Цікавий та продуктивний урок. Матеріал до підручника "Навчання грамоти" Большаковой. Діти по закінченню уроку в гарному настрої.
Тема. Букви И и. Письмо малої букви и. Обкладинка та назва книги. Передбачення
Мета: продовжити знайомитись з буквою И, вчити визначати з яких елементів складається книга та яку інформацію вони передають; розвивати зв’язне мовлення, увагу, уяву, спостережливість; виховувати інтерес до книг.
Обладнання: виставка книг, ТЗН, презентація, підручник, зошит
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація класу
У цей ранковий, добрий час
Я рада, діти, бачить вас.
Треба всім нам привітатись.
Вліво-вправо поверніться,
Один одному всміхніться.
Чи готові до уроку? Молодці!
То ж сідайте. Працювати почали.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Діти, вже прийшла весна. Прокидається природа і сьогодні до нас завітало мишеня. Воно хоче навчатися у лісовій школі. А сьогодні вона хоче побачити, як діти нашого класу вміють гарно писати і працювати. У нього для нас є декілька завдань.
«Мозковий штурм»
ІІІ. Повідомлення теми уроку
Так, це книга. Сьогодні ми будемо говорити про книги. Також навчимося писати малу букву и.
ІV. Вивчення нового матеріалу
От і прийшов час показати Мишеняткові як ми вміємо читати. Відкриваємо підручники на сторінці 32.
Завдання 1.
Тепер разом прочитаємо слова у підручнику.
Завдання 2.
Вправа «Передбачення»
На обкладинці можна знайти автора, назву, малюнок. Подивіться, хто автор книги? Як вона називається? Хто зображений на ілюстрації?
Мишенятко принесло декілька книг і хоче, щоб ви подивились на них і спробували вгадати про що у них написано.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Час показати Мишеняткові як ми працюємо у зошитах.
3. Закріплення вивченого
А у Мишенятки останнє завдання для вас. Подумайте і назвіть слова у яких є буква и.
V. Підсумок уроку
- Що нового дізнались на уроці?
- Який настрій у вас після уроку?
А Мишенятко дуже вдячне за виконані вами завдання і вважає вас старанними учнями. Бажає вам і надалі такими залишатися.