VІ. Практична робота учнів (10 хв.)
VII. Підведення підсумків роботи (3 хв.)
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Усне опитування учнів:
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
Ми з вами живемо в інформаційному суспільстві, де використання програми Excel є досить поширеною, тому ми повинні вміти нею користуватися на високому рівні.
ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальну мету та визначає такі завдання уроку:
- ознайомлення учнів з функціями;
- ознайомлення учнів з помилками які можуть трапитися під час роботи.
V. Вивчення нового матеріалу.
Учитель пояснює матеріал, використовуючи демонстрування з проектором чи мережею.
Крім чисел, тексту й адрес комірок формула може містити вбудовані в Excel функції.
Функції
Функції — це наперед визначені формули, які виконують обчислення за заданими величинами, які називають аргументами в зазначеному порядку. Ці функції дають змогу виконувати прості та складні обчислення.
Функція починається зі знака рівності (=), за ним іде ім'я функції, дужка, список аргументів, розділених комами, дужками.
Щоб відобразити список доступних функцій, клацніть на комірці та натисніть клавіші Shift + F3. Аргументи
Функція в Microsoft Excel автоматизує процес обчислення певної величини або значення. Її можна використати тільки у формулі, записавши її ім'я та значення аргументів у круглих дужках: ім'я функції(аргументи). Якщо функція має кілька аргументів, їх розділяють символом крапки з комою «;».
Для вибору функцій і введення їх у формули використовують діалогове вікно Вставка
функції, яке відкривається однойменною кнопкою ,розташованою зліва від рядка формул.
Статистичні функції
AVERAGE — повертає середнє арифметичне аргументів.
AVERAGEA - повертає середнє арифметичне аргументів, ураховуючи числа, текст і логічні значення.
COUNT обчислює кількість чисел у списку аргументів.
COUNTА обчислює кількість значень у списку аргументів.
COUNT BLANK обчислює кількість порожніх комірок у діапазоні.
COUNTIF — обчислює кількість непорожніх комірок у діапазоні,які відповідають указаній умові.
GEOMEAN — повертає середнє геометричне.
МАХ - повертає найбільше значення у списку аргументів.
МАХА — повертає найбільше значення у списку аргументів ураховуючи числа, текст і логічні значення.
MIN повертає найменше значення у списку аргументів.
M1NA — повертає найменше значення у списку аргументів ураховуючи числа, текст і логічні значення.
SMALL — повертає k -те найменше за величиною значення в сукупності даних.
Також часто використовують і вивчають логічні функції тому що в деяких задачах значення комірки (чи виразу) залежить від деякої умови.
Логічні умови використовують такі знаки: >, <, =, >= , <= , <>
IF (логічна умова; дія за умови TRUE; дія за умови FALSE)'
AND (умова1;умова2;умова3;...)
OR (умова1;умова2;...)
У комірку можна вставити текстову примітку - певний опис або зауваження щодо її вмісту. Для цього використовують команду меню Вставлення Примітка.
VI. Практична робота.
«Аналіз даних за допомогою функцій табличного процесора».
6.1. Вступний інструктаж.
Вправа 12.2.1. Застосування математичних функцій.
Завдання. Складіть таблицю значень степенів натуральних чисел першого десятка від нульового степеня до п'ятого.
Вправа 12.3.1. Використання функцій для розв'язування задач.
а)
б)
6.2. Поточний інструктаж.
- слідкувати за дотриманням вимог, що ставляться перед учнями;
- допомагати учням у разі потреби;
- звернути увагу учнів на типові помилки та хиби під час виконання практичної роботи;
- відзначити правильність навчальних дій учнів.
6.3. Заключний інструктаж.
- зробити підсумок практичної роботи, мотивувати його.
VIІ. Підсумок уроку.
7.1. Рефлексія.
Учитель проводе усне опитування учнів.
7.2. Заключна частина: