Урок розроблено, щоб розширити уявлення учнів про дружні взаємини; розвивати вміння дітей спілкуватися і підтримувати товариські стосунки в класі та сім'ї; вчити керувати своїми емоціями з метою зміцнення власного здоров'я; формувати навички культури спілкування, комунікативні вміння; вчити цінувати дружбу та заохочувати бути справжнім другом.
Васильківська загальноосвітня школа I-III ступенів №6
Вчитель початкових класів: Данилюк Ніла Олексіївна
Урок 12
Тема. Про знайомство і дружбу. Дружні стосунки.
Мета. Розширити уявлення учнів про дружні взаємини; розвивати вміння дітей спілкуватися і підтримувати товариські стосунки в класі та сім’ї; вчити керувати своїми емоціями з метою зміцнення власного здоров’я; формувати навички культури спілкування, комунікативні вміння; вчити цінувати дружбу та заохочувати бути справжнім другом.
Обладнання. Підручник «Основи здоров’» для 4 класу, автор Гнатюк О.В.,
Демонстраційний матеріал за темою.
Результати навчання.
Наприкінці уроку учні мають уміти:
Хід уроку
Ось дзвінок нам дав сигнал –
працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
урок основ здоров’я починаймо
Традиції збереження здоров’я.
З - зустрічі з родичами;
Д - дозвілля (кіно, концерти, музеї);
О - обговорення прочитаних книг
Р - ранкова гімнастика;
О - організовані поїздки
В - вихідні походи
Я - яскраві події
Сім’я забезпечує дитині… ( любов, тепло, затишок, захист, розвиток).
Тільки в дружній родині піклуються про …(здоров’я рідних).
Тільки в дружній сім’ї підтримують традиції, які допомагають зберегти …(здоров’я).
Д у Б а Ж Р (Дружба)
Сьогодні на уроці ми поговоримо про дружбу, товаришування, про дружні взаємини.
Дружба – це добре почуття, яке може виникнути лише на основі взаємоповаги. Зустріти, мати в житті справжнього друга – це велике щастя для людини.
Тлумачні словники визначають:
Друг – людина позв’язана з ким – небудь довірою, спільними інтересами, переконаннями, на яку можна в усьому покластись.
Дружба – стосунки, відносини, в основі яких лежить взаємна прихильність, довір’я, відданість, товариська солідарність, спільність інтересів.
довір’я, відданість, товариська солідарність,спільність інтересів.
Уже четвертий рік ви ходите до школи і, напевне, у вас з’явилися нові друзі. Чи замислювалися ви над тим, чому в одних дітей багато друзів, а в інших – ні?
а). Опрацювання теоретичного матеріалу.
б). Повторення понять « етикет», « дружба».
в). Вивчення правил дружніх стосунків.
г). Робота над оповіданням «Антон і Харитон».
6. Робота в групах.
- Як ти вважаєш,чи були хлопці справжніми друзями?
- Якими повинні бути справжній друг чи справжня подруга?
- Назви ознаки дружніх стосунків.
- Як ти гадаєш, чи дружні стосунки у тебе з однокласниками?
Фізкультхвилинка. Гра на увагу.
Щоб могли ми гарно жити
Треба вчитися …(дружити)
Друг нас виручити може,
У біді він … ( допоможе).
А як пісня, жарт чи сміх –
Радість ділиться на …( всіх).
Друг нас може захистити,
Може з класом …( помирити).
І ніколи не забуде!
Й ти для друга – вірним…(будь).
Й ще одне запам’ятай:
Друзів ти …( не забувай).
Знай, моя дитино мила.
Друг – це велика…( сила).
Поверніться до свого сусіда по парті – подаруйте йому посмішку.
Завдання 1. Учні отримують картки, на яких записано риси характеру. Потрібно викреслити ті риси, які не сприяють дружнім відносинам.
Картка 1. Щирість, доброта, заздрість, відповідальність, хвалькуватість, уважність, жадібність.
Картка 2. Чуйність, заздрістьчесність, байдужість, уважність, хитрість, злість.
Завдання 2. Учитель роздає 2 парам частини прислів’їв. Учні повинні їх «зібрати» і пояснити значення.
Дерево корінням а міцне друзями людина.
( Дерево міцне корінням, а людина друзями).
Людина коріння що без друзів без дерево
(Людина без друзів, що дерево без коріння).
Щасливо де жити дружити вміють там
( Щасливо там жити, де вміють дружити).
Нових а наживай друзів не старих забувай
( Нових друзів наживай, а старих не забувай).
3. Практична робота ( підручник, с. 64)
а). Рольова гра « Будьмо знайомі».
Розіграйте в класі ситуації знайомства, використовуючи такі вислови:
Дозвольте відрекомендуватися….
Дозволь(те) назвати тобі (вам)…
Знайом(те)ся…
Познайом(те)ся, будь ласка…
Ви не знайомі? Це …
Можна з тобою ( вами) познайомитися? Моє ім’я…
б). Гра « Хрестики – нолики».
- Біля правильної відповіді поставте «хрестик», біля неправильної – «нулик».
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
Допоможуть вам такі слова:
Я дізнався про …
Я запам’ятав,що …
Мені на уроці …
Я зрозумів, що …
Думаю, що …
Підручник «Основи здоров’я” для 4 класу. Автор О.В. Гнатюк
С.60 -64.
Намалювати портрет друга,написати за що ви його любите.